چگونه منطقه یا کشور خود را در گوگل پلی استور تغییر دهیم؟ + ارائه چند ترفند تضمینی

ما قصد داریم در این مطلب به سراغ چند ترفند برویم که به شما کمک می‌کنند تا به راحتی منطقه خود را در فروشگاه گوگل پلی استور تغییر دهید. پس اگر یک کاربر اندرویدی هستید و برای نصب برنامه‌ای، با مشکلی برای در دسترس نبودن آن در منطقه خود روبرو شده‌اید، بهتر است که با خواندن ترفندها و راه‌حل‌های موجود در این مقاله، نسبت به تغییر منطقه در این برنامه اقدام کنید.

فروشگاه گوگل پلی استور منبع برنامه‌ها و بازی‌های جذاب و کاربردی است و هر کاربر اندروید در هر نقطه از جهان می‌تواند به راحتی با مراجعه به آن، برنامه‌های دلخواه خود را نصب کند. همچنین اگر به تازگی به کشور دیگری مهاجرت کرده باشید، احتمالا قصد دارید برنامه‌ای منطبق با آن منطقه را از گوگل پلی استور بیابید. در هر صورت، ما به شما کمک خواهیم کرد که چگونه منطقه فروشگاه گوگل پلی استور را تنظیم کنید.

تغییر منطقه یا کشور در گوگل پلی استور کاری آسان است و به عنوان یک روش کاربردی برای دست‌یابی به برنامه‌های مهم هر منطقه شناخته می‌شود. البته شما قادر خواهید بود با انجام این کار، برنامه‌هایی را که در منطقه شما در دسترس نیستند بیابید و به راحتی روی دستگاه خود دانلود و نصب کنید.

اگر شما نیز کنجکاو هستید که بدانید چگونه باید این کار را انجام دهید و به طور کلی منطقه یا کشور خود را در فروشگاه گوگل پلی استور تغییر دهید، حتما تا انتهای این مطلب همراه ما باشید، چرا که ما قصد داریم اطلاعات بسیار کاربردی را درباره این موضوع برای شما ارائه کنیم، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چیزهایی که باید قبل از تغییر کشور در گوگل پلی استور بدانید

همیشه دلایل زیادی برای تغییر کشور یا منطقه در فروشگاه گوگل وجود دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل آن این است که برنامه‌ای که به تازگی آن را دانلود کرده‌اید و یا قصد دانلود کردن آن را دارید، در منطقه شما در دسترس نیست. اما قبل از اینکه به سراغ ترفندهایی برای تغییر کشور یا منطقه در پلی استور برویم، چند چیزی که باید قبل از انجام این کار بدانید را باهم بررسی کنیم.

این مطلب را نیز بخوانید: چرا دارک مود در گوگل مپ کار نمی‌کند؟ + نحوه فعال کردن دارک مود در برنامه مپ گوگل

تغییر منطقه در گوگل پلی استور

قبل از اینکه منطقه خود را در گوگل پلی استور تغییر دهید، خوب است بدانید که هر کاربر تنها قادر است یک بار در سال منطقه خود را در این برنامه تغییر دهد. پس مراقب باشید که منقطه خود را چه زمانی تغییر می‌دهید، چون تنها سالی یک بار امکان انجام این کار وجود دارد.

روش‌های پرداخت

با تنظیم منطقه جدید امکان دارد که نتوانید از همان روش‌های پرداخت قدیمی خود استفاده کنید. بنابراین هنگامی که کشور جدیدی را تنظیم کردید، از روش‌های پرداخت جدیدتری نیز برای خرید برنامه‌ها استفاده خواهید کرد.

در دسترس بودن محتوا

احتمالا در منطقه زمانی شما نیز محتوای بسیاری مانند فیلم و سریال، کتاب، بازی و غیره وجود دارند که در کشور شما در دسترس نیستند. پس امکان دارد که با تنظیم منطقه جدید در گوگل پلی استور بتوانید از این برنامه‌ها بهره ببرید.

موجودی حساب گوگل پلی استور

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید قبل از تغییر منطقه یا کشور خود در گوگل پلی استور بدانید این است که شما نمی‌توانید پس از تغییر لوکیشن، از موجودی حساب اکانت قدیمی خود در منطقه جدید استفاده کنید. البته پس از تنظیم منطقه به همان کشور خود، دوباره می‌توانید از مقدار موجودی حساب خود در این برنامه بهره ببرید.

گوگل‌ پلی پوینتس

گوگل‌ پلی پوینتس در واقع یک سیستم جدید است که از طریق آن می‌توانید با روش‌های متعددی علاوه بر کسب امتیاز، جوایز خاصی نیز دریافت کنید و سپس در آینده از آنها در بخش‌های مختلفی استفاده کنید. حالا نکته حائز اهمیت این است که پس از تغییر منطقه خود، امکان دارد که گوگل‌ پلی پوینتس خود را از دست داده و دیگر نتوانید از امتیاز و جوایز خود در منطقه جدید استفاده کنید.

مشترک شدن در گوگل پلی پس

اگر در منطقه قدیمی خود از گوگل پلی پس استفاده می‌کردید، توجه کنید که احتمال دارد پس از تغییر منطقه خود دیگر نتوانید از خدمات اشتراک آن بهره ببرید، مگر اینکه این سرویس در کشور موردنظر شما در دسترس باشد. در غیر این صورت، دیگر امکان مشترک شدن در گوگل پلی پس وجود ندارد و شما نمی‌توانید از بازی‌ها و برنامه‌های گوگل پلی پس استفاده کنید.

آپشن‌های در دسترس برای پرداخت

قبل از تغییر منطقه خود حتما اطمینان حاصل کنید که منطقه جدید شما به آپشن‌های پرداخت مناسبی مجهز شده باشد. چرا که برخی از کشورها در روش‌های پرداخت خود محدودیت‌هایی دارند در نتیجه امکان پرداخت با همان روش‌های قدیمی وجود ندارد.

قوانین خاص هر منطقه یا کشور

مراقب قوانین یا محدودیت‌های هر منطقه باشید؛ چون همین محدودیت‌ها تعیین می‌کنند که یک برنامه در کشوری در دسترس باشد یا خیر. پس حتما به قوانین خاص هر منطقه که روی برنامه‌ها اثرگذار خواهند بود، توجه کنید.

از دست رفتن اطلاعات

تغییر منطقه یا کشور خود در گوگل پلی استور می‌تواند منجر به حذف برخی از اطلاعات مهم در بازی‌ها و برنامه‌ها شود. پس توصیه می‌کنیم که از اطلاعات خود در بازی‌ها و برنامه‌های مختلف بکاپ تهیه کرده و سپس نسبت به تغییر منطقه یا کشور خود اقدام کنید.

کتابخانه خانواده یا Family Library

یکی از مواردی که باید قبل از تغییر منطقه خود به آن توجه کنید این است که اگر در منطقه کنونی خود از ویژگی کتابخانه خانواده یا Family Library استفاده می‌کنید، احتمالا در منطقه جدید این ویژگی در دسترس نباشد. پس قبل از هر چیزی، نسبت به در دسترس بودن آن در منطقه جدید با همان ویژگی‌های قبلی اطمینان حاصل کنید.

پیش‌نیازهایی برای تغییر کشور در گوگل پلی استور

قبل از اینکه به ادامه این مطلب برویم و مراحل مختلف تغییر کشور یا منطقه را در گوگل پلی استور تغییر دهیم، بهتر است که برخی از پیش‌نیازهای مهم برای تغییر کشور را بررسی کنیم:

  • حداقل باید از یک سال گذشته اکانت گوگل پلی خود را ساخته باشید.
  • باید آی‌پی آدرس معتبری از کشوری که می‌خواهید منطقه خود را به آن تغییر دهید، در اختیار داشته باشید.
  • به دنبال یک روش پرداخت قابل اطمینان برای کشور جدید باشید.

تغییر منطقه گوگل پلی استور

اگر تمام شرایط بالا را در اختیار دارید، از مراحل پایین استفاده کنید تا منطقه گوگل پلی استور خود را در گوشی هوشمند خود تغییر دهید. بنابراین بیایید به سراغ این مراحل برویم:

مرحله 1: در گوشی هوشمند خود وارد یک برنامه گوگل پلی استور شوید و سپس روی عکس پروفایل خود در بالا سمت راست بزنید.

مرحله 2: به تنظیمات بروید و سپس روی General کلیک کنید.

مرحله 3: در اینجا گزینه Account and device preferences را انتخاب کنید و بخش Country and profiles را پیدا کنید.

مرحله 4: حالا آپشنی برای تغییر لوکیشن یا کشور موردنظر خود و منطقه‌ای که اکنون در آن هستید، خواهید دید.

مرحله 5: روش پرداخت جدیدی را به اکانت خود اضافه کنید. پس از آن، منطقه دلخواه خود را در گوگل پلی استور بررسی کنید. خوب است بدانید که گاهی اوقات تا 48 ساعت زمان می‌برد تا منطقه در پلی استور تغییر کند.

تغییر کشور در گوگل پلی استور با استفاده از فیلترشکن

اگر به دنبال تغییر منطقه خود فروشگاه گوگل پلی استور هستید، یکی از موثرترین روش‌ها برای انجام این کار استفاده از فیلترشکن خواهد بود. با این کار، منطقه شما به صورت مجازی تغییر می‌کند، پس می‌توانید به راحتی از برنامه‌ها و محتوایی که در منطقه کنونی شما در دسترس نیستند، استفاده کنید.

این روش یکی از بهترین ترفندها در اینجا به شمار می‌رود، چرا که اگر تا به حال هیچ روش پرداختی در اکانت خود نداشته‌اید، نیازی نیست روش جدیدی را به آن اضافه کنید و تنها با یک فیلترشکن و متصل شدن به منطقه دلخواه، از امکانات برنامه استفاده کنید.

در دسترس بودن برنامه‌ها و محتوا در گوگل پلی استور به منطقه شما بستگی خواهد داشت. پس برای تغییر کشور در گوگل پلی استور با استفاده از فیلترشکن سعی کنید که از وی‌پی‌انی قابل اطمینان با سرعت بالا استفاده کنید تا در پروسه انجام آن با مشکلی روبرو نشوید. شما می‌توانید از هر فیلترشکنی که با دستگاه شما سازگار است استفاده کنید. برای مثال ما در کامپیوتر ویندوزی خود از Windscribe VPN استفاده کردیم و مراحل انجام این کار را در ادامه برای شما قرار دادیم:

مرحله 1: در ابتدا وی‌پی‌ان خود را از فروشگاه معتبری دانلود کنید و سپس آن را روی دستگاه نصب کنید. اگر از Windscribe VPN استفاده می‌کنید، لینک آن را در پایین قرار می‌دهیم:

دانلود Windscribe VPN

مرحله 2: برنامه را راه‌اندازی کنید و سپس اگر هیچ حسابی در آن ندارید، اکانت بسازید.

مرحله 3: منوی پایین‌رونده کنار Locations را انتخاب کنید، در لیست کشورهایی وجود دارد، روی یک کدام از آنها که می‌خواهید منطقه خود را به آن تغییر دهید، بزنید. در نهایت روی دکمه اصلی پاور بزنید تا اتصال آغاز شود.

مرحله 4: اکنون به وی‌پی‌ان متصل شده‌اید، اگر نتوانستید به منطقه موردنظر خود متصل شوید، سایر کشورها را نیز امتحان کنید تا با سرعت بیشتری به یکی از آنها وصل شوید. با این مراحل می‌توانید به راحتی منطقه خود را تغییر داده و از امکانات منطقه موردنظر در گوگل پلی استور بهره ببرید.

اگر از برنامه گوگل پلی استور در گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنید، بهتر است که برای نتیجه بهتر با استفاده از مراجعه به تنظیمات دستگاه و یافتن برنامه، اطلاعات برنامه را پاک کنید. سپس به لوکیشن موردنظر خود در وی‌پی‌ان متصل شوید. در نهایت وارد برنامه شوید و بازی یا فایل موردنظر خود را بیابید. حالا می‌توانید به راحتی از امکانات مختلف این برنامه استفاده کنید.

نحوه تغییر منطقه گوگل پلی بدون اضافه کردن روش پرداخت

اگر عمر اکانت گوگل پلی استور شما کمتر از یک سال است و یا اینکه از روش پرداختی استفاده نمی‌کنید، می‌توانید با استفاده از مراحلی که در ادامه برایتان ذکر کرده‌ایم، نسبت به تغییر منطقه گوگل پلی بدون اضافه کردن روش پرداخت استفاده کنید:

مرحله 1: وارد تنظیمات این برنامه شوید.

مرحله 2: به Accounts & Sync بروید و روی اکانت گوگل خود ضربه بزنید.

مرحله 3: گزینه Remove Account را انتخاب کنید و سپس روی اوکی بزنید تا تغییرات ذخیره شوند.

نکته مهم این است که اطلاعات شما در این اکانت پاک نخواهند شد، تنها حساب کاربری شما در این دستگاه حذف شده است.

مرحله 4: روی دکمه < بزنید و سپس به منوی تنظیمات برگردید. در اینجا به دنبال More Settings باشید و روی آن ضربه بزنید.

مرحله 5: App manager را انتخاب کنید و به گوگل پلی استور بروید.

مرحله 6: روی Force Stop بزنید و در نهایت اوکی را انتخاب کنید.

 

مرحله 7: Storage را انتخاب کنید و روی Clear data بزنید. در آخر، Clear data again را انتخاب کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

با این کار از تمام اکانت‌های گوگل خود در گوگل پلی سرویس خارج خواهید شد.

مرحله 8: اکنون وارد برنامه وی‌پی‌ان خود شوید. روی کشوری که می‌خواهید منطقه خود را به آن تغییر دهید، بزنید و منتظر بمانید تا وی‌پی‌ان به آن وصل شود.

مرحله 9: برنامه پلی استور را راه‌اندازی کنید و سپس روی Sign in بزنید.

مرحله 10: کمی منتظر بمانید تا گوگل پلی استور به طور کامل اطلاعات را بررسی کند. حالا روی Create account بزنید و سپس این پروسه را کامل کنید.

در نهایت، شما موفق شدید که با موفقیت یک اکانت جدید برای پلی استور خود با منطقه موردنظر بسازید. یادتان باشد که اگر می‌خواهید با همان کشور وارد گوگل پلی استور شوید، حتما به فیلترشکن و منطقه موردنظر متصل شده باشید.

سوالات متداول درباره تغییر منطقه در گوگل پلی استور

چرا نمی‌توانیم کشور گوگل پلی را تغییر بدهیم؟

یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب می‌شوند که نتوانید منطقه گوگل پلی استور را تغییر دهید، این است که عمر اکانت شما کمتر از یک سال است. یا اینکه احتمالا به تازگی منطقه خود را در این برنامه تغییر داده‌اید، چون تنها یک بار در سال می‌توانید این کار را انجام دهید.

این مطلب را نیز بخوانید: چگونه از برنامه گوگل ترنسلیت در گوشی‌های آیفون استفاده کنیم؟ + راهنمای تصویری جامع

چرا آیتم‌های موجود در گوگل پلی استور در کشور شما در دسترس نیستند؟

برخی از وب‌سایت‌های گوگل پلی در بعضی از مناطق در دسترس نیستند، این امر چندین دلیل احتمالی دارد، که از محدودیت‌های دولت گرفته تا عدم کسب مجوزهای لازم همگی در این امر اثرگذار هستند.

سخن پایانی

ما سعی کرده‌ایم در این مطلب هر اطلاعاتی که درباره تغییر منطقه در گوگل پلی استور نیاز دارید برای شما ارائه کنیم. گوگل پلی استور یکی از فروشگاه‌های بسیار معتبر دستگاه‌های اندرویدی است که برای کاربران اندروید در دسترس قرار گرفته و افراد می‌توانند با استفاده از آن از برنامه‌ها، بازی‌ها، فایل‌ها و دیگر موارد موجود در برنامه استفاده کرده و آنها را روی دستگاه خود نصب کنند.

برخی از این آیتم‌ها رایگان هستند و برای دسترسی به سایر موارد باید حتما اشتراک تهیه کرده باشید. در هر صورت، خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که به سراغ تغییر کشور در گوگل پلی استور می‌رویم؛ این امر می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. از دسترس نبودن بسیاری از برنامه‌ها در لوکیشن کنونی کاربر گرفته تا تغییر محل زندگی و غیره همگی در این کار اثرگذار هستند.

قبل از اینکه منطقه گوگل پلی استور خود را تغییر دهید، باید یک سری از نکات مهم درباره این کار را بدانید. ما در این مقاله، به شما نشان دادیم که قبل از تغییر کشور در برنامه گوگل پلی استور، حتما درباره روش‌های پرداخت، در دسترس بودن محتوا، موجودی حساب گوگل پلی استور، وضعیت گوگل‌پلی پوینتس در کشور جدید، مشترک شدن در گوگل پلی پس، آپشن‌های در دسترس برای پرداخت و قوانین خاص هر منطقه یا کشور اطلاعات کسب کنید.

همچنین نباید عمر اکانت گوگل پلی شما کمتر از یک سال باشد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع، به مقاله مراجعه کنید. در نهایت، اکنون به پایان این مقاله رسیده‌ایم، امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشید با ترفندهای گفته شده، به منطقه موردنظر خود در گوگل پلی سوییچ کرده باشید. لطفا نظرات خود درباره این روش‌ها را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH