بازار طلای بازر اعتبار دارد؟

این روزها تبلیغات زیادی در فضای مجازی برای مرکز معاملات طلای بازر انجام می‌شود که صد البته برای بعضی از کاربران غیرحرفه‌ای ایرانی نیز جذاب است.

به گزارش آی‌تی‌رسان، مشاهدات خبرنگار ما از تبلیغات و سایت رسمی مرکز معاملات طلای بازر نشان می‌دهد که عملا مجوز خاصی برای آن به ثبت نرسیده و حتی ردی از نماد اعتماد الکترونیکی نیز مشاهده نمی‌گردد. از سوی دیگر اینکه فعالیت این چنینی در فضای مجازی نیازمند دریافت مجوز از بانک مرکزی بوده و بازهم شما با بررسی سایت بازر اثری از این مجوز نمی‌یابید!

این مقدار از عدم ارایه تضامین در حالی است که برخی پلتفرم‌های مشابه، علی‌رغم دارا بودن مجوزهای مختلف از استان محل فعالیت و حتی نماد اعتماد الکترونیکی با مشکلات عدیده روبرو شد و خسارت چند میلیارد تومانی به جای گذاشت! وضعیت آن‌ها با تضامین گفته شده به حدی بوده که در حال حاضر نیز بخش زیادی از بدهی کاربران پرداخت نشده و بسیاری از این کاربران به اصل پول خود نیز نرسیده‌اند؛ با این حساب طبیعتا بازار سرمایه و نظام مالی کشور تحمل یک ریسک دیگر را ندارد.

در بخش اعتمادسازی این سایت مواردی مطرح شده که عملا برای یک کسب و کار اینترنتی کافی نبوده و بالاتر از آن، کسب و کاری که اقدام به جذب سرمایه کرده و واسطه گری مالی می‌کند، نیاز به ادله مستحکم‌تری دارد. به معنای دیگر اینکه مسئولین این سایت در حالی مجوز اتحادیه را به عنوان اعتمادسازی در سایت آپلود کرده‌اند که واسطه‌گری مالی به هر نحوی که باشد، نیازمند اخذ مجوز از بانک مرکزی است و اخذ این مجوز در حال حاضر به دلیل پروسه بسیار پیچیده، عملا امکان‌پذیر نیست.

طلای بازر

شاید خنده‌دارتر جایی باشد که ثبت اپلیکیشن در سامانه شامد را به عنوان مجوز پلیس فتا مطرح می‌کنند ولی این مجوز و به طور کلی سامانه شامد به هیچ وجه مجوزی برای فعالیت در زمینه خرید و فروش طلا نیست و صرفا سلامت کاری اپلیکیشن را تایید می‌نماید!

مقتضی است که نهادهای نظارتی از جمله پلیس فتا به این موضوع ورود کرده و از شکل گیری یک پرونده جدید و البته احتمالی قضایی جلوگیری نمایند؛ یا خیال کاربران را بابت کارکرد قانونی طلای بازر راحت نموده تا افراد با اعتماد و اطمینان بیشتری در آن فعالیت کنند.

  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم