وعده رئیس کل بانک مرکزی؛ عرضه آزمایشی رمز پول ملی تا چند ماه آینده

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که طی چند ماه آینده پروژه رمز پول ملی به صورت آزمایشی، عملیاتی می‌شود.

اواخر دی ماه سال 1400 بود که علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی در حاشیه هفتمین همایش مالی اسلامی خبر از تصویب شدن پروژه رمز پول ملی در شورای پول و اعتبار داد.

حال صالح آبادی روز گذشته در جلسه همفکری با صاحب نظران و اساتید اقتصادی با محوریت رمز پول بانک مرکزی، با تاکید به اجرای آزمایشی این پروژه گفت: موضوع رمز پول ملی مربوط به امروز نیست و از مدت‌ها قبل در نهاد سیاست‌گذار پولی و بانکی مطرح بوده، این پروژه با تلاش کارشناسان اقتصادی، فنی و نشر اسکناس تا مرحله عملیاتی به صورت آزمایشی پیش رفته و به سرانجام رسیده است.

صالح آبادی ادامه داد: در حال حاضر اولیت بانک مرکزی، اصلاح نظام بانکی از جهات مختلف است، به این ترتیب موضوعات مهمی مانند رمز پول ملی که اکنون در سطح جهان مطرح شده از نگاه بانک مرکزی به دور نمانده و در این خصوص تصمیمات و اقدامات مهمی انجام شده است، در همین راستا طی چند ماه آینده شاهد اجرای شدن آزمایشی این طرح در برخی نقاط کشور خواهیم بود.

رئیس کل بانک ملی با تاکید بر فرهنگ‌سازی و آموزش در این زمینه تصریح کرد: در کنار اجرا و عملیاتی کردن آزمایشی پروژه رمز پول ملی، به موضوع فرهنگ‌سازی توجه ویژه‌ای داریم و حتما باید آموزش‌های لازم و فرهنگ‌سازی در این زمینه توسط کارشناسان انجام شود.

صالح‌آبادی بازه زمانی آزمایشی بودن این طرح را 6 ماه اعلام کرد و گفت: بعد از این بازه زمانی ضمن آسیب‌شناسی موضوع، گزارش این طرح در اختیار صاحب‌نظران اقتصادی و بانکی قرار می‌گیرد تا از نقطه نظرات فرهیختگان در این حوزه بهره گرفته شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان