سامسونگ گلکسی زد فلیپ 3 احتمالا از قلم S Pen پشتیبانی خواهد کرد

بر اساس پیش‌بینی‌ها سامسونگ گلکسی زد فولد 3 به احتمال فراوان از عملکرد قلم S Pen پشتیبانی خواهد کرد. اگرچه برای پشتیبانی گلکسی زد فلیپ 3 از قلم دیجیتالی هیچ‌گونه مدرک مشخصی وجود ندارد؛ اما گزارش جدید وبسایت LetsGoDigital نشان می‌دهد که چنین سناریویی به‌طور کامل منتفی نخواهد بود.

این گزارش بر پایه نماد تجاری جدیدی تهیه شده که اخیرا توسط سامسونگ برای دستگاهی با نام زد فلیپ به ثبت رسیده است. در توضیحات مربوط به این نماد تجاری به عناوین اسمارت‌فون‌ها، تبلت‌ها، کاورهای محافظ، قلم الکترونیکی و استایلوس خازنی اشاره شده است.

موضوع جالب‌توجه پیرامون پتنت مذکور این است که در نماد تجاری ثبت شده طی فوریه سال 2020 برای “سامسونگ زد فلیپ” به قلم الکترونیکی یا استایلوس خازنی ابدا اشاره نشده است. این موضوع نشان می‌دهد که سامسونگ به‌دنبال افزودن قابلیت پشتیبانی از استایلوس به گوشی‌های تاشو صدفی‌شکل خود است. اگرچه ثبت نمادهای تجاری لزوما تضمین‌کننده عرضه محصولات جدید نخواهد بود؛ اما این نمادها غالبا نخستین نشانه‌ پیرامون برنامه‌های آینده شرکت‌ها به‌شمار می‌روند.

بر اساس شایعات گلکسی زد فولد 3 به منظور تحمل فشار قلم استایلوس از روکش شیشه‌ای فوق‌العاده نازک (UTG) با مقاومت بالاتر استفاده خواهد کرد. این قلم مشخصا ویژه گوشی‌های انعطاف‌پذیر طراحی و تولید خواهد شد. چنان‌چه همه چیز مطابق برنامه پیش برود؛ در این‌صورت سامسونگ احتمالا قابلیت پشتیبانی از استایلوس را به مدل جانشین گلکسی زد فلیپ 3 تعمیم خواهد داد. بدین‌ترتیب مشخصه فوق در گوشی آینده گلکسی زد فلیپ 3 قابل دسترس نخواهد بود. بی‌تردید این محصول یکی از جذاب‌ترین هندست‌های سال 2021 به‌شمار خواهد رفت و حتی عدم پشتیبانی از S Pen نیز از جذابیت‌های آن نخواهد کاست.

مشخصات و قیمت‌گذاری احتمالی گلکسی زد فلیپ 3

انتظار می‌رود که طراحی این گوشی تاشو با پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای نسبت به مدل نسل فعلی همراه باشد. محتوای تبلیغاتی لو رفته نشان می‌دهد که این هندست مجهز به یک نمایشگر خارجی بسیار بزرگتر، پنل پشتی 2 رنگ، لبه‌ها با انحنای مربعی‌شکل بیش‌تر و 8 مدل رنگی مختلف خواهد بود. برتری این هندست صرفا به جنبه‌های زیبایی‌شناختی محدود نبوده و احتمالا در بعد سخت‌افزاری نیز قابل رویت خواهد بود. گلکسی زد فلیپ 3 احتمالا از نمایشگر اصلی 6.7 اینچی با نرخ نوسازی 120 هرتزی و تراشه اسنپ‌دراگون 888 ساخت کوالکام بهره خواهد برد.

با این‌حال علیرغم تمامی این پیشرفت‌ها انتظار می‌رود که گلکسی زد فلیپ 3 با قیمت‌گذاری ارزان‌تر نسبت به مدل نسل قبلی خود روانه بازار شود. اطلاعات جدیدا لو رفته نشان می‌دهند که این اسمارت‌فون با برچسب قیمتی در محدوده 990 تا 1199 دلاری عرضه خواهد شد. این موضوع بدان معناست که هندست جدید در مقایسه با قیمت‌گذاری گلکسی زد فلیپ 5G (در زمان عرضه) حداکثر 459 دلار ارزان‌تر خواهد بود. قیمت‌گذاری این هندست اخیرا کاهش یافت و از 1449 دلار به 1199 دلار رسید.

منبع Phonearena
ممکن است شما دوست داشته باشید