ایلان ماسک سهام تسلا

ایلان ماسک چند میلیارد دلار از سهام تسلا را برای خرید توییتر فروخت؟

ایلان ماسک پس از اتمام خرید 44 میلیارد دلاری خود از توییتر، حداقل 3.95 میلیارد دلار دیگر از سهام شرکت خودروهای الکتریکی خود یعنی تسلا را فروخته است.

بر اساس پرونده‌هایی که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار منتشر شد، ماسک 19.5 میلیون سهم دیگر تسلا را فروخته است.

ماسک در سال 2021 تقریباً 22 میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخت، سالی که ارزش سهام بیش از 50 درصد جهش کرد. او امسال بیش از 8 میلیارد دلار سهام در آوریل و تقریباً 7 میلیارد دلار در ماه آگوست فروخت.

مدیرعامل تسلا علاوه بر سرمایه گذاری میلیاردها سرمایه خود برای خصوصی کردن توییتر، به شرکای خود از جمله سرمایه گذاران سهام بایننس، ران بارون بامکو، اندرسن هوروویتز، مدیر عامل سابق توییتر جک دورسی و شاهزاده الولید بن طلال بن عبدالعزیز عربستان سعودی متکی بود. این معامله را تامین مالی کند یا سهام موجود خود را در شرکت هلدینگ خود برای توییتر قرار دهد.

همانطور که NBC News قبلا گزارش داده بود، سناتور کریس مورفی (D-Conn) پس از معامله خصوصی ماسک خواستار تحقیق در مورد پیامدهای امنیت ملی سهام عربستان سعودی در توییتر شده است.

در 9 آگوست، ماسک به طرفدارانش گفت که فروش سهام تسلا برای تامین مالی خرید احتمالی توییتر تمام شده است. او در توییتی نوشت: «در صورت (امیدوارم بعید) که توییتر این معامله را مجبور به بستن *و* برخی از شرکای سهام نکنند، مهم است که از فروش اضطراری سهام تسلا جلوگیری شود».

در آن زمان، ماسک هنوز در دادگاه در حال مبارزه با شرکت رسانه‌های اجتماعی بود تا از این معامله خارج شود – که او در آوریل پیشنهاد داد و با موافقت مواجه شد.

از زمان بسته شدن خرید، ماسک ده‌ها مهندس تسلا را به توییتر دعوت کرده تا در بررسی کد و کارهای دیگر به او کمک کنند.

در مقایسه با نزدک کامپوزیت که تا به امروز حدود 33 درصد کاهش داشته است، سهام تسلا 46 درصد کاهش یافته است و بخش بزرگی از ثروت ماسک را از بین می‌برد. با این حال، طبق گزارش فوربس، او همچنان با ثروت خالص نزدیک به 200 میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد جهان است.

در کنفرانسی که هفته گذشته برگزار شد، ماسک به ران بارون، مدیر صندوق تامینی گفت که حجم کاری او از حدود 78 ساعت در هفته به 120 ساعت افزایش یافته است.

ماسک، که مدیرعامل اسپیس ایکس نیز هست، روی صحنه گفت: «وقتی توییتر در مسیر درست قرار گرفت، فکر می‌کنم مدیریت آن بسیار آسان‌تر از سایر شرکت‌هایش است». ماسک نگفته است که چه کسی مدیرعامل جدید توییتر خواهد بود، اما او پیشنهاد کرده است که نقش او به عنوان “Chief Twit” و مدیر انحصاری در این شرکت تنها موقتی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا