قابلیت سنجش قند خون احتمالا تا سال 2022 به اپل واچ اضافه خواهد شد

سند SEC مربوط به یک استارتاپ بریتانیایی با نام Rockley Photonics نشان داد که این مجموعه ارتباط معناداری با شرکت اپل دارد؛ پدیده‌ای که نهایتا می‌تواند منجر به معرفی قابلیت نظارت بر قند خون در اپل‌ واچ‌ها تا سال 2022 شود.

Rockley Photonics یک کمپانی بریتانیایی است که به منظور نظارت بر وضعیت خون افراد با استفاده از نور مادون‌قرمز سنسورهایی را طراحی می‌کند. ظاهرا این سنسورها قادر به سنجش مولفه‌هایی از جمله نظارت بر سطح گلوکز یا الکل موجود در خون هستند. اندازه‌گیری این پارامترها به‌طور معمول نیازمند استفاده از تجهیزات پزشکی یا تخصصی است.

سند SEC مورد اشاره نخستین بار توسط موسسه UK Telegraph منتشر شد. بر اساس این سند کمپانی Rockley Photonics مشغول آماده‌سازی زمینه حضور خود در نیویورک است. بعلاوه جزئیات مربوط به روابط مالی این شرکت نیز اعلام شده است. بر اساس محتوای سند فوق شرکت اپل یکی از چند مشتری بزرگ Rockley Photonics به‌شمار می‌رود.

استارتاپ بریتانیایی ادعا می‌کند که طی سال‌های 2020 و 2019 به‌ترتیب 100 و 99.6 درصد از درآمد این شرکت از محل 2 مشتری بزرگتر آن تامین شده است. اگرچه مشخص نیست که اپل بزرگترین یا دومین مشتری بزرگ این شرکت محسوب می‌شود؛ اما با توجه به تمایل اپل برای ارتقاء کارآیی محصولات خود به کمک سنسورها و همچنین اشاره به نام این شرکت در سند SEC به احتمال فراوان غول کوپرتینویی مشتری اصلی استارتاپ Rockley Photonics به‌شمار خواهد رفت.

ظاهرا تولیدکننده بریتانیایی و شرکت اپل به نوعی توافق‌نامه تامین و توسعه جامع دست یافته‌اند. انتظار می‌رود که اپل کماکان بخش عمده‌ای از درآمد این استارتاپ را تامین نماید. بخش عمده درآمدهای Rockley Photonics صرف هزینه‌های مهندسی جهت توسعه محصولات آینده شرکت خواهد شد.

اندرو ریکمن؛ مدیرعامل Rockley پیش‌تر اعلام کرد که فناوری توسعه‌یافته توسط این شرکت تا سال 2022 در محصولات مصرفی به‌کار گرفته خواهند شد. اگرچه وی از اشاره مستقیم به نام شرکت اپل امتناع کرد.

اکنون مدت‌هاست که برخی شایعات از بررسی روش‌های مختلف توسط اپل جهت افزودن قابلیت سنجش قند خون به اپل واچ حکایت دارند. همچنین بر اساس شایعات اخیر اپل واچ سری 7 با چنین قابلیتی به بازار عرضه خواهد شد. بعلاوه اپل به‌دنبال ثبت پتنت برای قطعاتی است که در عوض استفاده از نمونه خونی جهت سنجش میزان قند خون این‌کار را از طریق پوست انجام می‌دهند.

منبع Appleinsider
ممکن است شما دوست داشته باشید