بسته رایگان اینترنت 60 گیگابایتی دانشجویان تا 6 ماه اعتبار دارد

ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات در خصوص بسته اینترنت رایگان دانشجویان گفت: بسته‌های 60 گیگابایتی تا 6 ماه اعتبار دارد و به دانشجویان خارجی و نخبگان زیر 18 سال نیز تعلق می‌گیرد. هاشمی اعلام کرد: در دو ترم گذشته طرح رایگان سازی تعرفه ترافیک سامانه‌های آموزشی دانشگاه‌ها را اجرا کردیم تا دانشجویان و طلاب بتوانند به صورت رایگان در کلاس‌های درسی دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه شرکت کنند. اما متاسفانه این طرح به دلیل تعدد سامانه‌های آموزشی و تغییرات فنی متوالی ایجاد شده در سامانه‌ها به شکل مورد نظر اجرایی نشد.

هاشمی ادامه داد: به همین دلیل برای ترم جدید بسته 60 گیگابایت اینترنت رایگان را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهیم و طرح رایگان‌سازی سامانه‌های آموزشی دانشگاه‌ها دیگر ادامه پیدا نمی‌کند. این بسته تا 6 ماه اعتبار دارد و دانشجویان و طلاب می‌توانند از طریق سامانه وزارت ارتباطات به نشانی ictgifts.ir نسبت به دریافت این بسته اقدام کنند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با اشاره تعدادی از مشکلاتی که برای ثبت نام دانشجویان در سامانه مذکور رخ می‌دهد گفت: دانشجو باید با سیم‌کارتی که مالک آن است در سامانه ثبت نام کند و بسته بر روی همان سیم‌کارت فعال خواهد شد، استعلام مالکیت سیم‌کارت از طریق سامانه شاهکار انجام می‌شود. همچنین در خصوص دانشجویانی که گواهی اشتغال به تحصیل باید گفت که اطلاعات این دانشجویان از طریق معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، معاون آموزشی وزارت بهداشت، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و ریاست مرکز خدمات حوزه‌های علمیه دریافت می‌شود، با این وجود اگر این دسته از دانشجویان برای ثبت نام به مشکل برخوردند می‌توانند از قسمت درخواست رسیدگی به مشکلات درخواست خود را پیگیری کنند، در حال حاضر درخواست‌های زیادی در بخش درج مشکلات ثبت شده که به عدم تطبیق کد ملی، مالکیت سیم‌کارت و گواهی استغال به تحصیل باز می‌گردد، رسیدگی به درخواست دانشجویان آغاز شده است.

هاشمی با تاکید به تخصیص بسته اینترنت 60 گیگابایتی به همه دانشجویان در حال تحصیل در ایران اعلام کرد: دانشجویان نخبه کمتر از 18 سال که مالک سیم‌کارت خود نیستند و همچنین دانشجویان خارجی که در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه ایران مشغول به تحصیل هستند نیز این بسته را دریافت خواهند کرد، امکان ثبت نام این دسته از افراد در سامانه وجود ندارد بنابراین با پس از دریافت اطلاعات آن‌ها از سوی نهاد‌های متولی، بسته اینترنت 60 گیگابایتی بر روی شماره موبایل‌شان فعال خواهد شد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. حبیب دفتری می گوید

  پس واسه ما معلما چی؟
  ما نتمونو با پول خودمون بخیرم خیلی حقوقمون زیاده اینم به هزینه هامون اضافه بشه؟
  ماهی ۱۵۰ هزارتومن نت میخرم

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 2. حسین می گوید

  خیلی کمه

 3. امیرحسین بابایی می گوید

  ۶۰ گیگ تهش به دوماه برسه ، واسه ۶ ماه خیلی خیلی کمه 😑😶

  موافقم ۲

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان