جک دورسی: بیت‌کوین می‌تواند به برقراری صلح در جهان کمک کند!

تقریبا کلیه فعالیت‌های مردم در جهان با محوریت پول انجام می‌شوند؛ زیرا با وجود تمامی مخالفت‌ها، دستیابی انسان به پول بیش‌تر موجب افزایش قدرت وی خواهد شد. اما آیا شرایط برای بیت‌کوین می‌تواند متفاوت باشد؟ جک دورسی؛ مدیرعامل شرکت Square و شبکه اجتماعی توئیتر امیدوار است که این‌طور باشد. در واقع وی امیدوار است که این ارز دیجیتالی با رفع نابرابری‌های مالی به برقراری صلح جهانی کمک کند.

جک دورسی گفت: “من امیدوارم که بیت‌کوین موجب ایجاد صلح در جهان شده و یا به شکل‌گیری صلح جهانی کمک کند. در چنین وضعیتی کلیه انحصارطلبی‌ها وضعیت متعادل به خود گرفته و هیچ فردی به خودی‌خود قدرتمند نخواهد بود. میزان هزینه و آشفتگی ناشی از سیستم مالی امروزی ما واقعی بوده و فرصت توجه انسان به مشکلات بزرگتر را از بین می‌برد.”

این اظهارات طی پنلی تحت‌عنوان “بیت‌کوین؛ ابزاری برای توانمندسازی اقتصادی” برای یک کنفرانس مجازی موسوم به The B Word مطرح شد. سایر مدیران برجسته غول‌های فناوری دنیا نظیر ایلان ماسک؛ مدیرعامل تسلا و کتی وود؛ مدیر اجرایی موسسه ARK Invest و یکی از سهام‌داران شرکت Square نیز دراین کنفرانس حضور داشتند.

جک دورسی همچنین خاطرنشان کرد: “کلیه نابه‌سامانی‌هایی که به‌طور روزمره با آن‌ها مواجه هستیم؛ ما را از دستیابی به اهدافی بزرگتر که کلیه افراد سیاره خاکی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند؛ دور خواهند کرد و این وضعیت به شکل فزآینده‌ای تشدید می‌شود. شما با رفع مشکلات زیربنایی می‌توانید بسیاری از معضلات در سطوح بالاتر را به شکلی فوق‌العاده حل و فصل نمایید. این فرآیند زمان‌بر خواهد بود؛ اما من امیدوارم که پیاده‌سازی آن نهایتا منجر به تقویت صلح در جهان شود.”

منبع Ubergizmo
ممکن است شما دوست داشته باشید