یک گزارش جدید و موثق به اسامی احتمالی و برنامه زمانی عرضه آی‌فون 11 اشاره کرد

طی سالیان اخیر، ماه آگوست به عصر رونمایی از پرچم‌دار گلکسی نوت سامسونگ تبدیل شده است. این در حالیست که به‌طور معمول شرکت اپل طی ماه سپتامبر در کانون توجهات قرار می‌گیرد و رونمایی و عرضه تجاری آی‌فون‌های جدید و جذاب اپل نیز در همین ماه انجام خواهد شد. بدیهی است که امسال نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. با این‌حال اگرچه پیش‌تر تصور می‌شد که جزئیات فراوانی پیرامون مشخصات داخلی آی‌فون‌های 2019 و هندست‌های جانشین آی‌فون XS مکس، آی‌فون XS و آی‌فون XR به‌دست آمده است؛ اما برخی از جزئیات کلیدی کماکان در هاله‌ای از ابهام قرار دارند.

مطابق روال همیشگی، پیش از اطلاع از زمان دقیق عرضه سری آی‌فون 11 توسط اپل بایستی منتظر آغاز فرآیند ارسال دعوت‌نامه‌های مطبوعاتی توسط غول فناوری کوپرتینویی باشیم. در حال حاضر پیرامون اسامی رسمی 3 هندست iOS ارتقایافته شک و تردیدهایی وجود دارد. 2 گزارش جدید دقیقا به بررسی این جزئیات می‌پردازند و حتی در صورت عدم اعتماد 100 درصدی کاربران به این گزارش‌ها، اظهارات یکی از تحلیل‌گران موسسه Wedbush (به نقل از وب‌سایت 9To5Mac) و یکی از تولیدکنندگان نسبتا معتبر ابزارهای‌جانبی اسمارت‌فون به برخی نظریه‌های قابل‌قبول، اعتبار بیش‌تری می‌بخشند.

تمامی مدل‌های سه‌گانه جدید آی‌فون به‌طور هم‌زمان عرضه خواهند شد

هنگامی‌که اپل برای نخستین بار، رویکرد تولید 2 مدل آی‌فون را به عرضه 3 مدل مجزا تغییر داد؛ گوشی‌های آی‌فون 8 و آی‌فون 8 پلاس به‌صورت هم‌زمان در ماه سپتامبر عرضه شدند و به‌دنبال آن، هندست خلاقانه آی‌فون X با نمایشگر تمام‌صفحه نیز در ماه نوامبر ارائه شد. در سال بعد، گوشی ارزان‌قیمت‌تر آی‌فون XR با کمی تاخیر روانه بازار شد. مشخصا این هندست در روز 26 اکتبر سال 2018 و 5 هفته پس از عرضه مدل‌های پیشرفته‌تر آی‌فون XS و آی‌فون XS مکس به بازار عرضه شد.

مدل‌های 2018 آی‌فون XS و آی‌فون XS مکس کمی زودتر از آی‌فون XR روانه بازار شدند

با این‌حال اکنون گزارش شده که اپل برای عرضه هم‌زمان 2 مدل جدید مجهز به پنل اولد و یک هندست با پنل LCD آماده شده است. این موضوع حداقل همان برداشتی است که دن آیوز؛ یکی از کارشناسان موسسه سرمایه‌گذاری و خدمات مالی Wedbush Securities بر اساس آخرین بررسی‌های زنجیره تامین به آن رسیده است. به‌عبارت دیگر، هیچ‌گونه علائمی دال بر بروز مشکل یا تنگنا در زمینه تولید مدل‌های سه‌گانه جدید آی‌فون به چشم نمی‌خورد. تمامی شواهد موجود از آغاز فروش این هندست‌ها در هفته دوم ماه سپتامبر حکایت دارند.

با توجه به آغاز فروش آی‌فون XS و آی‌فون XS مکس در روز 21 سپتامبر سال 2018 و معرفی گوشی‌های آی‌فون 8 و آی‌فون 8 پلاس در روز 22 سپتامبر 2017، معرفی زودهنگام هندست‌های جدید تا حدی نامتعارف به‌نظر می‌رسد. همچنین برنامه زمانی جدید با تاریخ 20 سپتامبر که هفته گذشته توسط یکی از مدیران‌اجرایی ارشد یک شرکت مخابراتی ژاپنی اعلام شد نیز در تعارض است. با این‌حال چنین اطلاعاتی می‌توانند به‌کلی نادرست باشند.

احتمال به‌کارگیری اسامی آی‌فون 11، 11 پرو و 11 پرو مکس

تا مدت‌ها پیش‌بینی می‌شد که اپل برای خانواده آی‌فون 2019 خود نیز کماکان از الگوی نام‌گذاری مبتنی بر اعداد رومی استفاده خواهد کرد. استفاده از اسامی پیش‌تر شایعه شده آی‌فون XI R و XI مکس همواره امری بعید به‌نظر می‌رسید. آی‌فون 11 R نیز گزینه ایده‌آلی به‌شمار نمی‌رفت. با این‌حال نام آی‌فون 11 پرو مکس نیز کمی پیچیده است؛ اما کماکان بهترین و محتمل‌ترین گزینه قابل پیش‌بینی محسوب می‌شود.

هندست قدرتمندی که می‌تواند آی‌فون 11 مکس یا آی‌فون 11 پرو مکس نام‌گذاری شود

متاسفانه اشاره به این نکته حائز اهمیت است که موارد فوق صرفا بر اساس حدس و گمانه‌زنی محض مطرح شده‌اند. این فرضیات احتمالا بر اساس اطلاعات زنجیره تامین که توسط یک شرکت تولیدکننده کیس گوشی با نام ESR گردآوری شده‌، مطرح می‌شوند. اما این موضوع، صحت چنین اطلاعاتی را تضمین نمی‌کند. اکنون مدت‌هاست این کمپانی بنا بر برخی دلایل عقیده دارد که 3 هندست آینده اپل به احتمال فراوان با اسامی آی‌فون 11، 11 پرو و 11 پرو مکس عرضه خواهند شد.

جهت اطلاع بایستی خاطرنشان کرد که این الگوی نام‌گذاری بدان معناست که جانشین مستقیم آی‌فون XR با پنل 6.1 اینچی LCD و دوربین پشتی دوگانه احتمالا با نام آی‌فون 11 عرضه خواهد شد؛ در حالی‌که آی‌فون 11 پرو و آی‌فون 11 پرو مکس به‌عنوان جانشینان مدل‌های 2018 آی‌فون XS و آی‌فون XS مکس و همراه با ماژول دوربین سه‌گانه مربعی‌شکل و نمایشگرهای اولد با طول قطر 5.8 و 6.5 اینچ عرضه می‌شوند.

منبع phonearena
  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم