پردازنده‌های نسل سیزدهمی اینتل در پاییز امسال معرفی خواهند شد

بر اساس اطلاعات رسمی اکنون می‌دانیم که پردازنده‌های نسل جدید اینتل در فصل پاییز امسال معرفی خواهند شد. پت گلسینگر؛ مدیرعامل اینتل تائید کرده که تراشه‌های سری Raptor Lake تا پیش‌ از پایان سال جاری میلادی در دسترس مشتریان قرار خواهند گرفت. این در حالیست که بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، کنفرانس نوآوری آینده کمپانی در روز 28 سپتامبر (6 مهر ماه) برگزار خواهد شد. اطلاعات پیش‌تر لو رفته از رونمایی پردازنده‌های جدید در روز 17 اکتبر (25 مهر ماه) حکایت داشتند.

با نزدیک شدن به موعد معرفی پردازنده‌های Raptor Lake اطلاعات بیش‌تری در رابطه با این تراشه‌ها در فضای وب منتشر می‌شود. پیش‌ از این همگان منتظر تائید رسمی زمان عرضه پردازنده‌های جدید از سوی اینتل بودند. افشاگران پیش‌تر اعلام کرده بودند که این تراشه‌ها در روز 25 مهر ماه معرفی خواهند شد. بعلاوه انتظار می‌رفت که برای روشن شدن تاریخ دقیق معرفی این پردازنده‌ها بایستی کمی بیش‌تر منتظر بمانیم. با این‌حال اکنون می‌دانیم که اینتل تصمیم گرفته که تا پایان سال جاری میلادی، تراشه‌های جدید خود را در دسترس مشتریان قرار دهد.

بر اساس اعلام اینتل، پردازنده‌های Raptor Lake زودتر از سری Alder Lake معرفی خواهند شد

پت گلسینگر؛ مدیرعامل اینتل ضمن انتشار گزارش مربوط به عملکرد مالی کمپانی طی 3 ماهه دوم سال 2022 به این موضوع اشاره نمود و خاطرنشان کرد: “ما در حال حاضر سرگرم تولید پردازنده‌های Alder Lake هستیم و در 6 ماهه دوم سال جاری میلادی از تراشه‌های سری Raptor Lake رونمایی خواهیم کرد. در ادامه پردازنده‌های سری Meteor Lake نیز در سال 2023 عرضه خواهند شد.”

وی در ادامه اظهارات خود تصریح می‌کند که پردازنده‌های سری Raptor Lake در پاییز سال 2022 معرفی می‌شوند. این اظهارات، صحت پیش‌بینی‌های مطرح شده توسط افشاگران را مورد تائید قرار می‌دهند. جهت یادآوری بایستی خاطرنشان کرد که اینتل پیش‌تر خبر برگزاری رویداد نوآوری خود در روز 6 مهر ماه امسال را تائید نموده است.

بنابراین معرفی پردازنده‌های جدید اینتل ضمن برگزاری این رویداد بسیار محتمل به‌نظر می‌رسد. بعلاوه انتظار می‌رود که اینتل از ورژن موبایلی پردازنده‌های خانواده Raptor Lake نیز رونمایی کند. پت گلسینگر ضمن توضیحاتی اعلام کرد که ورژن موبایلی این پردازنده‌ها پس از مدل‌های دسکتاپی و پیش از پایان سال جاری میلادی معرفی خواهند شد. بدین‌ترتیب فضای لازم برای عرضه پردازنده‌های سری Meteor Lake در سال 2023 فراهم خواهد شد. بنابراین بایستی توجه داشت که تراشه‌های نسل سیزدهمی اینتل با فاصله زمانی کمتر از یک سال پس از عرضه پردازنده‌های Alder Lake به بازار عرضه خواهند شد.

بعلاوه بر اساس اعلام پت گلسینگر، اینتل 35 میلیون واحد از پردازنده‌های نسل فعلی خود را به فروش رسانده است. وی طی اظهاراتی اعلام کرد: “در وضعیت امروز بازار، ما شاهد قدرت نسبی در بخش محصولات رده بالا هستیم. ما در بخش‌های مصرفی و تجاری در حال خدمات‌رسانی هستیم. پردازنده‌های سری Raptor Lake مزایای فراوانی را برای مشتریان به ارمغان می‌آورند که از جمله آنها می‌توان به ارتقاء 2 رقمی نرخ عملکرد نسبت به نسل گذشته و سازگاری سوکت با سری Alder Lake اشاره کرد.”

2 در مورد “پردازنده‌های نسل سیزدهمی اینتل در پاییز امسال معرفی خواهند شد”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا