دولت استرالیا شرکت مشهور بازی‌سازی را دادگاهی کرد

valve

شرکت ولو (Valve) به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سازنده بازی در سراسر جهان شناخته می‌شود و حتی شبکه بزرگ عرضه بازی با نام استیم نیز توسط این گروه مدیریت می‌شود. در سوی دیگر ماجرا دولت استرالیا سابقه بسیار بدی در سخت‌گیری بیشتر از حد برای امور بازی‌های کامپیوتری دارد و همین امر نیز موجب شده است تا به خاطر مواردی در شبکه عرضه بازی استیم، مشکلاتی بین این شرکت و مسئولان این کشور به وجود بیاید و درنتیجه، دولت استرالیا شرکت مشهور بازی‌سازی را دادگاهی کرده است.

استیم در مقررات فروش بازی‌های خود مواردی مانند باز پس گرفتن محصول خریداری‌شده و یا گارانتی محصولات را نگنجانده است که البته برای یک شرکت فروش محصولات آنلاین و غیر فیزیکی، این امر چندان عجیب نیست ولی دولت استرالیا معتقد است که این شرکت در ارائه خدمات به مشتریان برخلاف قوانین و مقررات مرسوم عمل کرده است و به همین دلیل نیز شرکت ولو را به دادگاه فراخوانده است.

این فراخوان دادگاه علیه شرکت ولو با مضمون فریب دادن مشتریان صورت گرفته است و ممکن است به منع فعالیت استیم در کشور استرالیا منجر شود. به‌این‌ترتیب مردم این قاره بزرگ از داشتن بسیاری از بازی‌ها محروم خواهند شد و همین امر نیز تنها به ضرر گیمرها تمام خواهد شد. این دادگاه ممکن است که برای محافظت از مشتریان به راه افتاده باشد ولی ممکن است نتیجه نهایی آن مستقیما به ضرر گیمرهای استرالیایی تمام شود.

در این پرونده این‌گونه آمده است: «شرکت ولو برای مشتریان خود هیچ راهکاری برای باز پس گرفتن پول پرداخت‌شده در نظر نگرفته است و این امر فریب مشتری محسوب می‌شود. علاوه بر این قوانین این وب‌سایت فروش آنلاین بازی، هیچ موردی را مبتنی بر ضمانت کردن نسخه دانلود شده نگنجانده است و این، یکی دیگر از موارد فریب مشتری محسوب می‌گردد و این شرکت باید در مقابل این اتهامات پاسخگو باشد.»

در ادامه این دادخواست، شرایط ولو در استرالیا نیز به چالش کشیده شده است: «شرکت ولو ممکن است یک شرکت آمریکایی باشد که در کشور استرالیا هیچ حضور فیزیکی‌ای ندارد ولی با تجارت استرالیا و بازار این کشور درگیر شده است و مشتریان استرالیایی از وب‌سایت استیم استفاده می‌کنند. این مشتریان به‌طور مستقیم تحت نظارت و حمایت قوانین استرالیا قرار دارد و اعمال مسئولان استیم، رخنه به حیطه امن مشتریان استرالیایی محسوب می‌شود و با این امر، بر اساس قوانین داخلی استرالیا برخورد خواهد گردید.»

مسئولان شرکت ولو نیز دراین‌باره عکس‌العمل نشان داده و گفته‌اند که به‌طور مستقیم با مسئولان رسمی دولت استرالیا به مذاکره خواهند نشست تا این مشکل را در اسرع وقت حل کنند.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
 1. سینا می گوید

  wow ! چه خبر مهمی!!! واقعا تاثیر گذاره تو ایران و ۱۰۰درصد هم به ما مرتبطه و ر آینده آی تی ما تاثیر گذاره!!

  1. احمد محمدحسینی می گوید

   متاسفانه با فرهنگ مصرف افتضاح ما هیچ خبر نرم افزاری ای نباید برای افرادی مثل شما مهم باشه
   جامعه ای که بازی ها رو همیشه به جای ۵۰ دلار با ۳۰۰۰ تومن خریده ازش توقع نمیره که برای مواردی مصرف فرهنگ مصرف و حقوق نرم افزاری احترام قائل بشه
   به آینده ما و آی تی ما هم هیچ مورد نرم افزاری اورجینالی مرتبط نیست با تفسیری که شما مد نظر دارید ظاهرا
   درضمن تو همون ایران هم کسان زیادی هستن که از استیم استفاده میکنند و حالبه بدونید که حتی بازی های ایرانی هم توی استیم عرضه شدن و برنامه نویسای ما از همین وب سایت به کفته شما بی اهمیت نون درآوردن
   اینکه یک شرکت توی یک کشور به مشکل بخوره برای کارکردش در سایر کشورها هم دردسرساز خواهدشد

   موافقم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان