DxOMark: سامسونگ گلکسی S10 5G دارای بهترین دوربین اسمارت‌فونی جهان است

دوربین اسمار‌ت‌فون سامسونگ گلکسی S10 5G فرمان‌روای جدید فهرست DxOMark به‌شمار می‌رود. دوربین پشتی این هندست به امتیاز ترکیبی 112 دست یافت (همانند هواوی P30 پرو) و دوربین سلفی آن نیز رکورد 97 امتیازی (در مقایسه با امتیاز 89 برای پرچم‌دار هواوی) را ثبت کرد. همچنین دوربین پشتی هندست جدید سامسونگ نیز موفق به کسب بالاترین امتیاز در زمینه ضبط ویدیویی شد.

جالب است که حتی با وجود به‌کارگیری سخت‌افزار تقریبا یکسان، امتیاز دوربین پشتی مدل 5G از نمره 109 کسب شده توسط دوربین پشتی گلکسی S10 پلاس بالاتر است. در این میان تنها یک حسگر TOF به ماژول دوربین پشتی گلکسی S10 پلاس اضافه شده است. این موضوع به پردازش حالت بوکه در ویدیوها و تفکیک مناسب‌تر سوژه‌ها در عکس‌های معمولی کمک می‌کند. اختلاف امتیاز در سایر قسمت‌ها نیز مشاهده می‌شود؛ اما این عامل در فرآیند امتیازدهی دخیل نبوده است. امتیاز بالاتر صرفا از طریق بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری اعمال شده توسط سامسونگ به وجود آمده است.

با بررسی امتیازات تفکیک شده مشخص می‌شود که مدل 5G در زمینه بزرگ‌نمایی، حالت بوکه و فلاش امتیازات بالاتری را کسب نموده است. امتیاز ترکیبی بالاتر نیز به لطف بهبود قابلیت‌های ضبط ویدیویی، افزایش امکانات جهت بازتولید مناسب‌تر رنگ و بافت و برخی اصلاحات دیگر حاصل شده است.

به منظور ایجاد حالت بوکه در عکس‌ها، سامسونگ برای اولین بار در عوض بهره‌گیری از یک دوربین فوق‌عریض از داده‌های دریافتی دوربین تله‌فوتو استفاده می‌کند. این موضوع میزان اعوجاجات تصویر را کاهش خواهد داد. بنابراین حسگر TOF برای پردازش حالت بوکه در عکس‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

کسب نمره 97 توسط دوربین سلفی، گلکسی S10 5G را در صدر فهرست قرار می‌دهد (برای مقایسه جالب است بدانید که دوربین سلفی گلکسی S10 پلاس امتیاز 96 را کسب کرد). مجددا بایستی یادآوری کرد که نتایج به‌دست آمده در مجموع با یکدیگر مشابه هستند؛ اما برخی بهینه‌سازی‌ها موجب ارتقاء کیفیت تصاویر (خصوصا در ویدیوها) شده‌اند.

گلکسی S10 5G مجهز به 2 ماژول TOF است که یکی از آن‌ها در جلو و دیگری در قسمت پشتی گوشی قرار دارند. گلکسی S10 پلاس فاقد چنین مشخصه‌ای بوده و از دوربین سلفی دوم نیز بی‌بهره است؛ با این‌حال ظاهرا این موضوع به امتیاز دوربین گلکسی S10 پلاس لطمه چندانی نزده است.

منبع gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.