چگونه در گوشی اندروید خود، پیامک‌های زمانبندی شده ارسال کنیم؟

معمولا هنگامی‌که می‌خواهید به شخصی پیام بفرستید، می‌خواهید که پیام شما نیز سریعا به دست وی برسد. مثلا در هنگام دیدن پیام‌های ورودی، می‌خواهید که سریعا به آن‌ها پاسخ دهید. حال اگر بخواهید که به زمانبندی ارسال پیامک در گوشی اندروید خود بپردازید چه؟ در ادامه قصد داریم که به شیوه انجام این کار بپردازیم.

در میان گوشی‌های اندروید، اپلیکیشن Google Messages یکی از بهترین گزینه‌ها جهت ارسال پیامک است. این پیام‌رسان در اواخر سال 2020، قابلیت ارسال پیام‌های زمانبندی شده را نیز اضافه کرد. چنین قابلیتی در مواقعی که نمی‌خواهید ارسال پیام خاصی را در زمانی مشخص فراموش کنید، بسیار کارآمد خواهد بود.

نحوه زمانبندی ارسال پیامک در اندروید

جهت زمانبندی ارسال پیامک‌ها در اندروید، باید از طریق فروشگاه گوگل پلی، اپلیکیشن Google Messages را دانلود کرده و سپس آن را به‌عنوان اپلیکیشن SMS پیش‌فرض خود، انتخاب کنید. در هنگام اجرای این اپلیکیشن برای اولین بار، کلید “Set Default SMS App” را مشاهده خواهید کرد.

زمانبندی ارسال پیامک در اندروید

در صفحه بعدی باید “Messages” را انتخاب کرده و سپس گزینه “Set as Default” را لمس کنید.

زمانبندی ارسال پیامک در اندروید

اکنون تمامی مکالمات پیشین شما در این اپلیکیشن، نشان داده خواهند شد. مکالمه‌ای را که قصد ارسال پیامک زمانبندی شده در آن را دارید، انتخاب کنید.

زمانبندی ارسال پیامک در اندروید

در ادامه باید پیام موردنظر خود را تایپ کرده و سپس انگشت خود را بر روی آیکون ارسال، نگه دارید.

در ادامه، گزینه‌های زمانبندی در مقابل شما ظاهر خواهند شد. منطقه زمانی در بالا نشان داده می‌شود. بنابراین در زمینه زمان ارسال پیامک، ابهامی برای شما پیش نخواهد آمد. در اینجا می‌توانید از میان زمان‌های پیش‌فرض به انتخاب پرداخته و یا اینکه با لمس کردن گزینه “Pick Date and Time”، زمان و تاریخ موردنظر خود را انتخاب کنید.

اگر خواستید، با انتخاب گزینه “Pick Date and Time”، می‌توانید زمان و تاریخ ارسال دلخواه خود را تنظیم کنید. پس از اتمام کار باید “Next” را لمس کنید.

زمانبندی ارسال پیامک در اندروید

مجددا، زمان و تاریخ انتخاب شده شما، نشان داده خواهد شد. با لمس کردن گزینه “Save” می‌توانید انتخاب‌های خود را تأیید کنید.

سرانجام، زمان و تاریخ تنظیم شده در بالای پیامک شما، به نمایش درخواهد آمد. جهت زمانبندی پیامک موردنظر باید آیکون ارسال را لمس کنید.

اکنون می‌توانید پیامک زمانبندی شده را در مکالمه انتخاب شده خود، مشاهده کنید. با لمس کردن آیکون ساعت می‌توانید متن پیامک و زمانبندی آن را تغییر داده، آن را فورا ارسال کنید و یا اینکه پیامک موردنظر را به‌کلی حذف کنید.

تمام شد! بدین ترتیب دیگر نگران فراموش کردن ارسال پیغام تبریک جشن تولد و یا یک یادآور ضروری، نخواهید بود.

منبع howtogeek
ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. king nima می گوید

  خیلی خوبه مخصوص تبریک تولید و سالگرد ازدواج و ایناس
  واسه من خیلی خوبه من حتی روز عید هم یادم میره :)))

 2. ممدآقا می گوید

  اگه پیام زمانبندی شده بفرستیم گیرنده نمیفهمه پیامو قبلا نوشتیم ؟

  1. مسلم رفیعی می گوید

   خیر

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان