توییتر به کاربران اجازه می‌دهد تا پاسخ‌های داده‌شده به توییت‌هایشان را مخفی کنند

توییتر اوایل امسال شروع به تست امکانی کرد که به کاربران اجازه می‌داد تا پاسخ‌های داده‌شده به توییت‌هایشان را مخفی کنند و کنترل بیشتری بر روی گفتگوهایی که ایجاد می‌کنند، داشته باشند. حالا این شبکه اجتماعی اعلام کرده که بعد از چندین ماه تست این قابلیت با تعدادی از کاربران منتخب، آن را در دسترس عموم قرار داده است.

مخفی کردن ریپلای‌ها، به کاربران اجازه خواهد داد تا مانع از انحراف گفتگوهایشان توسط موضوعات جانبی یا بحث‌های نفرت‌پراکنانه و منفی گردند. البته گرچه توییت‌های مخفی‌شده در نگاه اول قابل مشاهده نخواهند بود، اما کاربران همچنان خواهند توانست با کلیک کردن بر روی آیکون خاکستری موجود در کنار یک توییت مخفی‌شده، آن را ببینند. این قابلیت ممکن است این نگرانی را پیش بیاورد که کاربران و به‌ویژه سازمان‌ها می‌توانند پیام‌ها و گفتگوها را به‌دلخواه خودشان منحرف کنند. با این‌حال، توییتر می‌گوید که این موضوع در طول دوره تست آن خیلی زیاد اتفاق نیفتاده است.

توییتر در این‌باره آماری نیز منتشر کرده است؛ از جمله اینکه ۸۵ درصد از کسانی که ریپلای‌ها را مخفی کرده بودند، تمایلی به استفاده از گزینه‌های بلاک و میوت نداشتند. به‌علاوه، در کانادا، ۲۷ درصد از کاربرانی که پاسخ‌های خود را مخفی کرده بودند، گفته‌اند که این روش نحوه تعامل آن‌ها را با دیگران تغییر داده است. توییتر همچنین اعلام کرده که بازخورد افرادی را که به‌خاطر ترس از به‌هم خوردن روابط‌ مجازی‌شان با دیگران نگران هستند، در نظر خواهد گرفت؛ با این‌حال، در این‌باره به جزییات بیشتری اشاره نکرده است.

در حال‌حاضر، امکان مخفی کردن ریپلای‌ها برای هر کسی که از اپلیکیشن توییتر برای اندروید و iOS و همچنین نسخه وب آن استفاده می‌کند، قابل دسترس است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 دیدگاه
  1. hsn می گوید

    والا من دلم واسه گوگل تنگ شده شما از توییتر خبر میزاری ؟
    😒😒😒😒😒😒

    ۱

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم