nik

پتنت جدید اوپو نمایانگر اسمارت‌فونی با دوربین سلفی متحرک در حاشیه فوقانی نمایشگر است

شرکت اوپو با استفاده از دوربین‌های متحرک در هندست‌های خود چندان بیگانه نیست. برخی تولیدات این کمپانی چینی از گوشی N1 در سال 2013 گرفته تا اوپو فایند ایکس با مکانیسم کشویی و رنو 10X زوم با دوربین پاپ‌آپ موسوم به شار‌ک‌فین در این طیف جای می‌گیرند. اما این برند علیرغم پایبندی به الگوهای طراحی مرسوم‌تر طی 2 سال گذشته کماکان ایده‌های جالبی را در ذهن دارد.

به لطف بررسی‌های انجام شده توسط وبسایت LetsGoDigital اکنون می‌دانیم که کمپانی چینی پتنت مربوط به دوربین سلفی با طراحی جدید کشویی را به ثبت رسانده است. بدین‌ترتیب دوربین سلفی از یک سمت حاشیه فوقانی نمایشگر به سمت دیگر منتقل می‌شود.

این پتنت طی یک سند 33 صفحه‌ای در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) به ثبت رسیده است. سند مذکور به تشریح مکانیسم کارکرد این ایده پرداخته است. ایده پشت پرده دوربین کشویی این است که کاربران می‌توانند نسبت به ثبت تصاویر از زوایای مختلف اقدام نمایند. چنین سناریویی زمانی عملی خواهد شد که سنسور دوربین نصب شده روی بلوک هدایت‌شونده از یک سمت ریل به سمت دیگر جابه‌جا شود. این عمل با استفاده از یک موتور کوچک انجام خواهد شد. همچنین حرکت سنسور دوربین صرفا زمانی انجام می‌شود که دوربین سلفی از طریق یک برنامه اختصاصی فعال شود.

ثبت تصاویر سلفی از یک زاویه احتمالا یکی دیگر از روش‌های هنری عکاسی با استفاده از دوربین جلویی به‌شمار می‌رود؛ اما کارشناسان معتقدند که این دوربین احتمالا قادر به بازتولید تصاویر 3 بعدی از سر کاربر بدون نیاز به جابه‌جایی دستگاه خواهد بود. بهبود عملکرد حالت پرتره و تصاویر پانورامای گروهی نیز سایر موارد کاربری این فناوری محسوب می‌شوند.

منبع Gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. ehsan می گوید

    یکی از اون برندای بی کیفیت که با طرح های عجیب و غریب معروف شده البتهتنوع بد نیست اما کیفیت واسه من مشخصه اصلیه که برندای چینی عموما ندارن

  2. عرفان می گوید

    اینم از اون طرحا که اگه عملی بشه فقط واسه همین یه مدله

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.