کیت ایرانی تشخیص 15 دقیقه‌ای کرونا تا یک ماه آینده تولید می‌شود

دکتر وحید یونسی، مدیرعامل توسعه کسب و کار شرکت تولید کننده کیت‌های تشخیص کویید 19 اعلام کرد که کیت‌های ایرانی تشخیص سریع کرونا تا یک ماه دیگر تولید می‌شود. دکتر یونسی گفت: یکی از کیت‌های تولید ما بر اساس آنتی ژن می‌تواند به سرعت وجود ویروس کرونا را اعلام کند. این کیت‌های سریع هنوز وارد فاز تولید نشده و در حال اخذ مجوزهای لازم است.

مدیرعامل توسعه کسب و کار شرکت تولید کننده کیت‌های تشخیص در مورد کیت‌های تشخیص سریع گفت: کیت‌های تشخیص سریع یا Rapid در حال تشخیص و توسعه است و نتیجه آن تا یک ماه دیگر مشخص می‌شود. در حال حاضر این کیت‌ها به کشور وارد می‌شود، این کیت‌ها استفاده شخصی ندارند و تنها مراکز بهداشتی، خانه بهداشت و بیمارستان‌ها می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

یونسی با اشاره به کیفیت برتر کیت‌های تشخیص سریع ایرانی نسبت به نمونه چینی گفت: کیت‌های تشخیص سریع چینی ارزش تشخیص ندارند و بر اساس آنتی‌بادی نتیجه آزمایش را مشخص می‌کنند، اما کیت‌های تولیدی ما بر اساس آنتی ژن به تولید می‌رسند و ظرف 15 دقیقه نتیجه آزمایش را اعلام کرده و قابل اطمینان هستند. این کیت‌ها در حال ارزیابی هستند، این مرحله تا 10 الی 15 روز آینده ادامه دارد. نهایتا تا یک ماه دیگر کیت‌های تشخیص 15 دقیقه‌ای در خط تولید قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: با توجه به فوریتی که وجود دارد، به احتمال فراوان مجوزهای تولید را تا ماه دیگر دریافت خواهیم کرد. ما می‌توانیم ماهانه 2-3 میلیون کیت تشخیص سریع کووید 19 را تولید کنیم و نیاز کشور را در این زمینه برطرف سازیم.

پیش‌تر خبر تولید واکسن ایرانی کرونا تا پایان سال منتشر شده بود که به دلیل تغییر رفتارهای ویروس کویید 19، نه تنها ایران بلکه کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز در تولید واکسن کرونا ناتوان ماندند. در حال حاضر خبر توزیع یک نوع واکسن کرونا در چین منتشر شده که البته این واکسن تاییدیه سازمان جهانی بهداشت و دارو را دریافت نکرده و تنها برای بیماران اورژانسی در این کشور استفاده می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. دونالد ترامپ می گوید

  شوخی بدی بود.

  موافقم ۲
 2. حسن می گوید

  + کیت ایرانی تشخیص ۱۵ دقیقه‌ای کرونا تا یک ماه آینده تولید می‌شود
  – باشه 🙂

  موافقم ۵
 3. ایمان می گوید

  بله داشتیم میگفتیم بزودی بین سران دولت پخش میشه!!! مثل همون واکسن آنفولانزا که خیلی دستمون رسید (:

  موافقم ۶

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان