کشف 3600 مرکز غیر‌مجاز استخراج رمزارز طی هفته‌های اخیر

داستان قطعی پی در پی برق در کشور و اعتراض مردم به این موضوع، برخی از مسئولین را به واکنش و پیگیری این امر وا داشته است. این رخداد تا جایی پیش رفته که امروز چهارشنبه 16 تیرماه 1400، بخش کمیسیون انرژی مجلس، توسط آقای قالیباف (رئیس مجلس)، مامور بررسی قطعی‌های مکرر برق شده است. به همین منظور نشست فوق‌العاده این کمیسیون تشکیل شده است. با آی‌تی‌رسان تا انتهای خبر همراه باشید.

درجلسه امروز کمیسیون انرژی و وزیر نیرو، به بررسی دلایل قطعی برق و راهکارهای آن پرداخته شد. رضا اردکانیان (وزیر نیرو) در این جلسه گفت: در هفته‌های اخیر تعداد 3 هزار و 646 مرکز غیر‌مجاز استخراج رمزارز‌ها که در آن‌ها 196 هزار و 233 دستگاه ماینر وجود داشت، توسط نیروی انتظامی کشف و جمع آوری شد.

وزیر نیرو افزود: برق مصرفی این مراکز غیرمجاز 570 مگاوات و مراکز مجاز 521 مگاوات است. وی تاکید کرد: به شکل مستمر در حال رصد و شناسایی مراکز غیر‌مجاز استخراج رمزارز‌ها هستیم.

به نظر می‌رسد با وجود این توضیحات، باید چاره کاری تدبیر شود تا کشور به این معضل دچار نشود. شاید اگر زیرساخت‌های تکنولوژی در کشور ایران به روز بود، این اتفاقات رخ نداده و شاهد قطعی برق و پیامدهای بعد آن نبودیم. اما چند سوال هست که پاسخ به آن‌ها خالی از لطف نیست.

  • چرا مناطق خاصی برای استخراج رمزارز با سهمیه برق جدا تخصیص داده نمی‌شود؟
  • آیا مختل شدن زندگی مردم در سراسر کشور بابت استخراج رمزارز مجاز است؟
  • اقتصاد کشور با وجود استخراج ارز دیجیتال، چقدر تحول پیدا خواهد کرد؟

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

2 در مورد “کشف 3600 مرکز غیر‌مجاز استخراج رمزارز طی هفته‌های اخیر”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس