امکان آنلاک بوت‌لودر تلفن‌های خانواده سری هواوی میت 30 فراهم خواهد شد

اسمارتفون‌های خانواده سری میت 30 (Mate 30) دو روز پیش توسط هواوی در شهر مونیخ آلمان رونمایی شدند. پرچمدار جدید هواوی تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که از یک تلفن قدرتمند انتظار دارید را در اختیار شما قرار می‌دهد. از جمله این ویژگی‌ها مربوط به دوربین و سخت‌افزار قوی آن است. مهم‌ترین نکته منفی و یکی از نقاط ضعف تلفن‌های هوشمند سری میت 30 این است که تمامی اعضای خانواده این سری از تلفن‌های هواوی از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل استفاده نمی‌کنند.

اگر اخبار دنیای فناوری و یا حتی اگر اخبار دنیای سیاست را دنبال کنید، متوجه خواهید شد که دلیل این کار عدم اجازه گوگل به هواوی برای استفاده از خدمات و اپلیکیشن‌های این شرکت است. اما به نظر می‌رسد که یک راه برای استفاده از خدمات گوگل در تلفن‌های سری میت 30 وجود دارد.

طبق گزارش سایت Android Authority، ریچارد یو، مدیرعامل هواوی در بیانیه‌ای اعلام کرد: “ما قبلا آنلاک کردن بوت ‌لودر تلفن‌های خود را محدود کرده بودیم، دلیل این کار نیز امنیت بیشتر برای مصرف‌کنندگان محصولات ما بود. اما این بار آزادی عمل بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهیم تا قادر به شخصی‌سازی بیشتری توسط خودشان باشند. ما درحال برنامه‌ریزی برای انجام این کار هستیم.”

از سخنان مدیرعامل هواوی می‌توان متوجه شد که بوت لودر اسمارتفون‌های سری میت 30 نیز قابل بازکردن (Unlock) خواهند بود. بازکردن بوت لودر یک تلفن به شما این امکان را می‌دهد تا یک کاستوم ریکاوری مانند TWRP را برروی تلفن خود فلش کرده تا پکیج برنامه‌ها و خدمات گوگل (GApss) را به سهولت در تلفن خود نصب کنید. هم‌چنین با استفاده از یک بوت لودر آنلاک شده می‌توان رام‌های سفارشی را برروی تلفن نصب و دستگاه را روت کرد.

لفظ ریچارد یو درباره این موضوع جزییات بیشتری به ما ارایه نمی‌دهد. هنوز مشخص نیست که بوت لودر تلفن‌های میت 30 در هنگام فروش آنلاک می‌شوند یا برای بازکردن آن باید یک کد درخواست داد. ما احتمال می‌دهیم که پاسخ صحیح، مورد دوم باشد، زیرا هواوی از آنلاک کردن تلفن‌های خود توسط مشتریانش امتناع می‌کند.

چرا نمی‌توان از خدمات گوگل در رام استاندارد میت 30 استفاده کرد؟

هواوی میت 30

از لحاظ فنی، استفاده از سرویس‌هایی مانند گوگل پلی استور (Google Play Store) و خدمات گوگل پلی (Google Play Services) در تلفن‌های میت 30 محدود شده است و کاربران استاندارد از طریق گوگل قادر به استفاده و نصب برنامه‌ها نیستند. بنابراین، دانلود و نصب فایل‌های APK از این طریق لازم به داشتن مجوز‌ها و دسترسی‌های بالاتری است. تنها راه دستیابی به این مجوزها، انجام ریکاوری بوده که این کار مانند روت کردن تلفن‌های اندرویدی یا نصب یک رام جدید است.

فرآیند انجام این کار بسیار آسان بوده و با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توان روش‌های انجام آن را مشاهده کرد. اگر شما هم مانند اکثر کاربران به دلیل این که تلفن‌های میت 30 از خدمات و نرم‌افزارهای گوگل بهره نمی‌برند، تمایلی به خرید آن ندارید بهتر است که در تصمیم خود تجدیدنظر کنید.

منبع Wccftech
  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم