آی‌فون 14 پرو اپل در رتبه‌بندی دوربین DxOmark جایگاه دوم را کسب کرد

بر اساس اعلام متخصصان وبسایت DxOmark، آی‌فون‌ 14 پرو اپل نتوانسته به برترین اسمارت‌فون دوربین‌دار جهان تبدیل شود. به بیان دقیق‌تر این هندست برای تبدیل شدن به برترین گوشی دوربین‌دار جهان تنها به 1 امتیاز دیگر احتیاج داشت.

متخصصان تیم DxOmark پس از بررسی تخصصی دوربین هندست جدید اپل، امتیاز 146 را برای آن در نظر گرفتند. این رقم در مقایسه با امتیاز آنر مجیک 4 آلتیمیت تنها 1 واحد کمتر است. بنابراین آی‌فون‌ 14 پرو اپل در جایگاه دوم رتبه‌بندی DxOmark قرار می‌گیرد. برای مقایسه جالب است بدانید که آی‌فون‌ 13 پرو مکس امتیاز 141 را به خود اختصاص داده است.

در عین‌حال با مقایسه دقیق‌تر هندست جدید اپل و پرچم‌دار آنر متوجه خواهیم شد که آی‌فون 14 پرو در زمینه ضبط ویدیو از آنر مجیک 4 آلتیمیت برتر ظاهر شده و با کسب امتیاز 149 در برابر 137 از رقیب خود پیشی می‌گیرد. اما در زمینه عکاسی، وضعیت کاملا برعکس بوده و پرچم‌دار آنر با کسب امتیاز 150 در برابر 143 بر آی‌فون‌ 14 پرو غلبه می‌کند. در نتیجه از نظر کیفیت ضبط ویدیو، آی‌فون‌ 14 پرو اپل جایگاه نخست رتبه‌بندی DxOmark را در اختیار دارد.

با وجود این ارزیابی از عملکرد دوربین آی‌فون‌ 14 پرو، صحبت پیرامون نقاط ضعف پرچم‌دار جدید اپل کاری دشوار است. کارشناسان DxOmark خاطرنشان می‌کنند که هنگام عکس‌برداری از آسمان بعضا مشکل نورپردازی بیش از حد به چشم می‌خورد. همچنین توازن رنگ سفید بعضا دچار اشکال شده و پیرامون اجسام ثبت شده در تصاویر و فیلم‌ها نیز هاله‌هایی قابل مشاهده خواهند بود.

منبع Gadgettendency
پیام بگذارید