کوالکام تولید تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 خود را به TSMC واگذار خواهد کرد

کوالکام از میان شرکت‌های TSMC و سامسونگ احتمالا بار دیگر کمپانی تایوانی را به‌عنوان تولیدکننده پلتفرم برتر و جدید خود انتخاب خواهد کرد. بر اساس گزارشات، کوالکام احتمالا اکثر سفارشات تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 خود را به کمپانی TSMC ارائه خواهد داد؛ چرا که بازده فرآیند 3 نانومتری جدید این تولیدکننده تایوانی احتمالا به 80 درصد خواهد رسید.

ظاهرا TSMC شخصا اقدام به انتشار این داده‌ها نمی‌کند و کارشناسان مختلف نیز پیرامون بازدهی 60 الی 70 یا 75 الی 80 درصدی صحبت می‌کنند. در هر صورت این اعداد و ارقام بسیار مناسب به‌نظر می‌رسند؛ چرا که برای مقایسه جالب است بدانید که سامسونگ با فناوری فرآیند 3 نانومتری GAA خود بسیار ضعیف عمل نموده و نرخ بازدهی آن در مقطع کنونی تنها برابر با 20 درصد است. پیش از این کوالکام با تغییر تولیدکننده تراشه اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 به TSMC، استفاده از خدمات سامسونگ را به‌طور کامل کنار گذاشت. در نتیجه اکنون تراشه به‌روزرسانی شده از عملکرد بسیار بهتری برخوردار است.

در عین‌حال کوالکام خاطرنشان کرد که این تصمیم به‌معنای رد کامل همکاری با سامسونگ نیست. در واقع اطلاعات منتشر شده تا به این لحظه نشان می‌دهند که سفارشات تولید پردازنده‌های اسنپدراگون نسل آینده در وهله نخست به TSMC واگذار خواهند شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا