نصب و استفاده از اندروید ایرانی بر روی برخی از گوشی‌ها!

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزیر ارتباطات در جلسه روز گذشته این کمیسیون در مورد مسائل مختلفی از جمله تاکید نمایندگان به توسعه و بومی سازی پلتفرم‌های داخلی، توسعه حکمرانی در فضای مجازی و همچنین استفاده از اندروید ایرانی سخن گفت.

ابوالفضل عمویی گفت: در جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس، آقای آذری جهرمی، وزیر ارتباطات حضور داشتند و با ارائه گزارشی، به روند پیشرفت شبکه ملی اطلاعات و سپر دفاعی یکپارچه در فضای سایبری کشور تاکید کردند.

وی ادامه داد: وزیر ارتباطات در این جلسه اعلام کرد که تکامل 23 جزء برای توسعه زیر ساخت شبکه ملی اطلاعات ضروری است و ما تا کنون 20 جزء را مستقر کرده‌ایم و کار برای توسعه شبکه ملی اطلاعات ادامه دارد.

عمویی گفت: در این جلسه وزیر تاکید داشت که باید اصول حکمرانی در فضای مجازی تدوین شود. همچنین به لزوم توسعه و تقویت پلتفرم‌های داخلی مانند جستجوگر ملی و پیام‌رسان‌های بومی تاکید شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه توضیح داد: برای توسعه پلتفرم‌های داخلی باید تلاش کرد، در حال حاضر اندروید ایرانی بر روی برخی تلفن‌های هوشمند نصب و فعال است. ما باید از ظرفیت‌های موجود برای توسعه این سیستم عامل استفاده کنیم.

عمویی ادامه داد: از دیگر مباحث این جلسه تاکید نمایندگان عضو کمیسیون امینیت ملی بر افزایش امینت و حکمرانی در فضای مجازی بود. نمایندگان به خطرات و تهدیدات فضای مجازی برای حریم خصوصی با ابعاد مختلف داده‌های کلان کشور اشاره داشتند و انتظارات خود از وزارت ارتباطات به جهت توسعه امنیت حریم خصوصی در فضای مجازی را بازگو کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
 1. امیر می گوید

  اندروید بومی اسمی جدید برای خوردن بودجه کشور است مثل سیستم عامل ملی و رایانه ملی که فقط ذروغ بود.

  ۵
 2. علیرضا می گوید

  مخالفم،اندروید فقط مال امریکا و از اندروید بومی سازی ایرانی خوشم نمی یاد.

  ۷
  ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.