سونی اکسپریا 1R با نمایشگر 5K در راه است!

خبرها حاکی از آن است اکسپریا 1R اسمارت‌فون جدید سونی احتمالا  دارای نمایشگر 5K خواهد بود. مشاهدات نشان می‌دهد که شماره مدل این دستگاه J8220 بوده و اسم آن به‌طور آزمایشی انتخاب شده است.

البته این گوشی می‌تواند همان اکسپریا ۲ باشد که اخیرا صحبت‌های زیادی حول‌وحوش آن وجود داشت. در حالیکه دیزاین این اسمارت‌فون نسبت به اکسپریا ۱ تغییرات عمده‌ای ندارد، اما حالا خبر وجود یک صفحه‌نمایش کوچکتر ۶.۱ اینچی بر روی آن عجیب‌تر به ‌نظر می‌رسد.

سونی اکسپریا 1R

این رو هم بخون:

براساس آنچه که در یک پروفایل UA مشاهده گردیده، رزولوشن دستگاه جدید ۵۰۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل و نسبت ابعاد تصویر آن ۲۱:۹ است. اگر بخواهیم مقایسه‌ای داشته باشیم، نمایشگر ۶.۵ اینچی اکسپریا ۱ دارای وضوح ۱۶۴۴ در ۳۸۴۰ پیکسل است. به‌عبارتی، صفحه 5K جدید، حدود ۷۰ درصد پیکسل اضافی خواهد داشت!

سونی اکسپریا 1R

دانسیته (تراکم) پیکسل نمایشگر سونی اکسپریا 1R در محدوده 643ppi تا 899ppi کار می‌کند. برای مقایسه، هدست واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی Vive Pro دارای صفحاتی با دانسیته 615ppi است. بنابراین به نظر می‌رسد که وجود یک صفحه 5K بر روی یک گوشی موبایل بیش‌ از اندازه زیاد باشد. آن هم با در نظر گرفتن اینکه سری اکسپریاها تا بدین‌لحظه از تکنولوژی واقعیت مجازی (VR) چشم‌پوشی کرده‌اند.

بنابراین، باید منتظر ماند و دید آیا چنین موضوعی واقعیت دارد یا نه. البته چندین مدل دیگر هم به اسامی J8010 ،J8210 و J8270 در حال تولید هستند که احتمال می‌رود تعدادی از آنها صرفا ورژن‌های منطقه‌ای دستگاه اصلی باشند.

منبع gsmarena
  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم