اهدای ایرپادز رایگان به نوجوانان آمریکایی برای ترغیب آن‌ها به تزریق واکسن کرونا!

بسیاری از کشورها در سراسر جهان مشغول توزیع واکسن کووید 19 هستند؛ اما در این میان ظاهرا برخی افراد از تزریق واکسن خودداری می‌کنند. این تصمیم دلایل متعددی دارد که البته بررسی آن‌ها موضوع این خبر نیست. اما به‌نظر می‌رسد که مقامات دولت محلی در واشنگتن دی‌سی در تلاش هستند تا تعداد بیش‌تری از نوجوانان را به تزریق واکسن ترغیب نمایند.

بر اساس گزارش وبسایت خبری Hill، یکی از راهکارهای ایجاد انگیزه در نوجوانان این است که آن‌ها پس از تزریق واکسن می‌توانند یک جفت ایرپاد اپل را به‌صورت رایگان دریافت کنند. در این میان چندین شرط وجود دارد که نوجوانان بایستی آن‌ها را احراز نمایند. بدین منظور آن‌ها بایستی نخستین دوز واکسن را تزریق نموده و والدین یا سرپرست قانونی خود را همراه داشته باشند. همچنین آن‌ها باید مدارک شناسایی خود شامل آی‌دی مدرسه، کارت DC One، کارت Kids Ride Free، کارنامه یا مدارک ثبت‌نام خود را ارائه نمایند.

“از ساعت 10 صبح امروز، نوجوانان 12 تا 17 ساله ساکن واشنگتن دی‌سی که در مراکز Brookland MS، Sousa MS و Johnson MS اقدام به تزریق واکسن نمایند؛ پس از دریافت نخستین دوز واکسن کرونا خود یک جفت ایرپادز رایگان دریافت نموده و از شانس برنده شدن بورسیه 25 هزار دلاری، آی‌پد و هدفون بهره‌مند خواهند شد.” موریل بازر؛ 7 آگوست 2021

واشنگتن دی‌سی تنها شهر ایالات‌متحده نیست که برای تشویق ساکنان خود به تزریق واکسن از راهکارهای انگیزشی استفاده می‌کند. دولت‌های محلی در سایر ایالت‌های آمریکا نیز به منظور ترغیب افرادی که هنوز در واکسیناسیون شرکت نکرده‌اند؛ جوایز نقدی و هدایایی را در نظر گرفته است.

دلیل اعمال چنین فشاری از سوی دولت آمریکا این است که افزایش عفونت‌ها موجب ظهور اشکال جدید بیماری کووید 19 شده است.بدین‌ترتیب شاهد ظهور گونه‌های جهش‌یافته و حتی خطرناک‌تر ویروس نظیر گونه کنونی دلتا خواهیم بود. این گونه جهش‌یافته ویروس اکنون بسیاری از کشورهای جهان را درگیر نموده است.

منبع Ubergizmo
نمایش نظرات (2)