چگونه فایل‌های پاورپوینت را با OneDrive به‌اشتراک بگذاریم؟

به‌غیر از روش‌های سنتی و قدیمی ارسال فایل‌های پاورپوینت به‌صورت ایمیل، شما همچنین می‌توانید فایل پاورپوینت خود را بر روی کلود آپلود نمایید و سپس آن را به‌اشتراک بگذارید. تنها چیزی که برای انجام این کار به آن نیاز دارید، یک حساب OneDrive است. در ادامه مطلب با آموزش اشتراک‌گذاری فایل‌های پاورپوینت با OneDrive با ما همراه باشید.

نحوه اشتراک‌گذاری فایل پاورپوینت

شما می‌توانید یک فایل پاورپوینت را به‌سادگی بر روی کلود ذخیره نمایید و به اشتراک‌گذاری فایل‌های پاورپوینت با OneDrive بپردازید. در واقع این کار تنها با چند کلیک قابل انجام است. اگر از Office 365 استفاده می‌کنید، بنابراین در حال‌حاضر یک حساب وان‌درایو خواهید داشت. اگر هم مطمئن هستید که حساب وان‌درایو ندارید، باید ابتدا یک حساب مایکروسافت ایجاد نمایید، تا بتوانید وارد حساب وان‌درایو شوید. در این مطلب فرض بر این است که شما از پیش یک حساب وان‌درایو دارید.

ابتدا به ارایه پاورپوینتی که می‌خواهید آن را به‌اشتراک بگذارید، وارد شوید. در قسمت بالا و سمت راست پنجره، دکمه “Share” را خواهید دید. بر روی آن کلیک نمایید.
اشتراک‌گذاری فایل‌های پاورپوینت با OneDriveپس از کلیک بر روی این دکمه، پنجره “Share” ظاهر خواهد شد. در این پنجره چندین گزینه مختلف وجود دارد. در گروه “Attach a copy instead” می‌توانید فایل پاورپوینت را به‌عنوان یک ضمیمه پاورپوینت و یا PDF به‌اشتراک بگذارید. با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها، کلاینت میل پیش‌فرض کامپیوتر شما باز خواهد شد.

به‌ هرصورت ما در این مطلب قصد داریم تا به اشتراک‌گذاری فایل‌های پاورپوینت در وان‌درایو بپردازیم. بنابراین برای این منظور در زیر قسمت “Share”، اکانت وان‌درایو خود را انتخاب کنید.
اشتراک‌گذاری فایل‌های پاورپوینت با OneDriveاگر هنوز برای پاورپوینت خود نامی انتخاب نکرده باشید، از شما خواسته می‌شود تا برای آن یک نام وارد کنید‌. پس از نامگذاری فایل پاورپوینت بر روی “OK” کلیک کنید.
اشتراک‌گذاری فایل‌های پاورپوینت با OneDriveحال ارایه پاورپوینت شما در کلود آپلود خواهد شد و پنجره “Share” در سمت راست ظاهر خواهد شد. در این‌جا شما می‌توانید افراد را به ویرایش و خواندن فایل پاورپوینت، دعوت نمایید. در نوار‌آدرس ایمیل گیرندگان را وارد کنید. همچنین شما می‌توانید بر روی آیکون موجود در سمت راست نوارآدرس کلیک و سپس ایمیل دریافت‌کنندگان فایل پاورپوینت را از دفترچه آدرس Outlook، انتخاب نمایید.
اشتراک‌گذاری فایل‌های پاورپوینت با OneDriveپس از این‌که ایمیل دریافت‌کنندگان را وارد کردید می‌توانید برای هر یک، سطح مجوز، تعریف کنید. پس از مجوز read/write و یا read-only برای هر دریافت‌کننده، می‌توانید یک پیام اختیاری وارد نمایید. هر زمان که آماده بودید، بر روی “Share” کلیک کنید.
اشتراک‌گذاری فایل‌های پاورپوینت با OneDriveدریافت‌کنندگان، یک ایمیل برای دسترسی به فایل پاورپوینت دریافت خواهند کرد.

توجه: ممکن است این ایمیل به پوشه اسپم گیرندگان فرستاده شود. بنابراین اگر دریافت‌کننده ایمیل هستید، به‌یاد داشته باشید تا پوشه اسپم خود را نیز بررسی نمایید.

بک روش جایگزین برای دعوت افراد، دریافت لینک اشتراک‌گذاری است. در انتها پنجره “Share”، لینک “Get a sharing link” را انتخاب کنید.
اشتراک‌گذاری فایل‌های پاورپوینت با OneDriveسپس نوع لینک موردنظر خود را انتخاب نمایید. شما می‌توانید لینک دعوت را به‌صورت read/write و یا read-only دریافت کنید.
اشتراک‌گذاری فایل‌های پاورپوینت با OneDriveپس از انتخاب نوع لینک، یک لینک ایجاد خواهد شد. برای کپی کردن لینک در کلیپ‌بورد، “Copy” را انتخاب کنید.
اشتراک‌گذاری فایل‌های پاورپوینت با OneDriveهر زمان که این لینک را با فردی به‌اشتراک بگذارید، آن شخص می‌تواند به فایل پاورپوینت شما دسترسی داشته باشد. با این کار چندین نفر می‌توانند در زمان واقعی بر روی ارایه پاورپوینت شما همکاری‌ کنند.

منبع howtogeek
ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. Max می گوید

  good job

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 2. Fateme می گوید

  سلام چطوری حساب واندرایو بسازیم؟

  موافقم ۱
  1. ملیکا طاهران پور می گوید

   سلام دوست عزیز، سعی می‌کنیم تو یه مطلب دیگه به این موضوع بپردازیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان