چگونه ویدیوهای یوتیوب را با استفاده از هشتگ، جست‌و‌جو کنیم؟

جهت پیدا کردن محتوای موردنظر در یوتیوب، راه‌های مختلفی وجود دارند. می‌توانید عناوین را جست‌و‌جو کرده، کانال‌های را جست‌و‌جو کنید و یا اینکه ویدیوها را بر اساس طول و تاریخ، فیلتر کنید. البته روش دیگری نیز جهت انجام این کار وجود دارد و آن استفاده از هشتگ است. در ادامه به نحوه جستجوی ویدیو در یوتیوب با استفاده از هشتگ می‌پردازیم.

هشتگ‌های یوتیوب، همانند شبکه‌های اجتماعی توییتر و اینستاگرام، رایج نیستند. ویدیوهایی که دارای هشتگ هستند، آن‌ها را در بالای عنوان خود نشان می‌‌دهند. این هشتگ‌ها در وب‌سایت و همچنین اپلیکیشن موبایلی یوتیوب، قابل مشاهده هستند.

جستجوی ویدیو در یوتیوب با هشتگ

نحوه جستجوی ویدیو در یوتیوب با استفاده از هشتگ

جهت جستجو کردن ویدیو در یوتیوب با استفاده از هشتگ نیز راه‌کارهای مختلفی وجود دارند. یکی از ساده‌ترین روش‌ها این است که هشتگ موجود در ویدیوی در حال مشاهده خود را انتخاب کنید. در این رابطه فقط کافی است که آن هشتگ را لمس کرده و یا اینکه بر روی آن کلیک کنید.

جستجوی ویدیو در یوتیوب با هشتگ

در ادامه به صفحه مربوط به آن هشتگ، منتقل خواهید شد. در این صفحه می‌توانید ویدیوها و کانال‌هایی را که از این هشتگ استفاده می‌کنند، مشاهده کنید.

همچنین می‌توانید هشتگ موردنظر خود را در کادر جست‌و‌جوی یوتیوب نیز تایپ کنید. البته این روش چندان مناسب نیست، زیرا بدین ترتیب، نتایج مرتبط با هشتگ وارد شده را مشاهده خواهید کرد، نه صرفا فقط ویدیوهایی که از آن هشتگ استفاده می‌کنند.

جستجوی ویدیو در یوتیوب با هشتگ

اگر می‌خواهید که بیشتر دقیق شوید، آنگاه باید آدرس “/www.youtube.com/hashtag” را به همراه هشتگ موردنظر، در مرورگر خود وارد کنید. البته این راه‌کار فقط زمانی کاربرد دارد که از نسخه تحت وب این شبکه استفاده کنید، نه اپلیکیشن اندروید، آیفون و یا آیپد آن.

با استفاده از روش بالا می‌توانید مستقیما به صفحه مربوط به هشتگ خود بروید (همانند تصویر زیر).

نتایج موجود در صفحه مربوط به هشتگ وارد شده، به ترتیب زمانی مرتب نمی‌شوند. یوتیوب به‌صورت خودکار، بهترین ویدیوها را در بالا قرار می‌دهد.

در بالا سعی کردیم که شیوه پیدا کردن ویدیوها در یوتیوب با استفاده از هشتگ را به شما آموزش دهیم. شاید هشتگ‌ها بهترین روش جهت پیدا کردن محتوا در این پلتفرم نباشند، اما در هر صورت در موارد ضروری، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

منبع howtogeek
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. جان سخت می گوید

    هشتک توی یوتویپ جا نیفتاده
    اصل هشتک مال تویئتره بقیه اداشو درمیارن

  2. شیوا حسینی می گوید

    خدایی من نمیدونستم یوتیوپ هم هشتک داره دمشون گرم

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان