رئیس جمهور آرژانتین با وجود تزریق واکسن روسی، به کرونا مبتلا شد!

رئیس جمهور کشور آرژانتین که در بهمن ماه سال گذشته، دو دوز واکسن روسی اسپوتنیک‌وی را تزریق کرده بود، به ویروس کرونا مبتلا شده است.

در اواسط ماه بهمن بود که خبر خرید واکسن روسی اسپوتنیک‌وی توسط ایران به صورت رسمی تائید شد. این خبر واکنش‌های مختلفی را به همراه داشت، زیرا در ابتدا قرار بود تا ایران واکسن‌های آمریکایی فایزر یا مدرنا را تهیه کند اما به دلیل سخنان رهبری مبنی بر عدم نیاز ایران به واکسن کرونا محصول انگلیس و آمریکا، خریداری واکسن‌های آمریکایی منتفی شد.

پس از آن مسئولین ایرانی به خریداری واکسن‌های غیرآمریکایی و انگلیسی مانند واکسن روسی اسپوتنیک‌وی و واکسن سینوفارم چینی روی آوردند. در آن زمان ایران به سرعت توانست با روسیه به توافق برسد و در 21 بهمن، واکسیناسیون سراسری در ایران با تزریق واکسن اسپوتنیک‌وی آغاز شد. از آن زمان تاکنون تنها واکسن روسی وارد ایران شده و واکسیناسیون کادر درمان و گروه‌های حساس و در معرض خطر با همین واکسن پیش رفته است.

ما در آی‌تی‌رسان نیز در تمامی این مراحل شما را از آخرین اخبار موجود با خبر ساختیم، حتی در همان بهمن ماه سال 99 مطلبی جامع در مورد واکسن روسی اسپوتنیک‌وی منتشر کردیم و در آن اشاره شد که آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور آرژانتین واکسن روسی را تزریق کرده است.

اما حالا خبر رسیده که رئیس جمهور آرژانتین بعد از گذشت حدود 2 ماه از زمان تزریق به ویروس کرونا مبتلا شده و به قرنطینه خانگی رفته است، این خبر تاثیرگذاری واکسن اسپوتنیک‌وی را به شدت زیر سوال برده و موجب نگرانی تمام کشورهای خریدار این واکسن از جمله ایران شده است.

رئیس جمهور آرژانتین در حال تزریق واکسن اسپوتنیک‌وی

دکتر مینو محرز عضو ستاد علمی مبارزه با کرونا در زمان خرید واکسن روسی با تاکید بر نارضایتی خود از این انتخاب اعلام کرده بود: انتخاب واکسن روسی توسط دولت از شانس بد مردم ایران است، به هیچ عنوان از این انتخاب راضی نیستم، تاکنون اطلاعات کاملی از واکسن اسپوتنیک وی منتشر نشده و تائیدیه سازمان جهانی بهداشت یا سازمان غذا و داروی اتحادیه اروپا را نیز دریافت نکرده است.

دکتر محرز گفته بود: هر کشوری باید واکسن کرونا تولید کند و این برای افزایش سطح ایمنی عمومی کارآمد است، اما برای خرید تائیدیه سازمان بهداشت روسیه کافی نیست، من به عنوان عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، واکسن روسی را تزریق نمی‌کنم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. امیرمهدی می گوید

  دوستان میگن که شما بعد از زدن واکسن هم کرونا میگیرین ولی ضعیف تر

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 2. yaser می گوید

  آرژانتینیا بدنشون ضعیفه مارادونا هم از کرونا مرد

 3. hedie می گوید

  وقتی خانم محرز میگه من نمیزنم ماکی باشیم بگیم میزنیم
  شاهد هم که رسید کرونای رئیس جمهور آرژانتین هم که محرز هستن

  موافقم ۲

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان