شرکت اپل بنا بر درخواست دولت چین اپلیکیشن محبوب قرآن را از اپ استور حذف کرد

اپلیکیشن iOS با نام Quran Majeed برای خواندن و گوش دادن به قرآن حین حرکت مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ اما این برنامه ظاهرا بنا بر درخواست دولت محلی چین از فروشگاه چینی اپ استور حذف شده است. اپل پیش‌تر نیز بنا بر درخواست دولت چین برخی برنامه‌ها را از فروشگاه خود حذف کرده است. با این‌حال چنین اقدامی پیش‌تر در خصوص دسته‌ای از اپلیکیشن‌ها و نه یک برنامه منحصربه‌فرد انجام می‌شد.

پیش‌تر در دسامبر سال 2020 شرکت اپل تعداد 46 هزار عنوان برنامه را از فروشگاه خود حذف کرد. با این‌حال گزارشات نشان می‌دهند که اقدام اخیر صرفا یک برنامه خاص را هدف قرار داده است.

وبسایت Apple Censorship نخستین بار به حذف اپلیکیشن Quran Majeed ویژه iOS و WatchOS اشاره کرد. توسعه‌دهنده این برنامه در گفتگو با شبکه خبری BBC News اعلام کرد:

“بر اساس اعلام اپل، اپلیکیشن ما با نام Quran Majeed از فروشگاه اپ استور چین حذف شده است؛ چرا که این برنامه دارای محتوای غیرقانونی است. ما در تلاش هستیم تا با اداره مدیریت فضای مجازی چین و مقامات مربوطه ارتباط برقرار کرده و این مشکل را حل و فصل نماییم.”

کارشناسان معتقدند که محتوای غیرقانونی با متون مذهبی قرآن ارتباط دارد. با این‌حال حکومت چین، اسلام را به‌عنوان یک دین به رسمیت شناخته است. شرکت اپل و دولت چین از هرگونه اظهارنظر عمومی در این زمینه امتناع نموده‌اند. با این‌حال اپلیکیشن Quran Majeed از طریق فروشگاه اپ استور در سایر مناطق قابل دسترس است.

منبع Appleinsider
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
 1. 001 می گوید

  نمیدونم مشکل این ها با ما مسلمونا چیه،
  تنفر چشمشون رو کور کرده…

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 2. سیمین می گوید

  سازندگان اپ قرآن با بی بی سی مصاحبه کردن؟ آخرالزمان شده

  موافقم ۱
  مخالفم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

کاریزما