رئیس نظام صنفی رایانه‌ای تهران: دولت باید قیمت‌گذاری برای اینترنت را به بخش خصوصی بسپارد

به گزارش آی‌تی‌رسان، امروز در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، نشستی با حضور اعضای هیئت مدیره این سازمان و خبرنگاران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این نشست، درباره مسائلی همچون مسئله افت شدید سرعت اینترنت که اخیرا نارضایتی کاربران را سبب شده است و همچنین مسئله قیمت‌گذاری برای اینترنت و تغییر تعرفه بسته‌های اینترنت ثابت و سیار، بحث و گفتگو شد.

حسین اسلامی، رئیس هیئت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، در رابطه با افت سرعت اینترنت گفت: ساماندهی اینترنت، بیشتر در حوزه وظایف نهادهای مسئول کشوری است اما عملکرد برخی اپراتورها در این زمینه باید مورد انتقاد قرار بگیرد.

اسلامی در رابطه با قیمت‌گذاری برای اینترنت گفت: دولت سیزدهم لازم است که با در نظر گرفتن واقعیت امر و با منطق اقتصادی موجود، تعرفه‌های اینترنت را تعیین کند.

وی ادامه داد: قیمت‌گذاری برای اینترنت و تعیین تعرفه بسته‌های اینترنت ثابت و سیار باید به بخش خصوصی سپرده شود و یا دست‌کم روند تغییر تعرفه‌ها، آهسته صورت بگیرد.

همچنین محمدعلی شریف الحسینی، از اعضای هیئت مدیره نظام صنفی رایانه‌ای تهران، در تایید سخنان رئیس هیئت مدیره گفت: تعرفه‌هایی که دولت تعیین کرده است، برای توسعه اینترنت ثابت، کافی نیست.

وی افزود: دولت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی فقط باید ارتباطات بین شرکت‌ها و نهادهای مختلف را تسهیل کنند و به آن سرعت ببخشند اما متاسفانه دولت برای خدمات، به صورت دستوری تعرفه تعیین می‌کند.

شریف الحسینی در پایان گفت: از سال ۹۴، تعیین تعرفه اینترنت، از سوی دولت و به صورت دستوری اعلام می‌شود و این مسئله امکان توسعه خدمات را از بخش‌ خصوصی سلب کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان