سامسونگ برای هجدمین سال متوالی به بزرگ‌ترین تولیدکننده تلویزیون در جهان تبدیل شد

سامسونگ در سال 2023 عنوان بزرگ‌ترین برند تولیدکننده تلویزیون در جهان را به خود اختصاص داد. در واقع غول کره‌ای برای هجدمین سال متوالی به این موفقیت بزرگ دست یافته است. این شرکت نخستین بار در سال 2006 به رهبر بازار در بخش تلویزیون تبدیل شد و از آن زمان تا کنون این مقام را برای خود حفظ نموده است.

این شرکت دارای مجموعه‌ای متنوع از تلویزیون‌ها است که مدل‌های بسیار ارزان‌قیمت LCD تا تلویزیون‌های بسیار پیشرفته میکرو LED را شامل می‌شود. بر اساس آخرین گزارش موسسه تحقیقاتی Omdia، سامسونگ در سال 2023 سهم 30.1 درصدی از بازار جهانی تلویزیون را تصاحب کرده است. این کمپانی در سال گذشته میلادی موفق به فروش 8.31 میلیون دستگاه تلویزیون QLED و Neo QLED شد.

همچنین سامسونگ از زمان عرضه نخستین تلویزیون‌های QLED خود در سال 2017 بیش از 44 میلیون دستگاه از این تلویزیون‌ها را به فروش رسانده است. بعلاوه این شرکت کره‌ای جایگاه برتر خود در بخش تلویزیون‌های فوق پریمیوم (مدل‌هایی با قیمت 2500 دلار یا گران‌تر و سایز 75 اینچ یا بالاتر) را حفظ کرد.

بر اساس آمار و ارقام منتشر شده، سامسونگ در سال 2023 سهم 60.5 درصدی از بازار تلویزیون‌های فوق پریمیوم را به خود اختصاص داده است. این رقم در مقایسه با سهم 48.3 درصدی برند کره‌ای از بازار مذکور طی سال 2022 حدودا 12.2 درصد بیش‌تر است.

سامسونگ از زمان عرضه نخستین تلویزیون‌ اولد خود در سال 2022 بیش از 1 میلیون دستگاه از این تلویزیون‌ها را به فروش رسانده و در نتیجه سهم 22.7 درصدی از فروش را به خود اختصاص داده است.

 

این شرکت انتظار دارد که فروش تلویزیون‌های اولد تولیدی آن در سال 2024 افزایش پیدا کند؛ چرا که این تلویزیون‌ها با اندازه‌های بزرگ‌تری نسبت به سال‌های قبل عرضه می‌شوند.

سری جدید تلویزیون‌های اولد سامسونگ ضمن برگزاری نمایشگاه CES 2024 در اوایل سال جاری میلادی معرفی شدند. مدل‌های رده بالاتر در سری تلویزیون‌های اولد دارای پوشش چشمگیر Glare Free هستند.

یونگ سئوک وو؛ رئیس واحد نمایشگرهای بصری سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد: “کسب رتبه نخست در بازار جهانی تلویزیون برای هجدهمین سال متوالی نتیجه اعتماد مشتریان است. ما به معرفی نوآوری‌های مختلف که به ارزشمندتر شدن زندگی روزمره مصرف‌کنندگان در آینده کمک می‌کنند؛ ادامه خواهیم داد.”

سامسونگ قصد دارد تا در سالیان آینده با عرضه تلویزیون‌های میکرو LED با اندازه‌های کوچک‌تر و قیمت‌ ارزان‌تر امکان خریداری آنها را برای طیف گسترده‌تری از مشتریان فراهم نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH