صفحه نمایش آی‌فون 6 خوب است، ولی به پای صفحه نمایش نوت 4 نمی‌رسد!

یکی از اولین چیزهایی که به محض نگاه به آی‌فون 6 به چشم می‌آید، صفحه نمایش آن است. این صفحه نمایش نه تنها بزرگتر از نوع تعبیه شده در آی‌فون 5s (چهار اینچی) است بلکه محتوا را با کیفیت‌تر نیز به نمایش می‌گذارد.

دکتر ریموند سونریا از DisplayMate، تستی برای نشان دادن میزان پیشرفت صفحه نمایش در محصولات اپل از سال 2012 به این طرف و زمان عرضه آی‌فون 5 ترتیب داده است. طبق بررسی سونریا، آی‌فون‌های 6 و 6 پلاس بهترین صفحات LCD در بازار را دارند.

img_3098-1

آی‌فون 6 پلاس دومین اسمارتفونی است که پس از تست، رتبه تمام سبز را که به معنای خیلی خوب تا عالی است، در تمام مواردی که DisplayMate برای تست از آغاز به کارش در سال 2006 استفاده کرده، کسب نموده است.

مواردی که DisplayMate در تست‌هایش آن‌ها را می‌سنجد شامل رزولوشن، میزان شارپ بودن صفحه نمایش از فاصله معمول، تعداد پیکسل در هر اینچ و عمق رنگ‌ها می‌شود.

با اینکه سونریا اعلام کرد صفحه نمایش آی‌فون 6 بسیار خوب است و خریداران از تماشای آن لذت خواهند برد، صفحه نمایش آی‌فون 6 پلاس را در نمایش متن و تصاویر بهتر خواند.

آی‌فون 6 مجهز به یک صفحه نمایش 750×1334 پیکسلی در برابر صفحه نمایش 1080×1920 پیکسلی آی‌فون 6 پلاس است. چگالی پیکسلی در آی‌فون 6، برابر با 326ppi بوده و این مقدار در آی‌فون 6 پلاس به 401ppi می‌رسد.

سونریا پس از تعریف و تمجید از صفحات نمایش دو آی‌فون جدید، این نکته را اظهار داشته که با تمام خوبی‌هایی که در این دو صفحه وجود دارد و نمی‌شود از آن‌ها گذشت، نمی‌توان عنوان بهترین صفحه نمایش اسمارتفون‌ها را به آن‌ها داد، زیرا این عنوان متعلق به صفحه نمایش گلکسی نوت 4 است.

galaxynote4jpg-3

نوت 4 از صفحه‌ای متفاوت و از جنس OLED استفاده می‌کند. این صفحه 5.7 اینچی و با رزولوشن 1440×2560 پیکسل ساخته شده است. هم بزرگ‌تر از صفحه نمایش آی‌فون است و هم رزولوشن بیشتری دارد.

سونریا اظهار داشت که گلکسی نوت 4 در برخی از موراد تست شده رکورد شکسته است و دارای بهترین دقت رنگ‌ها، بیشترین رزولوشن در صفحه نمایش و بیشترین مقدار روشنی است. با اینکه دو آی‌فون جدید در بین بهترین‌ها قرار می‌گیرند، اما صفحه نمایش نوت 4 را می‌توان به بیان کلی بهتر دانست.

نمایش نظرات (16)