سامسونگ از سوی نشریه فوربس به‌عنوان بهترین کارفرما در جهان انتخاب شد؛ اپل سوم شد

بر اساس رتبه‌بندی نشریه فوربس که با همکاری موسسه Statista تنظیم شده است؛ سامسونگ به‌عنوان بهترین کارفرمای جهان انتخاب شد. بایستی توجه داشت که این عنوان توسط سامسونگ الکترونیکس کسب نشده است؛ بلکه متعلق به کل مجموعه سامسونگ (Samsung Group Corporation) است. شرکت مایکروسافت در رتبه دوم قرار گرفته و IBM با فاصله‌ای اندک در جایگاه سوم ایستاده است.

همچنین شرکت‌های آلفابت، اپل، BMW و آمازون نیز به‌ترتیب رتبه‌های چهارم، پنجم، سیزدهم و چهاردهم را به خود اختصاص دادند. موسسه Statista به منظور تنظیم این رتبه‌بندی به انجام نظرسنجی از 150 هزار کارمند تمام‌وقت و پاره‌وقت در 57 کشور مختلف جهان پرداخت. از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی خواسته شد تا تمایل مثبت و منفی در رابطه با پیشنهاد کارفرمایان خود به دوستان، اعضای خانواده و سایر کارفرمایان فعال در صنایع مربوطه را اظهار نمایند.

از میان 10 شرکت برتر همگی به‌جز سامسونگ دارای اصالت آمریکایی هستند. همچنین نکته جالب توجه اینکه 5 شرکت برتر فهرست همگی در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند. این در حالیست که خطوط هوایی دلتا برترین کارفرما در میان سایر صنایع به‌شمار می‌رود.

منبع Gadgettendency
پیام بگذارید