فعالیت هکرهای کلاه سفید رسمی می‌شود/ استفاده از هکرها در سازمان‌های دولتی

با اعلام مهدی محمدی، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از این پس هکرهای کلاه سفید می‌توانند به صورت رسمی در کشور فعالیت کنند. طبق اعلام محمدی هکرهای کلاه سفید که در حوزه امنیت و نشان دادن ضعف سیستم فعال هستند و تاکنون به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کردند، اما از این پس با احراز هویت می‌توانند به عنوان متخصصان امنیت در سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف فعالیت کنند.

وی ادامه داد: با این فراخوان، می‌توانیم از هکرهای قابل اطمینان در حوزه‌هایی که از نظر امنیت اهمیت ویژه‌ای برایمان دارند، استفاده کنیم. همچنین امکان جذب و بازاریابی این هکرها برای شرکت‌هایی که به متخصص امنیت نیاز دارند نیز به وجود می‌آید. به دنبال شکل گیری یک دیتابیس از هکرهای قابل اطمینان در کشور هستیم، افرادی که می‌‎توانند در مسائل امنیتی به کشور و شرکت‌های خصوصی کمک کنند.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی اعلام کرد: آمار دقیقی از تعداد هکرهای فعال در کشور وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد که تعداد زیادی از متخصصین در این حوزه فعالیت دارند، حتی شواهدی وجود دارد که برخی از این هکرها در خارج از کشور فعالیت خوبی دارند. متاسفانه در ایران از ظرفیت هکرها استفاده نمی‌شود، در دنیا هکر بودن یک شغل است.

مهدی محمدی ادامه داد: در کنار قانونمند شدن فعالیت این هکرها، ما در معاونت علمی نیز یک سری پروژه‌ها برای این افراد تعریف خواهیم کرد تا مشکلات سیستم‌های سازمانی را شناسایی و برطرف کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. شایان می گوید

  ّبالاخره یه کار مثبت دیدیم
  این جونا حیفن
  خیلی با استعدادن

 2. هدی می گوید

  ایران بمونن با حقوق تامین اجتماعی یا وزارت کار ؟؟؟
  خب معلومه که میرن خارج با دلار کار میکنن
  یا از همین ایران برنامه نویسی میکنن و پروژه های خارجی انجام میدن

 3. javad می گوید

  الکی میگن میخوان بگیرنشون

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان