باراک اوباما: بایستی اینترنت را نجات دهیم

رییس‌جمهور پیشین آمریکا می‌گوید تکنولوژی‌ها با همه مزایا و خوبی‌هایشان، جنبه‌های منفی نیز داشته‌اند. باراک اوباما که به‌طور زنده برای رویداد Dreamforce 2019 در سان‌فرانسیسکو آمریکا سخنرانی می‌کرد، از دست‌اندرکاران صنعت تکنولوژی دنیا درخواست کرده که تلاش بیشتری برای مقابله با انتشار اخبار جعلی و اطلاعات نادرست انجام بدهند.

چهل‌وچهارمین رییس جمهور آمریکا در صحبت‌های خود همچنین به آسیب‌هایی اشاره کرده که نبود کنترل کافی بر روی محتواهای منتشر شده در فضای آنلاین باعث بروز آن‌ها می‌گردد.

باراک اوباما

او همچنین به این نکته اشاره کرده که بخشی از انتقادات در این‌باره متوجه کمپانی‌هایی می‌شود که با وجود معرفی تکنولوژی‌های جدید، مسئولیت خود را در قبال این نوآوری‌ها آنگونه که باید و شاید به انجام نمی‌رسانند.

باراک اوباما گفته است: زمانی که شما تکنولوژی‌های اینترنتی بزرگی معرفی می‌کنید باید متوجه خطرات آن نیز باشید. بخشی از چیزی که اتفاق می‌افتد این است که مردم نمی‌دانند چه اطلاعاتی درست هستند و چه اطلاعاتی نه؛ آن‌ها حتی نمی‌دانند که به چه اخباری باید اعتماد کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
6 دیدگاه
 1. ببز می گوید

  اینترنتی جهانی ایجاد شود که هیچ قدرت و دولت و حکومتی نتواند فیلترش کند.

  ۱۲۳
  ۲
 2. میلاد صالحی می گوید

  مطمینم در آینده نچندان دور اینترنت جهانی بدون فیلتر میاد

  ۶۹
  ۱
 3. بنده خدا می گوید

  نهایت سرکوب آزادی بیان قطع کردن اینترنت است،چون در ابزار آزادی بیان آخرین چیزی که زیر پا گذاشته میشه آزادی دسترسی به اینترنت جهانی هستش

  ۵۹
  ۱
 4. بنده خدا می گوید

  فلسطینی ها دسترسی به اینترنت جهانی دارن؟؟؟ ما چی؟؟؟

  ۴۸
  ۱
 5. بنده خدا می گوید

  سایتهایی که فیلتر نیستن ولی خبرهایی که خوشایند حکومت نیست میذارن سرعت دسترسی به اونها خیلی پایین میاد یا حداقل سرعت دسترسی به خبری که خوشایند اونها نیست،این خبر ناخوشایند حکومت نبود چون اوباما چیزی به ضرر حکومت ما نگفته ،فکر کردم چرا پس دیر لود میشه؟؟ دیدم کامنت زیرش خوشایند حکومت نیست!!!!

  ۳۹
  ۱
 6. ایران می گوید

  خدا کنه اینترنتی بیاد که طرفدار ملت ها باشه نه دولت ها و حکام خود خواه

  ۱۶
  ۱

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم