چگونه در کروم مجوز دسترسی به دوربین و میکروفون را تغییر دهیم؟

گوگل کروم به شما اجازه می‌دهد تا دسترسی سایت‌های متفاوت به میکروفون و دوربین را مدیریت کنید. اگر شما هیچ ویدئویی را نمی‌بیند و یا میکروفون صدای‌تان را دریافت نمی‌کند، ممکن است نیاز باشد تا مجوزهایی را که کروم به سایت داده است، تغییر دهید. اما چگونه؟

چگونه مجوزهای یک سایت را در کروم تغییر دهیم؟

به منظور اهداف امنیتی، کروم هر زمان که یک سایت از شما درخواست دسترسی به میکروفون و یا وبکم را داشته باشد، شما را با نمایش یک اعلان آگاه می‌سازد. اگر به طور تصادفی اولین بار که این اعلان را مشاهده کرده‌اید، بر روی “Block” کلیک نموده‌اید و یا فقط می‌خواهید مجوزهایی را که قبلا داده‌اید لغو نمایید، در ادامه به شما نحوه مدیریت این تنظیمات را نشان خواهیم داد.

در صورتی‌که بخواهید مجوزهای سایتی را تغییر دهید، دانستن اینکه چگونه و از کجا به تنظیمات مرتبط با مجوز سایت به سخت‌افزار کامپیوترتان، دسترسی داشته باشید، مهم است.

اساسا دو راه برای مدیریت مجوزهای میکروفون و وب‌کم به یک سایت وجود دارد: از تنظیمات Omnibox و یا از درون کروم.

تغییر مجوزهای یک سایت از طریق امنی‌باکس

این روش هنگامی قابل استفاده است که قبلا مجوزهای میکروفون و یا دوربین را تنظیم کرده باشید و حال بخواهید آن‌ها را هنگام بازدید از یک سایت خاص تغییر دهید.

به وب‌سایتی که می‌خواهید مجوزها را برای آن تغییر دهید بروید و روی نماد قفل در سمت چپ امنی‌باکس کلیک کنید.

مجوز دسترسی در کروماز منویی که ظاهر می‌شود، بر روی میکروفون یا دوربین کلیک کنید. سپس از منوی کشویی، “Allow” و یا “Block” را انتخاب نمایید. برای ذخیره تغییرات روی X کلیک کنید.

مجوز دسترسی در کرومپس از ذخیره تغییرات باید صفحه را دوباره بارگذاری نمایید تا تغییرات اعمال شوند.

مجوز دسترسی در کرومهنگامی‌که یک سایت به میکروفون و یا دوربین شما دسترسی داشته باشد، یک آیکون در سمت راست امنی‌باکس ظاهر می‌شود. اگر روی این آیکون کلیک کنید، می‌توانید دسترسی سایت را مسدود کنید و یا به آن اجازه دهید تا به دسترسی‌هایش ادامه دهد. به خاطر داشته باشید که پس از ایجاد هرگونه تغییر باید صفحه را رفرش کنید.

مجوز دسترسی در کروم

نحوه مشاهده مجوزها از تنظیمات کروم

برای مشاهده مجوزهای میکروفون و دوربین از تنظیمات کروم، بر روی آیکون منو و سپس “Settings” کلیک کنید. همچنین برای دسترسی مستقیم، /chrome://settings را در امنی‌باکس تایپ کنید.مجوز دسترسی در کروم

به پایین تب تنظیمات رفته و بر روی “Advanced” کلیک کنید.

مجوز دسترسی در کرومکمی پایین‌تر بیایید تا “Content Settings” را ببینید، سپس بر روی آن کلیک نمایید.

مجوز دسترسی در کرومپس از ورود به تنظیمات کانتنت برای تنظیم مجوزها بر روی “Microphone” و یا “Camera” کلیک کنید.

مجوز دسترسی در کروم

اگر چه شما نمی‌توانید از تنظیمات، یک سایت را به صورت دستی به لیست اجازه یا ممنوعیت اضافه کنید؛ اما در این صفحه قادر به مشاهده لیستی از تمام سایت‌هایی که به دسترسی مجاز و یا غیرمجاز هستند، خواهید بود. برای حذف مواردی که قبلا به آن‌ها دسترسی داده‌اید و یا دسترسی آن‌ها را مسدود کرد‌ه‌اید، بر روی آیکون سطل‌زباله در کنار نام آن سایت کلیک کنید.

مجوز دسترسی در کروم

پس از اینکه سایتی را از هر یک از لیست‌ها حذف کردید، دفعه بعد که به سایت می‌روید، در صورتی که سایت مجوز دسترسی به میکروفون و یا دوربین را درخواست کند، به شما اطلاع داده می‌شود.

مجوز دسترسی در کروماز آنجا که نمی‌توانید کروم را برای اجازه و یا پذیرش سراسری تمامی مجوزهای دسترسی به دوربین و یا میکروفون تنظیم کنید و یا اگر تمایل ندارید اعلان مجوز دسترسی برایتان نمایش داده شود، به تنظیمات کانتنت رفته و “Microphone” یا “Camera” را انتخاب کنید‌.

مجوز دسترسی در کرومدر منو، تاگل “Ask Before Accessing” را خاموش کنید.
هرچند خاموش کردن این تاگل را توصیه نمی‌کنیم، با این کار، اعلان اجازه یا رد دسترسی سایت‌ها به میکروفون و دوربین تا زمانی‌که تاگل را روشن کنید به شما نشان داده نخواهد شد.

مجوز دسترسی در کرومبا این روش بدون این‌که مجوز دسترسی یک سایت را رد کنید، هرگز مجوز دسترسی به سایت داده نخواهد ‌شد. از حالا به بعد، هنگامی که یک سایت درخواست دسترسی داشته باشد، شما اعلانی را دریافت نخواهید کرد. برای دریافت دوباره اعلانات به پنل تنظیمات بروید و “Ask Before Accessing” را فعال کنید.

منبع HowtoGeek
ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. Naruto می گوید

  سلام من وقتی روی میکروفون یا وبکم میزنم ولی لینک اون سایته نمیاد که روی قسمت سطل اشغال بزنم میشه راهنماییم کنید

  موافقم ۲
 2. اکبر می گوید

  سلام و سپاس .مشکل من حل نشد.همه علائم میکروفن و صدا در حالت اجازه هستند.

  موافقم ۲
 3. پوریا می گوید

  دستتون درد نکنه
  کلاس انلاین من همین مشکل رو داشت ولی به لطف آموزش شما درستش کردم وخوب شد.مچکر از سایت خوبتون

  موافقم ۵
  مخالفم ۴

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان