گوگل مپس با یک آیکون جدید و قابلیت‌های بیشتر به‌روزرسانی شد

گوگل امروز ۱۵ سالگی گوگل مپس را جشن می‌گیرد و به همین منظور، چندین قابلیت جدید و یک آیکون اپلیکیشن کاملا جدید را برای آن معرفی کرده است.

گوگل مپس برای اولین بار در سال ۲۰۰۵، یعنی حتی قبل از ارایه سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS معرفی گردید. یکی از نقاط قوت اندروید در زمان عرضه‌اش این بود که کاربران اندرویدی امکان دسترسی رایگان به جهت‌های turn-by-turn را داشتند. این زمانی بود که شرکت‌های تام‌تام و گارمین، دستگاه‌های GPS می‌فروختند و اپراتورهای آمریکایی، نقشه‌های turn-by-turn خودشان را به‌صورت پولی بر روی گوشی‌های خاص ارایه می‌کردند.

همانطور که گفته شد، گوگل علاوه بر تغییر آیکون گوگل مپس، ظاهر جدیدی هم به آن بخشیده است. این تغییرات شامل حذف منوی همبرگری (سه خط افقی) و اضافه شدن دو تب جدید در قسمت پایین اپلیکیشن می‌شوند، بطوریکه حالا تعداد تب‌های اپلیکیشن به پنج عدد رسیده است:

  • تب Explore: در این تب شما می‌توانید براساس توصیه‌های شخصی‌تان، مکان‌های جدیدی را پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید رستوران و جاذبه‌های دیدنی شهر را در اینجا جستجو نمایید.
  • تب Commute: این تب به شما کمک می‌کند تا بهترین مسیرهای برگشت به خانه یا محل کارتان را پیدا کنید.
  • تب Saved:‌ در اینجا شما مکان‌های ذخیره‌شده، رزروها و برنامه‌هایتان برای سفرهای آینده را پیدا خواهید کرد. شما همچنین می‌توانید توصیه‌های خودتان را درباره مکان‌هایی که دیده‌اید با دوستان‌تان در میان بگذارید.
  • تب Contribute: شما در این تب می‌توانید تجربیات خودتان درباره مکان‌ها را بنویسید و جزییات آدرس‌ها و ساعات کار امکان دیدنی را با دیگران به‌اشتراک بگذارید.
  • تب Updates: این تب، مکان‌های ترندشده در اطراف شما را نشان می‌دهد. با این ویژگی شما می‌توانید مکان‌های اطرافتان را کشف کنید و با دفاتر مختلف تماس گرفته و سوال‌هایتان را بپرسید.

قابلیت‌های حمل‌ونقل عمومی نیز به‌روزرسانی شده‌اند. گوگل مپس، علاوه بر نمایش اطلاعات مربوط به زمان رسیدن وسایل نقلیه عمومی به ایستگاه‌ها و ساعات شلوغی آن‌ها، امکانات جدید دیگری را هم برای سفر با این وسایل نقلیه ارایه کرده است.

مسافران این وسایل نقلیه قادر خواهند بود تا پیش‌بینی آب‌وهوا را مشاهده کنند تا نسبت به برداشتن لباس‌های گرم یا خنک تصمیم بگیرند.

اطلاعات دسترسی جدیدی وجود خواهد داشت که به مسافران اجازه خواهد داد تا بدانند کدامیک از خطوط قطار یا اتوبوس، ورودی‌های مخصوص معلولان دارند و آیا در این خطوط، افراد همراهی برای کمک به معلولان وجود دارد یا نه.

یک بخش جدید بانوان هم به اپلیکیشن اضافه شده که اطلاعاتی را درباره خطوطی که دارای جایگاه‌های مخصوص بانوان هستند، ارایه می‌کند.

یک بخش جدید اطلاعات امنیت هم وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا بدانید کدام بخش از سیستم حمل‌و‌نقل عمومی توسط دوربین‌ها یا نیروهای امنیتی کنترل می‌شوند.

و در آخر اینکه، مسافران ژاپنی قادر خواهند بود تا وسایل نقلیه عمومی را براساس تعداد صندلی‌هایش انتخاب کنند تا از وجود صندلی کافی مطمئن شوند.

گوگل همچنین تصمیم دارد تا قابلیت ناوبری Live View را در ماه‌های آینده گسترش دهد و امکانات جدیدی را به آن اضافه کند.

شما به‌روزرسانی جدید را هم‌اکنون می‌توانید دانلود کنید، اما تنها چیزی که بلافاصله تغییر خواهد کرد، آیکون اپلیکیشن است و سایر تغییرات هم بسته به شرایط ممکن است به‌تدریج یا به‌طور ناگهانی اعمال شوند.

منبع gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان