آپدیت One UI 4.1.1 برای سامسونگ گلکسی زد فلیپ منتشر شد

چند هفته قبل شرکت سامسونگ انتشار آپدیت One UI 4.1.1 برای اسمارت‌فون‌های گلکسی زد فلیپ 3 و گلکسی زد فولد 3 را آغاز کرد. در آن زمان کمپانی کره‌ای وعده داد که این به‌روزرسانی حتی برای مدل‌های تاشو قدیمی‌تر نیز به تدریج ارائه خواهد شد. در مرحله بعدی، گلکسی زد فولد 2 این آپدیت را دریافت کرد و بالاخره روز گذشته نوبت به نخستین نسل گلکسی زد فلیپ رسبد. اکنون انتشار آپدیت One UI 4.1.1 برای این اسمارت‌فون در ایالات‌متحده آغاز شده است.

تا این لحظه به‌نظر می‌رسد که به‌روزرسانی جدید صرفا در دسترس دستگاه‌هایی قرار گرفته که به‌صورت آنلاک شده توسط مشتریان خریداری شده‌اند. بنابراین مدل‌های طرف قرارداد شرکت‌های خدماتی هنوز از این به‌روزرسانی بهره‌مند نشده‌اند. این به‌روزرسانی شامل پچ امنیتی ماه سپتامبر 2022 بوده و از فیرم‌ور با شماره ورژن F700USQU5GVHA استفاده می‌کند.

حالت Flex Mode در آپدیت جدید به‌صورت بومی ارائه شده و هنگام تا شدن نسبی گوشی امکان دسترسی کاربران به فرامین کنترلی شبه کامپیوتری را فراهم می‌کند. همچنین برای حالات نمایشی چند پنجره‌ای و پاپ‌آپ نیز ژست‌های جدیدی ایجاد شده است. اکنون کاربران می‌توانند تصاویر پس‌زمینه متفاوتی را برای تماس با هر یک از مخاطبان تعیین نمایند.

مشخص تشخیص اشیاء و متن توسط بیکسبی در اپلیکیشن‌هایی نظیر گالری و دوربین قابل دسترس بوده و بهبود قابلیت جستجو موجب ارتقاء عملکرد برنامه My Files شده است. اپلیکیشن صفحه‌کلید سامسونگ امکان تنظیم مجدد دکمه‌ها برای ایموجی‌ها و استیکرها را فراهم نموده و اعمال تغییرات سفارشی در Space bar نیز امکان‌پذیر شده است.

این‌بار نیز مطابق روال معمول انتظار می‌رود که آپدیت جدید به‌صورت تدریجی و مرحله به مرحله منتشر شود. بنابراین دسترسی تمامی دستگاه‌های سامسونگ گلکسی زد فلیپ به این آپدیت در سراسر جهان احتمالا چندین روز یا حتی چندین هفته زمان خواهد برد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس