afrak

شرکت داروسازی فایزر مشغول تولید قرص برای درمان ویروس کرونا است

امروزه پیشرفت فناوری‌های پزشکی موجب شده تا برخی بیماری‌ها به اندازه گذشته نگران‌کننده نباشند. در واقع بسیاری از بیماری‌ها با مصرف داروهایی به شکل قرص قابل درمان بوده و این داروها به آسانی از داروخانه‌ها قابل خریداری هستند. خبر خوب این‌که در آینده نزدیک احتمالا شاهد ارائه روش‌های درمانی مشابه برای بیماری کووید 19 خواهیم بود.

این دستاورد به لطف تلا‌ش‌های شرکت داروسازی فایزر تحقق خواهد یافت. این شرکت در حال تولید قرصی است که برای درمان کووید 19 طراحی شده است. در حال حاضر هیچ روش درمانی مشخصی برای ویروس کرونا کشف نشده است و تنها در صورت بروز علائم بیماری فرآیند درمان آنها آغاز می‌شود. با این‌حال در صورت موفقیت آزمایشات انجام شده روی این قرص، درمان بیماری کووید 19 تا حد بسیار زیادی تسهیل خواهد شد. این قرص بخشی از یک کلاس دارویی است که تحت‌عنوان مهارکننده های پروتئاز شناخته می‌شود. داروهای موجود در این کلاس برای درمان سایر عفونت‌های ویروسی نظیر HIV یا هپاتیت C نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این دارو با مهار آنزیم موجود در ویروس کووید 19 که برای تکثیر ویروس در سلول‌های انسانی موردنیاز است؛ به درمان بیماری کمک می‌کند. با تجویز این دارو برای بیمارانی که به‌تازگی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند؛ احتمالا از پیشرفت بیماری آن‌ها جلوگیری شده و این بیماران دیگر ناچار به مراجعه به بیمارستان نخواهند بود؛ پدیده‌ای که از فشار مضاعف وارد شده بر سیستم بهداشتی و درمانی کشور خواهد کاست.

به گفته آلبرت بورلا؛ مدیرعامل شرکت فایزر در حال حاضر این دارو در مرحله آزمایش بالینی قرار دارد؛ فرآیندی که پیش‌تر در ماه مارس آغاز شده است. چنان‌چه همه چیز مطابق روال پیش برود و این دارو مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گیرد؛ در این‌صورت احتمالا تا پایان سال شاهد عرضه آن در سراسر ایالات‌متحده خواهیم بود.

منبع ubergizmo
نمایش نظرات (2)
تسکو