مقایسه سامسونگ گلکسی نوت4، ال‌جی G3 و هواوی Mate7: سه هرکول اندروید!

123

اگر نگاهی به آزمایشگاه آی‌تی‌رسان بیندازید، با بررسی مدل‌های مطرح و بعضا برخی مدل‌های محبوب، رو به رو می‌شوید و در بهترین حالت مقایسه دو مدل هم سطح با هم را شاهد هستید. اما کمتر پیش می‌آید که در یک مقاله، 3 مدل را که در یک رده هستند مورد بررسی قرار داده باشیم. به همین سبب تصمیم گرفتیم تا 3 مدل اندرویدی بازار را که با کلی تفاوت در یک رده نیز قرار گرفته‌اند؛ به یک مبارزه دعوت کنیم. از آنجایی که ما مسئول برگزاری مسابقه هستیم و قوانین را خودمان تعیین می‌کنیم، تصمیم گرفتیم این مسابقه را در ده راند برگزار کنیم و در پایان هر راند با توجه به برتری‌هایی که یک مدل به مدل دیگر دارد، به آن‌ها امتیازی را از 1 تا 10 اهدا کنیم تا ببینیم در پایان، کدام یک امتیاز بیشتری را کسب کرده و شایسته مقام قهرمانی است. سیستم امتیاز دهی ما نیز به این گونه است که در ابتدای هر راند هر 3 مبارز دارای بیشترین امتیاز (یعنی 10) هستند و به محض یافتن موردی منفی و یا ضعفی در مقابل رقبا از هر یک امتیازی کم می‌کنیم. حال که با شرایط مبارزه و حال و هوای رینگ آشنا شدید، بد نیست پیش از شروع کمی هم با مبارزان مسابقه آشنا شوید.

سامسونگ گلکسی نوت 4: سامسونگ که با معرفی سری نوت خود به توعی بنیان گذار رده فبلت‌ها نیز بود، با نسخه چهارم از همین سری وارد میدان شده و مدعی است که همیشه قدیمی‌ها حرف اول را در هر رده می‌زنند. با اینکه در قوانین مبارزه آمده که کسی حق استفاده از سلاح سرد را ندارد اما به هرحال بزرگتر است و احترامش واجب! به همین دلیل با نگاهی معنا دار به او اجازه ورود خنجرش (قلمش) را به رینگ مسابقه صادر کردیم.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

ال‌جی جی3: شاید ال‌جی نخستین کمپانی باشد که واقعا مرز میان گوشی و فبلت را شکسته، چرا که نسل سوم از سری جی محصولاتش با نمایشگر 5.5 اینچی به بازار عرضه شده و به دلیل همین سایز نمایشگر جواز حضور در این مبارزه را نیز کسب کرده است. این مبارز که از لحاظ جثه نسبت به دو مدل دیگر کوچکتر است، مدعی است که پسر شجاع مبارزه ماست. در حین نبرد به شجاع بودن آن پی خواهید برد!

LG G3 Review (70)

هواوی اسند میت 7: این مدل 6 اینچی از کمپانی چینی هواوی در عین حال که سر و صدای کمی هم به راه انداخته بود، با ابهت خاصی وارد میدان شد و مدعی بود که رقیبی سرسخت برای پلاستیکی‌های حاضر در میدان است! (البته نوت4 کمی هم فلز دارد) راست هم می‌گفت چرا که از قدیم هم گفته‌اند از آن نترس که های و هوی دارد، از آن بترس که سر به توی دارد.

3 phablet comparation 1

 

راند نخست: خوش دستی و کار با یک دست

شاید از خود بپرسید که این دیگر چه جور راندی است؟ اما گفتیم که ما قانون گذار هستیم و از آنجایی که مبارزه میان فبلت‌هاست، پس خوش دست بودن آن‌ها و به طور کلی کار با یک دست، یکی از مهم‌ترین مواردی است که کمتر به آن توجه می‌شود. اگر بررسی گلکسی نوت4 را خوانده باشید، پس با اینکه بگوییم نوت4 برای استفاده از دو دست طراحی شده، موافق هستید! چرا که کلیدهای یک‌پارچه صدا و پاور در دو طرف آن قرار گرفته و تقریبا ممکن نیست که با یک دست آن را در دست بگیرید و با همان دست تسلط کامل را به هوشمند کهکشانی خود داشته باشید، پس تا اینجای کار یک امتیاز منفی را برای نوت در نظر می‌گیریم. در سوی دیگر میدان G3 قرار گرفته که با شجاعت تمام، طراحی خاصی را برای خودش برگزیده و کلیدهای اطراف دستگاه را به پشت منتقل کرده و همین موجب خوش دستی دستگاه شده است. از طرفی هرچه سایز کوچک‌تر و ابعاد کوچکتر؛ در نتیجه استفاده از یک دست ساده‌تر! پس تا اینجای کار به خودمان اجازه دادن امتیاز منفی به G3 را نمی‌دهیم.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

سری چرخاندیم و دیدیم که هواوی در گوشه‌ای از رینگ زانوی غم بغل گرفته! دلیل را جویا شدیم و دیدیم که با بزرگترین سایز ممکن برای فبلت‌ها (اگر این بزرگترین سایز هست پس زد اولترا چه کاره‌ست؟) وارد شده و علی رغم اینکه ممکن است در راندهای دیگر همین مسئله موجب برتریش شود، اما در این راند نقطه ضعف او به حساب می‌آید. پس یک امتیاز منفی را در کارنامه‌اش ثبت می‌کنیم! از طرفی کلید پاور آن در جای خوبی قرار گرفته اما حتی اگر دستان خیلی بزرگی هم داشته باشید (یعنی دستان شما مردانه باشه) باز هم در رسیدن به کلیدهای یکپارچه صدا ناکام هستید چرا که آن‌ها حتی بالاتر از کلید پاور جا خوش کرده‌اند پس استفاده از میت 7 با یک دست، تقریبا غیر ممکن است، به همین دلیل دومین امتیاز منفی را هم در کارنامه‌اش ثبت می‌کنیم. در منوی تنظیمات G3 و Mate 7 شاهد گزینه‌ای هستید که با فعال کردن آن 3 کلید همیشگی گوشی‌ها که به‌جای زیر نمایشگر به درون آن‌ها منتقل شده‌اند، به یک طرف صفحه نزدیک می‌کند و همین امر موجب می‌شود تا بتوانید با یک دست به آن‌ها دسترسی داشته باشید اما نوت 4 با توجه به اینکه کلیدهایش سخت افزاری است، از چنین گزینه‌ای بهره نمی‌برد!

3 phablet comparation (36)

 

یکی دیگر از فاکتورهایی که برای خوش دستی یک مدل حایز اهمیت است، وزن دستگاه است. جی 3 با توجه به 149 گرمی که ال‌جی برایش در نظر گرفته، نسبت به دو مبارز دیگر در رده بهتری قرار می‌گیرد و اختلاف میان نوت و میت نیز چیزی در حدود 9 گرم است که البته با توجه به بدنه تمام فلزی و سایز بیشتر میت نسبت به نوت، می‌توان آن را خوش اندام‌تر از نماینده سامسونگ دانست در نتیجه یک امتیاز منفی دیگر نیز در کارنامه کهکشانی سامسونگ ثبت می‌کنیم.

سامسونگ گلکسی نوت4: 8 امتیاز

ال جی جی3: 10 امتیاز

هواوی اسند میت7: 9 امتیاز

 

راند دوم: جنس بدنه و کیفیت ساخت

آن قدر به سامسونگ بابت پلاستیکی بودنش گیر دادیم و سر و صدا به راه انداختیم، که بالاخره در ساخت نوت4 از فلز بهره گرفت، G3 نیز از همین سر و صدا به عنوان سپر استفاده کرد و بدنه تمام پلاستیکی خودش را پشت آن پنهان نمود. پس به دلیل بدنه تمام پلاستیکی نماینده ال‌جی در این مبارزه، یک امتیاز منفی را برایش در نظر می‌گیریم. از طرفی نوت4 نیز تمام فلزی نیست و تنها در اطراف خود شاهد فلز بوده و قاب پشتی همچنان از پلاستیک با طرح چرم ساخته شده که البته نسبت به گذشته از کیفیت بالاتری برخوردار است. پس به دلیل استفاده نکردن نوت4 از بدنه تمام فلزی یک امتیاز منفی را هم برای آن در نظر می‌گیریم و میت 7 با ابهت خاص خودش و بدنه تمام فلزی بدون امتیاز منفی به کارش ادامه می‌دهد.

3 phablet comparation (38)


3 phablet comparation (14)

 

شما وقتی فلز را در دست می‌گیرید احساس بهتری دارید یا پلاستیک؟ بدون شک جواب شما فلز خواهد بود! پس به خودمان اجازه می‌دهیم تا برای جی3 و نوت 4 یک امتیاز منفی را در نظر بگیریم. با توجه به اینکه اطراف رینگ مسابقه تماشاگران زیادی شاهد رقابت هستند، نظر برخی از آن‌ها را در رابطه با زیبایی این 3 مدل جویا شدیم که در این نظر سنجی نماینده هواوی به دلیل استفاده از فلز و استایل شیکش و نماینده سامسونگ به دلیل نقش و نگارهای قاب پشتی و اطراف منحنی شکلش، مشترکا در صدر قرار گرفتند و جی 3 در رده دوم جای خوش کرد! از آنجایی که همیشه محصولات سامسونگ در بخشی چون زیبایی در اواخر جدول مسابقات قرار می‌گرفتند اما این بار صدرنشین هستند، تصمیم گرفتیم تا یک امتیاز مثبت را برای نوت 4 در نظر بگیریم پس در پایان راند دوم مجموع امتیازات بدین شرح است:

سامسونگ گلکسی نوت4: 9 امتیاز (مجموع 17 امتیاز)

ال‌جی جی3: 8 امتیاز (مجموع 18 امتیاز)

هواوی اسند میت7: 10 امتیاز (مجموع 19 امتیاز)

 

راند سوم: نمایشگر

گلکسی نوت4 با نمایشگر 5.7 اینچی معرفی شده و ال‌جی جی3 میزان 5.5 اینچ برای خود برگزیده است و نماینده هواوی بر خلاف عدد 7 که در نامش نقش بسته، دارای نمایشگری 6 اینچی است! ال‌جی و هواوی برای محصولاتشان از پنل IPS LCD بهره گرفته‌اند که تمام هنرش در نشان دادن رنگ سفید (و البته زاویه دید بالا) است اما سامسونگ از Super AMOLED برای نوت4 استفاده کرده که به نمایش عمیق رنگ مشکی شهرت دارد. تا اینجای کار نمی‌شود آن گونه که باید و شاید امتیاز خاصی را برای هر یک در نظر گرفت و همه چیز مساوی است. اما وقتی پای رزولوشن به میان می‌آید، اسند میت7 در مقابل دو غول QHD قرار می‌گیرد. هرچند که از لحاظ کیفیت تفاوت فاحشی میان این‌ها نیست اما بی انصافی است که این اختلاف در چگالی پیکسلی را نادیده بگیریم و امتیازی از میت7 کم نکنیم! در تصاویر زیر می‌توانید فاکتور‌های مهم در رابطه با نمایشگر این 3 مدل را ببینید.

3 phablet comparation (33)


3 phablet comparation (35)

 

Galaxy Note 4 Review (60)

 

قرار نیست در راند سوم تنها به اعداد و ارقام توجه کنیم و به همین دلیل هر 3 را در کنار یکدیگر قرار داده و با به نمایش در آوردن تصاویری مشابه و بالا بردن میزان نور نمایشگر تا انتها، مشغول عکاسی شدیم که حاصل را در زیر مشاهده می‌کنید (از راست به چپ: جی۳، نوت4، میت7).

3 phablet comparesion 3 3 phablet comparation (19) 3 phablet comparation (16) 3 phablet comparation (13)

 

هر 3 در نگاه از زوایا عملکرد قابل قبولی از خود نشان می‌دهند و نکات مثبت و منفی هر کدام در کیفیت صفحه و نوع نمایش رنگ‌ها به نوعی است که نمی‌توان یکی را بر دیگری برتری داد! در نتیجه، کارنامه این 3 مبارز در این قسمت دست نخورده باقی می‌ماند.

اگر قصد کار با این 3 مدل را در زیر نور آفتاب داشته باشید، نمایشگر میت7 علاقه کمتری به نمایش دادن آنچه که در آن سوی خیابان می‌گذرد، نشان می‌دهد و با توجه به نمودار زیر میزان روشنایی نمایشگرش از رقبا بیشتر است، پس اگر بخواهیم عدالت را برقرار کنیم، برای هر دو مبارز QHD یک امتیاز منفی در نظر می‌گیریم. از طرفی مشکل داغ شدن صفحه نمایش جی3 و این که در این حالت قادر به استفاده از بیش از 90 درصد میزان روشنایی صفحه نیستید، خود موردی منفی برای این پرچمدار ال‌جی به حساب می‌آید و ما نیز یک امتیاز منفی دیگر در کارنامه‌اش ثبت می‌کنیم. اگر چه میزان حداقلی نور برای یک نمایشگر از اهمیت بالایی برخوردار نیست اما وقتی این رقم به کمترین مقدار خود در نوت4 می‌رسد، نشان می‌دهد که این مدل برای کار در تاریکی مناسب است، پس شما هم با دادن امتیازی مثبت برای آن موافق هستید. از طرفی 3 کلید سخت افزاری موجود در زیر سری نوت موجب شده تا از تمام فضای نمایشگر استفاده کافی را ببرید در حالیکه دو فبلت جی3 و میت7 بخشی از نمایشگر را فدای این کلید‌ها کرده‌اند پس از هرکدام یک امتیاز کم می‌کنیم!

 

سامسونگ گلکسی نوت4: 10 امتیاز (مجموع 27 امتیاز)

ال جی جی3: 7 امتیاز (مجموع 25 امتیاز)

هواوی اسند میت 7: 8 امتیاز (مجموع 27 امتیاز)

 

راند چهارم: سخت افزار

به راند چهارم که می‌رسیم، تفاوت بیش از پیش آشکار می‌شود. هواوی از چیپست اختصاصی (HiSilicon (Kirin 925 برای فبلت خود استفاده کرده که دارای 4 هسته Cortex-A15 با فرکانس 1.8 گیگاهرتز و 4 هسته Cortex-A7 با فرکانس 1.3 گیگاهرتز است، واحد گرافیکی آن نیز Mali-T628 نام دارد. ال‌جی جی3 به چیپست معروف اسنپدراگون 801 مجهز شده که دارای 4 هسته 2.5 گیگاهرتزی (Krait 400) است و آدرنو 330 عهده دار کارهای گرافیکی آن بوده و در نهایت کهکشانی رقابت امروزمان با Exynos 5433  و چهار هسته 1.3 گیگاهرتزی Cortex-A53 و چهار هسته 1.9 گیگاهرتزی Cortex-A57 وارد میدان شده تا با Mali-T760 برای کارهای گرافیکی خط و نشان بکشد! ازآنجایی که ال‌جی و هواوی نمایندگان خود را با حداکثر قوا عازم این مبارزه نکرده بودند (نسخه‌های 3 گیگ رم هم در بازار دارند)، گلکسی سامسونگ با 3 گیگابایت رم در مقابل 2 گیگابایت رمی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده، قد علم کرد تا از لحاظ اعداد و ارقام همه چیز به سود سامسونگ باشد. برای آنکه بدانیم این 3 مبارز چند مرده حلاج‌اند، آن‌ها را وارد آزمایشگاه خودمان کردیم. در گام نخست از بنچمارک پی استفاده کردیم که در نمودار زیر شاهد نتایج به‌دست آمده توسط هر یک هستید.

سپس به سراغ بنچمارک AnTuTu نسخه پنجم رفتیم و عملکرد کلی آنها را به چالش کشیدیم.

در پایان نیز از Quadrant استفاده کردیم تا در 4 قسمت مجزا، آن‌ها را سنجیده باشیم و به قائله پایان دادیم.

با توجه به نمودارها و امتیازاتی که این 3 مدل کسب کردند به این نتیجه رسیدیم که امتیاز کامل را به گلکسی نوت4 اعطا کنیم و میت7 هواوی و جی3 از ال‌جی را مشترکا در رتبه دوم قرار دهیم پس در پایان چهارمین راند از این مبارزه سخت و نفس گیر، مجموع امتیازات به شرح زیر خواهد بود:

سامسونگ گلکسی نوت4: 10 امتیاز (مجموع 37 امتیاز)

ال جی جی3: 9 امتیاز (مجموع 34 امتیاز)

هواوی اسند میت7: 9 امتیاز (مجموع 36 امتیاز)

 

راند پنجم: دوربین

وقتی به بخشی چون دوربین می‌رسیم، اولین چیزی که قابل مقایسه خواهد بود میزان مگاپیکسل این 3 مبارز است! میت7 و جی3 هر کدام به میزان 13 مگاپیکسلی دوربینشان قناعت کرده‌اند اما نوت4 پارا فراتر گذاشته و به عدد 16مگاپیکسلی دست یافته است. اما طبق ضرب المثلی که ما ساخته‌ایم، “همه چیز که مگاپیکسل نیست” تصمیم گرفتیم تا به سراغ سایر فاکتورهای مهم در عکاسی برویم. دو مبارز کره‌ای (نوت4 و جی3) هر دو به لرزش گیر اپتیکال مجهز شده‌اند اما میت7 فاقد آن است، پس در همین ابتدا مهر یک امتیاز منفی را بر پیشانی میت می‌زنیم. مگر می‌شود صحبت از جی3 باشد و حرفی از فوکوس لیزری آن نزنیم؟ دقت فوکوس در جی3 به بیشترین میزان خود رسیده اما سرعت آن در مقایسه با دو مبارز دیگر تفاوت فاحشی ندارد! این عدم تفاوت در سرعت فوکوس، موجب شد تا فوکوس لیزری را امتیاز برتری نسبت به رقبا در نظر نگیریم.

3 phablet comparation (9)

اگر قصد عکاسی در تاریکی را داشته باشید، دو فلاش LED در جی3 به کمک شما خواهند آمد در حالیکه نوت و میت هر دو دارای تک فلاش هستند اما در ثبت عکس‌ها در محیط‌های کم نور، تنها فلاش دستگاه نیست که به کمک دوربین می‌آید و عوامل دیگری نیز دخیل هستند پس بدون آنکه به جدول امتیازات دستی بزنیم، تصمیم گرفتیم تا به صورت عملی این مورد را در این راند مقایسه کنیم و به همین جهت در تاریکی شب در حالی که هوا نیز ابری بود و اثری از ماه در آسمان دیده نمی‌شد، به بیرون از خانه رفتیم و از یک گل زیبا (که معلوم نیست در این پاییز چی‌کار می‌کنه!) مشغول عکاسی با فلاش شدیم! تصاویر گرفته شده را در زیر مشاهده می‌کنید.

3 phablet comparation (4)


3 phablet comparation (21)


3 phablet comparation (27)

مبارز کهکشانی علاقه عجیبی به روشن نمودن محیط دارد در حالیکه ما بر روی گل فوکوس کرده بودیم! از طرفی آنقدر جسم مورد نظر که همان گل باشد را روشن کرد که رنگ‌های آن غیر واقعی به نظر می‌رسید و گویا گل بیچاره از حال رفته! همه این‌ها در حالی بود که میت و جی3 تصاویری را نزدیک به واقعیت ثبت کرده بودند به همین دلیل یک امتیاز منفی برای گلکسی نوت4 سامسونگ در نظر گرفتیم.

بعد از رقابت در تاریکی، آنها را به مبارزه در روز روشن دعوت کردیم و مشغول عکاسی در نماهای مختلف شدیم که حاصل کار را در زیر مشاهده می‌کنید.

3 phablet comparation (3)


3 phablet comparation (20)


3 phablet comparation (26)


3 phablet comparation (5)
زیر نور اتاق بدون فلاش

3 phablet comparation (22)


3 phablet comparation (28)


 

3 phablet comparation (6)


3 phablet comparation (23)


3 phablet comparation (29)


3 phablet comparation (7)


3 phablet comparation (24)


3 phablet comparation (30)


3 phablet comparation (31)


3 phablet comparation (8)


3 phablet comparation (25)

 

عملکرد دوربین میت کمی عجیب بود! گاهی اوقات تصاویری فوق‌العاده را ثبت می‌کرد و گاهی اوقات تصویر ثبت شده توسط آن اصلا در حد و اندازه‌های ابهتش نبود! به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا یک امتیاز منفی را در کارنامه‌اش ثبت کنیم تا انقدر قر و قمیش نداشته باشد! همه این‌ها در حالی است که دوربین گلکسی نوت4 و جی 3 سرسختانه در حال رقابت بودند و هیچ کدام بر دیگری برتری خاصی نداشت، حتی هنگام زوم کردن هم آن ۳ مگاپیکسل بیشتر دوربین نوت نسبت به جی۳ به کمکش نیامد!

مقایسه عکاسی این سه فبلت، در این جا به پایان می‌رسد؛ اما همه چیز که عکاسی نمی‌شود! شاید شما قصد فیلم‌برداری با فبلت خود را داشته باشید. برای بررسی دوربین این سه فبلت از لحاظ فیلم‌برداری هر 3 را در دست گرفتیم و در شرایطی برابر مشغول فیلم برداری از محیط، آن هم به صورت فول اچ‌دی شدیم. در نهایت حجم ویدیوهای بدست آمده تفاوت فاحشی داشت! گلکسی سامسونگ با 129 مگابایت، جی 3 از ال‌جی با 215 مگابایت و میت 7 هواوی با 189 مگابایت خودنمایی کردند! اما آیا دادن امتیاز مثبت آن هم به خاطر حجم بیشتر کار درستی است؟ برای رعایت عدالت، تصمیم گرفتیم تا سه ویدیوی ضبط شده را در لپ‌تاپ به اجرا در آوریم تا کیفیت نمایشگر و یا اسپیکر فبلت‌ها در دادن امتیازات‌مان موثر نباشد. در نهایت امتیاز کامل این بخش را به نوت4 اعطا کردیم چرا که تصویری با جزئیات بالا و در عین حال کم حجم در اختیارمان گذاشت و از جی3 به دلیل حجم بالای ویدیو و از میت7 به دلیل ضبط صدای نه چندان مطلوب یک امتیاز کم کردیم! از طرفی اسند میت7 فاقد فیلم برداری 4K بوده و حتی قابلیت تصویر برداری به صورت اسلوموشن را نیز ندارد در حالیکه هر دو نماینده کره‌ای حاضر در این مبارزه چنین مواردی را دارا هستند، در نتیجه یک امتیاز منفی دیگر نیز در کارنامه نماینده چین وارد شد!

از لحاظ عکاسی سلفی میت 7 با دوربین 5 مگاپیکسلی در جلو، جی3 با دوربین دوم 2.1 مگاپیکسلی و نوت4 سامسونگ با دوربینی 3.7 مگاپیکسلی وارد میدان شده‌اند. تصاویر ثبت شده با آن‌ها مزایا و معایب خود را داشت، به عنوان مثال گرفتن عکس سلفی با نوت نیازمند دست‌های دراز است چرا که محیط کمتری را در عکس پوشش می‌دهد (اما توانایی گرفتن سلفی واید دارد)‌ و یا اسند میت7 در گرفتن عکس‌ها جزئیات بیشتری را ثبت می‌کند. از طرفی هر سه از قابلیت Beauty Face برخوردار بودند پس نمی‌توان یکی را بر دیگری برتری داد. در نتیجه تغییری نیز در جدول امتیازات وارد نمی‌شود.

از لحاظ آپشن‌های اضافی، هر سه در یک حد و اندازه ظاهر می‌شوند. در اسند میت شخصی سازی حرف اول را می‌زند، می‌توانید کاربرد کلیدهای یکپارچه صدا و پاور را در بخش دوربین تا می‌توانید، تغییر دهید. در گلکسی نوت قابلیت‌های تصویر برداری جالبی در اختیارتان قرار گرفته و جی 3 نیز چیزی میان این دو است و شاید جالب‌ترین قابلیتش در بخش دوربین، گرفتن عکس سلفی با جمع کردن انگشتان باشد که در نوع خودش جالب است.

سامسونگ گلکسی نوت4: 9 امتیاز (مجموع 46 امتیاز)

ال جی جی 3: 9 امتیاز (مجموع 43 امتیاز)

هواوی اسند میت7: 6 امتیاز (مجموع 42 امتیاز)

 

راند ششم: مالتی مدیا

در این راند 3 فاکتور مهم را در نظر گرفته‌ایم. اولین فاکتور نمایشگر دستگاه است که هر سه مدل چه از لحاظ زاویه دید و چه از لحاظ کیفیت در حد قابل قبولی قرار گرفته‌اند و امتیازات لازم را در راند سوم (نمایشگر) به آن ها داده‌ایم پس در این بخش از نوت4 و جی3 به دلیل سایز کوچکتر نمایشگر یک امتیاز کم می‌کنیم تا اسند میت با سایز 6 اینچی در رده بالاتری قرار گیرد.

دومین فاکتور مربوط به اسپیکر هاست. محل قرارگیری اسپیکر در هر سه مدل در بدترین جای ممکن یعنی پشت دستگاه و سمت چپ آن است که از این لحاظ نمی‌توان یکی را بر دیگری برتر دانست. به گوش خودمان اطمینان داشتیم اما از تماشاگران نیز خواستیم تا نظر خود را در رابطه با میزان بلندی صدای این سه مدل بگویند که در نهایت جی3 از ال جی در صدر قرار گرفت و اسند میت و گلکسی نوت هر دو در مکان دوم جای خوش کردند، پس یک امتیاز منفی را برای‌شان ثبت کردیم. برای کشف این که کدام مدل کیفیت صدای بهتری را دارد باز هم به سراغ تماشاگران رفتیم و بعد از پخش موزیکی مشابه در این سه مدل، به جز یکی از افراد (که علاقه عجیبی هم به سامسونگ داشت!) باقی تماشاگران اسند میت و جی3 را در یک رده و نوت را پایین‌تر از آنها جای دادند، در نتیجه باز هم امتیازی منفی برای نوت ثبت کردیم.

3 phablet comparation (15)

سومین فاکتور در این بخش پلیر دستگاه است. به شخصه پلیر موجود در جی3 را بهترین پلیر پیش فرض میان دستگاه‌های اندرویدی می‌دانم؛ چرا که از تمامی کدک‌ها پشتیبانی کرده و قابلیت‌های خاص و منحصر به فردی را نیز داراست که خود موجب امتیازی مثبت برای آن می‌شود. یک کلیپ 4K را بر روی هر سه ریختیم و مشغول به اجرا در آوردن آن در پلیر پیش فرض هر یک از مبارزان شدیم که هر 3 بدون هیچگونه کندی و مشکلی آن را به اجرا در آوردند و در این بخش همه چیز برابر بود و یک امتیاز مثبت برای G3 به دلیل پلیر عالی آن در نظر گرفتیم تا حایز امتیاز کامل 10 در این بخش شود.

سامسونگ گلکسی نوت4: 7 امتیاز(مجموع 53 امتیاز)

ال‌جی جی 3: 10 امتیاز (مجموع 53 امتیاز)

هواوی اسند میت7: 9 امتیاز (مجموع 51 امتیاز)

 

راند هفتم: رابط کاربری

خوشبختانه هر سه مدل از سیستم عامل اندروید بهره‌مند هستند و همین کار را برای ما راحت‌تر (شاید هم سخت‌تر) می‌کند. البته جی3 از ال‌جی با نسخه 4.4.2 معرفی شد در حالی که دو مبارز دیگر از بدو ورود نسخه 4.4.4 آدم آهنی سبز رنگ گوگل را بر روی خود می‌دیدند. در این قسمت نظر دادن در رابطه با 3 رابط کاربری متفاوت کمی سخت می‌شود! کار کردن با تاچ ویز سامسونگ نسبت به گذشته کمی تا قسمتی راحت‌تر شده و از طرفی کمی هم به سمت تخت شدن در طراحی پیش می‌رود. رابط کاربری که ال‌جی برای جی3 در نظر گرفته نسبت به گذشته خود با تغییرات زیادی رو به رو شده! آیکون‌ها تخت‌تر از گذشته هستند و دیگر خبری هم از آن نمای کارتونی سابق نیست. حتی منوی مالتی تسکینگ هم زیبایی خاص خود را دارد که تقریبا دل هر بیننده‌ای را می‌رباید. از همه عجیب‌تر رابط هواوی است که اجازه ورود به لیست برنامه‌ها را به شما نمی‌دهد! در واقع اصلا خبری از این لیست نیست و شما مجبور هستید تا هرچه دارید در همان صفحه اصلی پخش و پلا ببینید به همین جهت تصمیم گرفتیم تا یک امتیاز منفی را برایش در نظر بگیریم و بگوییم که این کار در عین حال که متفاوت به نظر می‌رسد، چندان جالب هم نیست و به نوعی تقلید از برخی کمپانی‌های سیب دوست نیز است (هیچ کس نفهمید منظورمون اپله!)، نمایندگان کره‌ای هم با حداکثر امتیاز به کار خود در هفتمین راند پایان دادند.

نمایی از رابط کاربری نوت4:

3 Phablet Comparation (3)

 

نمایی از رابط کاربری جی3:

3 Phablet Comparation (2)

 

نمایی از رابط کاربری میت7:

3 Phablet Comparation (1)

سامسونگ گلکسی نوت4 :10 امتیاز (مجموع 63 امتیاز)

ال جی جی3: 10 امتیاز (مجموع 63 امتیاز)

هواوی اسند میت7: 9 امتیاز (مجموع 60 امتیاز)

 

راند هشتم: قابلیت‌های خاص

اگر در اوایل مسابقه اجازه ورود سلاح سرد به رینگ را نمی‌دادیم، در این بخش شاید نوت4 حرفی را برای گفتن نداشت اما وقتی صحبت از قلمی کاربردی و فوق‌العاده خاص به میان می‌آید، باید فاتحه رقبا را خواند. گلکسی نوت4 به یک قلم کاربردی مجهز شده که دیگر مبارزان ما از نعمت داشتنش محروم‌اند. از طرفی سنسور اثر انگشت و ضربان قلب هم باعث می‌شود تا نماینده سامسونگ در این راند یکه تاز باشد. در سوی دیگر اسند میت7 از هواوی با سنسور اثر انگشت خودش نشان می‌دهد که حداقل حرفی را برای گفتن دارد و ال‌جی جی3 هم با پشتیبانی از شارژر وایرلسش وارد میدان شده است!

3 phablet comparation (18)

نمایندگان ال‌جی و هواوی در دو نسخه 16 و 32 گیگابایتی عرضه می‌شوند و نوت4 تنها در یک مدل 32 گیگابایتی موجود است و خوشبختانه هر 3 مدل قابلیت ارتقا توسط کارت حافظه را دارا هستند. از لحاظ رنگ بندی جی3 با تنوع بیشتری در خدمت شماست و همین قدرت انتخاب شما را بالاتر می‌برد. پشتیبانی از بلوتوث و GPS هم امری بدیهی است که اگر یکی از این سه فبلت فاقد آن باشند، جای تعجب دارد! البته دو محصول کره‌ای هر دو از پورت مادون قرمز جهت کنترل لوازم دیجیتالی اطراف بهره‌مند هستند که نماینده چین فاقد آن است. همه چیز به همین موارد ختم می‌شود و در پایان امتیاز کامل را به نوت می‌دهیم و از جی 3 و میت7 هرکدام 2 امتیاز را کم می‌کنیم تا بدانند که بدون سلاح سرد پیروزی در مبارزه دشوار خواهد بود.

Galaxy Note 4 Review (19)

سامسونگ گلکسی نوت4: 10 امتیاز (مجموع 73 امتیاز)

ال جی جی3: 8 امتیاز (مجموع 71 امتیاز)

هواوی اسند میت7: 8 امتیاز (مجموع 68 امتیاز)

 

JoorChin-2

راند نهم: باتری

شما هرچقدر هم که مدلی فول امکانات را داشته باشید، باز هم اگر باتری غول آسایی در اختیارتان نباشد توانایی استفاده از آن همه امکانات را به طور مداوم نخواهید داشت. نوت4، جی3 و اسند میت7 هواوی هر کدام به ترتیب به باتری‌های 3200، 3000 و 4100 میلی آمپری مجهز شده‌اند. از لحاظ آمار و ارقام نماینده هواوی با اختلاف زیادی در صدر قرار می‌گیرد اما همه چیز که میلی آمپر نیست! برای همین در سه بخش وب‌گردی، تماشای ویدیو و مکالمه در شبکه 3G میزان دوام باتری به طوری است که در عکس‌های زیر شاهد آن هستید.

Galaxy Note 4 Review (61)


 

3 phablet comparation (34)


3 phablet comparation (32)

شما با گجت خود بیش از همه مکالمه می‌کنید یا وب‌گردی؟ شاید هم به تماشای ویدیو می‌نشینید؟ چیزی که واضح است، این است که میزان مکالمه (آن هم به چنین میزان بالایی) نسبت به دو مورد دیگر از اهمیت کمتری برخوردار است (البته اگر پای یک مخاطب خاص در میان نباشد) به همین جهت آن را نادیده می‌گیریم. اگر بیش از هرچیزی مشغول وبگردی با گجت خود می‌شوید، اسند میت گزینه بهتری است اما اگر مدام در حال تماشای ویدیو هستید، این گلکسی نوت4 است که قد علم می‌کند و در این میان چیزی که مشخص است اختلاف فاحش جی3 در وبگردی و پخش ویدیو است که به همین جهت 2 امتیاز منفی را برایش در نظر می‌گیریم. از طرفی میت در وب‌گردی و نوت در پخش ویدیو بر دیگری برتری داشتند اما در رتبه استقامت (یک ساعت مکالمه، یک ساعت وبگردی و به همین میزان تماشای ویدیو در طول یک روز) نوت اختلافی 20 ساعتی را با نماینده هواوی دارد، در نتیجه امتیاز کامل این بخش را ازآن خود می‌‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍کند. نکته اخلاقی اینکه همیشه با دیدن میزان میلی آمپر باتری در پوست خود نگنجید! چرا که از این اعداد و ارقام آبی برای شما گرم نخواهد شد.

سامسونگ گلکسی نوت4: 10 امتیاز (مجموع 83 امتیاز)

ال جی جی 3: 8 امتیاز (مجموع 79 امتیاز)

هواوی اسند میت7: 9 امتیاز (مجموع 77 امتیاز)

 

راند دهم: ارزش خرید

به حساس‌ترین قسمت مبارزه رسیدیم! جایی که با یک حرکت اشتباه و یک قیمت نجومی از یک مدل، تمامی قابلیت‌ها و امتیازات گذشته نقش بر آب می‌شود و موجب برتری مدلی بر دیگری خواهد شد. در بازار کشور می‌توانید نسخه چهارم از سری نوت سامسونگ را هم اکنون با قیمتی نزدیک به 3 میلیون تومان پیدا کنید (که به طور حتم کاهش خواهد یافت)، این در حالی است که جی3 از ال‌جی هم اکنون با قیمتی در حدود یک میلیون و هفتصد هزار تومان در بازار کشور یافت می‌شود که با کمی ارفاق نصف مبلغ پرداختی برای نوت4 به حساب می‌آید، از طرفی اسند میت 7 هواوی در بازار کشور نایاب است و قیمت مشخصی ندارد اما با توجه به بهای جهانیش می‌توان قیمتی در حدود 2 میلیون تومان را برای آن پیش بینی کرد که چیزی میان قیمت نمایندگان کره‌ای است. بدین ترتیب در آخرین راند امتیاز کامل به جی3 تعلق خواهد گرفت و از گلکسی نوت4 سامسونگ 3 و از اسند میت 7 هواوی 2 امتیاز را کم می‌کنیم پس نتایج نهایی رقابت‌ها این گونه خواهد شد:

سامسونگ گلکسی نوت4: 7 امتیاز (مجموع 90 امتیاز)

ال جی جی 3: 10 امتیاز (مجموع 89 امتیاز)

هواوی اسند میت7: 8 امتیاز (مجموع 85 امتیاز)

3 phablet comparation (17)

 

در پایان دیدید که هواوی حریفی دست و پا بسته نبود و اگر کمی در بخشی همچون دوربین به سوگلی خود بها می‌داد، چه بسا در مجموع امتیاز بیشتری را نسبت به دو حریف نام دار خود کسب می‌کرد و اگر سامسونگ نسل چهارم از سری نوت خود را با قیمتی معقول‌تر روانه بازار می‌ساخت، با اختلاف بیشتری در صدر قرار می‌گرفت و جی3 از ال‌جی امکانات قابل قبول را با قیمتی معقول به شما ارایه می‌دهد! با همه این تفاسیر شما کدام مدل را بیشتر می‌پسندید؟ ال‌جی جی3، سامسونگ گلکسی نوت4 و یا هواوی اسند میت7؟ به طور حتم ارزش امتیازات هر بخش برای هر فرد، بسته به نیاز وی می‌تواند دستخوش تغییراتی شود!

ممکن است شما دوست داشته باشید
151 دیدگاه
 1. reza می گوید

  نمیدونم شما امتحان نکردیت که میگین تفاوت نداره و در یک حد هستن…..سامسونگ باید از بالا به پایین انگشت را بکشی و بعضی وقتا درست کار نمیکنه اما هواوی به محض قرار دادن در جایگاه سنسور قفل گوشی باز میشه..من شخصا ۲ امتیاز میدم موفق باشین فقط……………………… HUAWEI acsend mate 7

 2. reza می گوید

  با سلام و خسته نباسید خدمت اساتید عزیز و دوستان گرامی
  به نظر من تو گوشی میت ۷ کاملا بی انصافانه بهش امتیاز دادین و قابلیت های شگفت انگیزش رو در نظر نگرفتین…
  اول اینکه قیمتش نسبت به امکاناتش فوق العادست و الان هم مدل ۱۶ رو میتونی با ۱ میلیون تا ۱ و صد تهیه کنی…
  دوم اینکه برند هواوی را به خاطر پیشرفت بی نظیرش تحسین میکنم که بنظرم اینم باید یک امتیاز داده میشد …
  و سومین مورد حسگر سریع و دقیق اثر انگشت که قابلیت تعریف ۵ انگشت رو هم داره(پیشرفت رو نگاه کن دقیقا مثل اپل) که در مقایسه با حسگر بی کیفیت و اعصاب خورد کن سامسونگ یه سرو گردن بالاتره و دوستمون هیچ اشاره ای به این موضوع نکردن..
  حالا امکانات منحصر به فرد دیگش مثل باتری، دوربین های با کیفیت،نمایشگر با کیفیت بی نظیر مناسب بازی و ویدئو،پردازنده قدرتمند و بدنه فلزی( که محض در دست گرفتن حس عالی را به کاربر منتقل میکند..) که همگی در نوع خود بی نظیرند
  به نظر بنده در خرید گوشی شک نکنین…………زنده باد HUAWEI acsend mate 7
  یه نکته هم یادم رفته بود بگم اینه که در مدل ۳۲ گیگ بایت شاهد ۳ گیگ رم از این محصول بی نظیر هستیم که دیگه حرفی برای گفتن نداره…

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   سلام
   عزیز این مقاله برای ۲ سال پیش هست! در اون زمان قیمت میت ۷ چیزی در حدود ۲ میلیون بود! از لحاظ دقت سنسور اثر انگشت هم هر دو در یک حد هستن و تفاوت خاصی بینشون نیست اما حالا برخی ویژگی‌ها با آپدیت به میت ۷ اضافه شده
   به صورت کلی شما نباید با دیدی که الان به گوشی دارید به مقاله‌ای که ۲ سال پیش نوشته شده نگاه کنید! خب مسلمه که الان قیمت دستگاه کمتر شده و ممکنه امتیازات تغییر کنن!
   شاد باشید

 3. اشکان می گوید

  آقای مسکینی چرا جواب نمی دید

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   عزیز این مطلب برای ۲ سال پیش هست!
   شما با دانلود تم هم فقط نمای آیکون‌ها و ظاهر رو تغییر می‌دین و با این کار منو اپلیکیشن‌ها در اختیارتون قرار نمیگره

 4. اشکان می گوید

  پس چرا تو قسمت رابط کاربری ننوشتید که هواوی تم داره ولی رغبت ندارن همونجا فقط به خاطر تقلید یه امتیاز کم کردید

 5. مهرناز احمدی می گوید

  چرا؟خب شما چه گوشی رو تو این رنج قیمیت پیشنهاد میکنید؟

 6. مهرناز احمدی می گوید

  چرا؟

 7. مهرناز احمدی می گوید

  میخواستم بدونم الان نوت ۴ تو بازار موجود هست یا نه؟

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   بله هست اما ارزش خرید نداره

 8. Ho3ein می گوید

  اقا من موندم که نوت۳ بخرم یا میت هفت

  اگه نوت۳ بخرم مثبت واگه نوت۳ منفی رو بزنین

  ممنون از زحمات شما

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   در حال حاضر خرید نوت ۳ با توجه به مدت زمانی که از معرفیش گذشته جندان منطقی نیست

 9. MOSTAFA می گوید

  با سلام خدمت دوستان و تشکر از سایت عالیتون

  من تعمیرات موبایل دارم و از بین ۳گوشی۳ LG بیشترین افت سرعت و خرابی باتری داشته و note 4 از نظر ضربه فیزیکی (نه شدید اگه به دو گوشی دیگه میخورد کارش به بیمارستان نمی کشید D: ) و کمترین خرابی مربوط به MATE7 است و تا حالا از افت تاچ MATE7 خبری نبوده (بیشتر از ۱۰۰گوشی بررسی کردم)

 10. محسن می گوید

  فقط میته هفت من خودم از وقتی اومده بازار دارمش خیلی محشره

 11. Ali Torabzade می گوید

  به نظر من میت ۷ بخرین بهتره هم ارزان تره هم کاراییش زیاد با الجی جی ۳ و سامسونگ نوت ۴ فرقی نمیکنه

 12. Ali Torabzade می گوید

  سلام من گوشی ال جی جی ۳ مدل d855 سی دو گیگ فور جی خریدم به یک ماه نکشید که باگ دار شد رامشو دوازده بار عوض کردم هیچی هم روش نصب نکردم ولی گیر داشت و باگ لمس بقلش هم موقتا کار نمیکرد به نظر من میت۷ عالیه ولی اگه خواستین ال جی جی ۳ بخرین مدل ۱۶ گیگش رو بخرین الان هم که خداروشکر فعلا سالمه ببینیم چی میشه

 13. حامد می گوید

  مرسی مرسی مرسی عالی بود دمتون گرم فقط امتیاز بندیتون نمیدونم بر چه مبنایی بود ولی بازم دمتون گرم

 14. 1e می گوید

  سلام
  نکته مهمی که درنظر گرفته نشده قیمت سخت افزارهای استفاده شده در گوشی هست. مثلا cpuو gpu اجزا گران قیمت گوشی هستند ولی باتری نسبت به بقیه ارزان قیمت تر هست. حالا مثلا اگر یک گوشی پردازنده و گرافیک قویتر داشته باشه بیایم مثلا یک امتیاز مثبت بهش بدیم و اگر باتری ضعیفتر داشته باشه بیایم یک امتیاز منفی بهش بدیم در صورتیکه از نظر قیمت برای سازنده اینها خیلی با هم فرق دارند.
  باید سازنده های گوشی انواع مدلهای مختلفی از پرچمدارها رو تولید میکردن مثلا نمایشگر ۵و ۵.۵ و ۶ و ۶.۵ و ۷ در رزولیشنهای مختلف HD و FHD و QHD
  مثلا خودم فبلت ۷ اینچی QHD یا ۶ اینچی FHD دوست دارم و بنظرم پول بیشتر دادن برای رزولیشن بالاتر از FHD برای نمایشگر ۶ اینچی اشتباه هست چون چشم انسان قادر به دیدن بیشتر از ۳۶۰ پیکسل در اینچ نیست و این پیکسلهای اضافه که فقط برای عینک مجازی هستند که برای من کاربردی نداره فقط باعث زودتر تمام شدن شارژ باتری میشن.
  چرا tv و radio fm دیجیتال روی گوشی ها نیست (میدونم اینترنتی یا با مدل یو اس بیش میشه) ولی بعضیا مثل من ترجیح میدن خود گوشی رادیو تلویزیون داشته باشه
  چرا گیرنده مادون قرمز ir blaster داره از گوشیها حذف میشه ؟ همه اینها بخاطر نازک و سبک کردن گوشی و رقابت در کمتر شدن قیمت تمام شده گوشی هست چون اکثرا نگاه میکنند که گوشی چه بازیهایی رو اجرا میکنه و دوربینش چطوریه و چقدر از بقیه نازکتره و مارکش چیه و اصلا به امکانات و سخت افزار و سنسورهای گوشی کاری ندارند ولی خوب اگر پرچمدارها در مدلهای مختلف تولید میشد نظر افراد بیشتری برای خرید جلب میشد مثلا برای من نازک بودن گوشی اولویت اولم نیست
  مثلا نوت ۳ سنسور دما و رطوبت هوا داشت اما در نوت ۴ حذف شد و نوت ۵ هم نه مادون قرمز داره و نه sd card میخوره یعنی پسرفت برای کم کردن قیمت گوشی

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   سلام
   درست متوجه منظور شما نشدم! خب اینجا ما می‌خوایم گوشیمون از لحاظ سخت افزاری قوی باشه و باتری خوبی هم داشته باشه دیگه ما کار نداریم که سخت افزار قوی‌تر چه هزینه‌ای برای سازنده داره

 15. پیمان می گوید

  با سلام
  من هیچکدوم از این گوشی ها رو ندارم ولی جدیدن قصد خرید ی گوشی خوبو دارم ک در موردش تو سایت های مختلف تحقیق کردم .
  با در نظر گرفت نظر همه دوستان میت ۷ از همه بهتره.

 16. ع ا می گوید

  من می خواستم گوشیه z3 رو بخرم که یکی از دوستانم که نوت ۴رو به من معرفی کرد شیفته اون شدم اما سریع و سیر نخریدمش و با افراد دیگه در میون گذاشتم که پسر دایم گوشیه میت ۷ رو معرفی کرد که عاشقش شدم من گوشی های ای فن رو گوشیه زشت می دونم و هیچ گوشیی نظر منو عوض نکرد که ۳ماه قبل خریداری کردم و با عشق کار می کنم و از انتخابم راضی هستم و دوربین این گوشی رو باید بدونید در چه موقع به زیبایی یا معمولی بزنید تا عکسی که می ندازید خوب باشه که اینو با انداختن دو عکس یاد می گیرین پس وقتی دارین با میت ۷ عکس می ندازید به این نکات اهمیت بدین و حتی عدد زیبایی هم به تصویره شما موثره (بخوطره همینه که عکس های شما یکی خوب و یکی یکمی تار افتاده)

 17. علی می گوید

  یک خبر تازه میت ۸ از ماه دی وارد بازار می شه و تغیرات ان دوربین و تصویرشه و… اینو بگم که یچیزی در مورد میت ۷ یا دتون رفته به خواطر داشتن صفحه ای به جنس صفحه ی تلوزیون مقاومت ان بیشتر شده و بخواطره چند لایه بودن صفحش به السیدیش ممکن نیست صدمه بخوره من تا حالا یادمه که در این ۶ماه کار با میت ۷ هست ۱۱بار روی کاشیه سرامیکی که فقط روی ضدخشش خش افتاده ارزش خرید واقعا زیادی داره

 18. علی رضا می گوید

  میت ۷دوست عزیز تو فیلم اینترنتی مقایسه کردن اگه باور نداری دنبالش بگرد

 19. علی رضا می گوید

  سلام به نظر من نباید بین این گوشی ها بگیم که کدوم یک بهتره یا کدوم یک بتره باید به خودمون نگاه کنیم بعد ببینیم ما که گوشی می خریم چه چیزی از گوشی می خواییم الان من بعد از خواندن این مطالب گوشیه میت ۷ رو خریدم و خیلی خیلی ازش راضیم و بر خلاف ان میت ۷ با فلزی بودن بعضی از پرتو مضر رو جلو گیری می کنه که در خارج از کشور به این موضوع در حین خرید خیل خیلی موثره من حتی این گوشی رو نزدیک بلندگوی ماشین گذاشتم که هیچ تاثیری نداشت اما روزی که نوت ۴رو گذاشتم صدای گز گز خیلی خیلی ریزی شنیدم که این پرتو ها بر بدن ما خیلی مضره پس از این حرف ها به قیمت و کارایی فکر نکنید به نوع کاری که از ان می کشین فکر کنید و کسی را که گوشی یه به نظره شما بد رو مسقره نکنید انشالله در تمامی انتخاب هاتون عجول نباشی و درباره ی ان تفکر کنید

 20. ایزد نشان می گوید

  سلام دوستان خسته نباشید به نظرتون از نظر اجرای بازی های سنگین و پر حجم مثل آسفالت و ریسینگ تیری میت هفت بهتره یا جی تیری لطفا سریع جواب بدید واقعا گیج شدم ممنون میشم کمکم کنید.

  1. پیمان گل‌کار می گوید

   محصول ال‌جی گزینه بهتری است

 21. شاهین می گوید

  اهمیت صفحه نمایش واسه من ۸۰% کاره و من اگه جای شما بودم به نوت ۳نمره بالاتر از همه میدادم.
  این عکسایی که برا بررسی گذاشتین خیلی خوبن ولی….
  در نظر داشته باشین که ما داریم از توی مانیتور با کیفیت نصف مانیتور نوت۴ نگاه می کنیم.
  (البته اگه کسی مانیتور ۳ میلیونی مخصوص طراحی داره بحثش جداس)
  display mate که معتبر ترین رفرنس برسی صفحه نمایش هست تقریبا همه ی پارامترای صفحه نوت ۴ رو زده : exellent

 22. علی می گوید

  پول نوت ۴ندارید الکی نگید جی تری بهتره من با دوتاشون کار کردم جی تری قابل مقایسه با نوت۴ نیست از همه نظر پایینتره

 23. sajjad می گوید

  سلام
  واقعا خیلی بی انصافی میت ۷ تو دوربین با باتری هم ال جی رو هم سامسونگ رو میخورد حداقل از سامسونگ سرتر بود تو این اصلا شک نداشته باش
  بعدم رابط کاربریش درسته که تعریفی نیس ولی نمره منفی نداره (البته خودم عاشق رابط کاربری جی ۳ شدم)
  و در اخر قیمتاتو بروز کن هواوی میت ۱۱۳۰،۷ تومنه ال جی جی ۳ ،۱۲۰۰ تومنه سامسونگم ۱۶۵۰ تومنه (قیمتا کمی بیشتر یا کمتره فقط کمی)پس نتیجه میگیریم ارزش خرید میت ۷ بیشتره

  1. علی می گوید

   قیمت میت ۷الان کمتر از یک ملیون شده میت ۷خیلی افت قیمت داشت

 24. Yashar می گوید

  سلام خسته نباشید
  برام قیمت مهم نیست به نظرتون از ببین اینا کدومشو بخرم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   هر کدوم مزایای خودش رو داره و اینکه کدوم بهتره به نیاز شما وابسته اس! هر سه مدل هم به صورت تخصصی بررسی شدن و در بخش آزمایشگاه سایت موجود هست و هم اینکه با هم در همین مطلب مقایسه شدن دیگه کدوم رو بخرید بستگی داره که چه چیزی برای شما در اولویت باشه

  2. رضا می گوید

   به سوال شما نمی شه پاسخ داد سوالی که پرسیدین ناقص و در حین خرید من به شما توصیه می کنیم با دوستان و فامیل هاتون در میون بگذارید گوشی های زیادی هست که ممکنه نظر شما رو جلب کنه

 25. alireza می گوید

  به نظر من توی امتیاز دهی قسمت اخر به هواوی کم امتیاز دادین چون الان هواوی میت۷ ۱۶گیگ قیمتش یک ملیون هست و هواوی ۳۲گیگش یک ملیونوسیصد

  just huaweiMate7

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   این مقاله برای ۹ ماه پیش هست و امتیازها طبق قیمتشون در اون لحظه داده شده! اون موقع همه این مدل ها قیمت بالاتری داشتند!

 26. حامد می گوید

  اقا چرا خودتون میکشید خیلیا سامسونگ واسه اسم کلاسش میخرن و الجی رو اما هیچوقت دنبال برند دیگه نمیرن ببین که اونا چی دارن ندارن چو از اول سامسونگ ال جی دیدن میگن گوشی های دیگرو ولش من الان هواوی جی ۷۳۰ دارم راضیم حتی روش کلیپ ۴ک اجرا کردم صداش کاملا واضح اومد اما تصویر نه یعنی هوای مبارزه میکنه تو هیچ بازی داغ نکرد فقط تو کلش داغ میکنه که اونو همه گوشیا داغ میکنن اونی که مایه داره میره جی۳ میخره نوت۳میخره چون برازنده تیپشو رپولش میدونه مثلا میگه هواوی بگیرم بهم میخندن نه داداشا هوای الان پی۸ رو هم زد کم کسری نداره بخواطر پولت بخر خودتو ب فشار نذار من الان پول ندارم مگرنه میت ۷ میگرفتم الان شرکت شیاومی هم گوشی میزنه کمترش ۱ملیون قیمت داره شاید ب گوش خیلیاتون اسمش نخوره در هر صورت دیگه نباید با ذربین گوشیارو تست کنیم ی چیزی باشه که کار بده با یکی دو نمره فاصله ۳۰۰ ۴۰۰هزار تومن خرج نکنین در ضمن جایم نمیرین که برق واسه شارژ نباشه فوقش ۱۲ساعته که بازم هوای کارای داره ب نظر من هوای از همشون از لحاظ قیمت خوبه کلاس هم داره کارای هم داره بخواط کلاس گذاشت کنار دیگران پول بیشتری حدر ندین با تشکر

 27. ایمان می گوید

  بحث کردن نداره دوستان باز هم عرض میکنم به وفور با هر سه مدل کار کردم میت به نسبت جی۳از همه جنبه ها قویتره و در رقابت با نوت جز صفحه نمایش باز هم در سایر موارد بهتره البته قدرت پردازش نوت بی نظیره با این حال مقاله بسیار کامله اما من به عنوان کسی که با هر سه مدل کار کردم و میکنم اطمینان میدم خیلی از ایرادات فوق به قول خودمون گیر بنی اسراییلیه و اگر نگارنده این مقاله باز هم کار بکنه با این سه مدل متوجه میشه هیچ قابلیت به درد بخوری نوت اضافه به میت نداره بازم ممنونم مقایسه عالی بوده و زحمت زیادی کشیدید که واقعا جای تشکر داره موفق مو پیروز باشید

 28. علیرضا می گوید

  آقا سامسونگ نوت ۴ رو دست ایفون۶پلاس زده این هواوی و الجی در مقابل هیچ در ضمن فقط اینا دوربین و خوشدست و اینا انتخاب کردن اگر چیزهای دیگه رو انتخاب میکردن صد در صد سامسونگ نوت ۴ قورتش میداد من این نظر رو هم با نوت ۴ دارم مینویسم واقعا ازش راضی و لطفا کسایی ک این گوشی هارونداشتن الکی نظر ندن

 29. pari می گوید

  mate 7 behtar hamast

 30. اریا می گوید

  با سلام…ببخشید ولی فکر مینم شما به گوشی هواوی به خاطر بعضی دلایل ایراد بی مورد و غیر منطقی گرفتید …اگر رابط کاربری میت بده پس اپل هم بده…و سامسونگ با اون رابط کاربریش که آدم توش گم میشه…در ضمن عکس هایی که تو این بخش گذاشتید به نظر من اول الجی بعد هواوی بعد نوت…و در کل بعضی راند ها شما به بعضی از ایراد های سامسونگ چشم پوشی کردید…فقط همین رو میگم که قطعا شما طرفدار پر و پا قرص سامسونگ بودید….راستی به قیمت بالا نوت از ۱۰ چند میدید من که ۶ میدم ولی فکر کنم شما مثل قسمت دوربین سلفی صرف نظر کنید از نمره دادن…پایان…و امید وارم که هیچ قسمت از گفته هایم حذف یا اضافه نشود

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   وقتی داریم دو تا چیز رو با هم مقایسه میکنیم باید مزایای بیشتر یه مدل امتیاز بیشتری هم داشته باشه! اگه مقاله بررسی میت ۷ بود رابط کاربری نقطه ضعف نبود اما وقتی اون رابط رو در مقابل رابط نوت ۴ یا جی ۳ میگذارید امکانات خیلی کمتری رو نسبت به اونا دارید! نمیشه که این همه امکانات رو نادیده گرفت! پس باید امتیاز کمتری به میت داد که در مقاله هم به همین صورته! واضح صحبت کنید بعضی از راند ها از کدوم ایراد نوت چشم پوشی کردیم؟! تهمت زدن هم تو هیچ دین و آیینی کار خوبی نیست! این مقاله نزدیک به ۱۰ ماه پیش نوشته شده و در اون زمان میت ۷ تازه وارد بازار شده بود و قیمتش خیلی بیشتر از قیمتی بود که الان داره! اما باز هم امتیاز نوت در اون بخش کمتر از بقیه هست! بخش دوربین سلفی بخش جدایی نبود و دوربین اصلی و دوربین سلفی رو در یک بخش جا دادیم و دلایل کم و یا زیاد کردن امتیاز ها هم کاملا در متن بهش اشاره شده
   شاد باشید

   1. اریا5 می گوید

    با سلام…ببخشید من قصد توهین نداشتم…فقط اینکه که اگه اون موقع میت ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰به فروش میرسید نوت رو تو بازار زیر ۲۳۰۰ پیدا هم نمیکردی…و در ضمن من تهمت به کسی نزدم در کل چیزی که با چشم خودم دیدم رو گفتم…و اگه دنبال نشانی میگردید به روی عکس گل رز که با سه گوشی گرفته شده دقت کنید…و در راند سوم هم باید بگم با توجه به عکس ها میت کمی بهتر از سامسونگ بود…در ضمن شرکت سامسونگ وقتی که الجی یک گوشی با قابلیت QHD زد این کار رو احمقانه و بیهوده خواند پس میتوان این قابلیت رو در راستای تبلیغات دانست …و همین طور که گفتم سامسونگ چرا کار بیهوده کرده این خودش سوال است چون …قصد ناراحت کردن شما را نداشتم ….و امید وارم عذرخواهی من رو بپذیرید..در پناه حق.

   2. مجتبی مسکینی می گوید

    سلام درست متوجه نشدم! خب به خاطر قیمت بالاتر نوت امتیاز کمتری هم بهش داده شده! حالا اینکه قیتش ۷۰۰ تومنی فرق داره دلیل نمیشه بگیم باید بیشتر امتیاز کم بشه! چون یه سری امکانات بیشتری رو نسبت به میت ارایه میده و شاید اگه قیمتش حدود دو تومن بود حتی هم امتیاز هم میشدن چون به نسبت پولی که میدین امکانات بیشتری هم در اختیارتون هست! این جمله‌تون دقیقا تهمت حساب میشه: (فقط همین رو میگم که قطعا شما طرفدار پر و پا قرص سامسونگ بودید)
    خب اگه متن رو خونده باشید دقیقا زیر همون عکس گفته شده که نوت نسبت به دو مدل دیگه ضعیف تر عمل کرده در اون بخش و دقیقا به همین دلیل یک امتیاز هم ازش کم شده
    در راند سوم هم فاکتورهای زیادی دخیل بودند و هنگام نمایش عکس ها هر کدوم در یه بخش بهتر از دیگری بود و گفتیم که امتیاز خاصی نمیشه براشون در نظر گرفت! در متن هم اشاره شده کاملا!
    در راستای تبلیغات که نه اما ما هم در متن گفتیم که تفاوت زیادی بین QHD و Full HD‌ نیست اما خب نمیشه اون اختلاف بالا در چگالی پیکسلی رو نادیده گرفت!
    ناراحت که نشدم بالاخره تبادل نظر هست! اما ایراداتی که شما به مقاله گرفتید جواب همشون تو خود متن هست! به نظرم یه بار دیگه با دقت بیشتری متن رو بخونید
    شاد باشید عزیز

   3. اریا6 می گوید

    با سلام من تهمت نزدم فقط وفقط نظر شخصی خودم رو بیان کردم …در ضمن من متن رو همون بار اول با دقت خوندم و به خاطر همین ایراداتی که شما میگید در مقاله هست نظر دادم …من قصدی ندارم و نخواهم داشت و شما که نویسنده هستید چرا این قدر زود ناراحت میشید…یه کم واقع بین باشیم به نظر شما یه مرد ۹۰کیلویی که با مواد نیروزا و…خودش رو بعد از چند سال تمرین کردناماده کرده رو باید با یه مرد ۸۰ کیلویی مقایسه کنیم …ولی با همین حال که ۱۰ کیلو کمتره و بی ادعا تره کم نیاورد……شما که عذر خواهی من رو نپذیروفتید…ولی مشکلی نیست …یا علی

 31. mate 7 می گوید

  من میت ۷ مدل ۳۲ گیگشو گرفتم واقعا هواوی شاهکار کرده با قیمت ۱۴۵۰۰۰۰ تومان واقعا عالیه بیخودم نگید مدل تقلبیه و خیلی راحت میتونید پیدا کنید و بخرید من خودم سفارش دادم یه روزه برام اوورد

 32. ایمان می گوید

  واقعا زحمت کشیدید برای این مقاله عکسها عالی و توضیحات کامل فقط یه انتقاد کوچولو داشتم در امتیازات هواوی من چون تجربه کار با هر سه تا را دارم هواوی از دو مدل طرف رقابت کاملا خوشدست تره ۶ اینچ ولی ابعاد و جنس بدنه فوق العاده دوربین هم همه مشاهده کردند از دو مدل دیگه واقعا سرتره پس چرا از ۱۰ به میت ۶ دادین؟در زمینه باطری شک نکنید هواوی میت بهترین بازاره اینو زیاد تست کردم در باطری بسیار قویتر از نوت۴ هستش و در نمایشگر بی شک سامسونگ برنده رقابته با این حساب ضمن اذعان به کامل و عالی بودن مقاله شک نکنید میت۷ در رتبه اول هست اینم بگم گوشی من نوکیاست تعصبی هم ندارم با تشکر از زحمات شما

 33. farshad می گوید

  سلام من بین گوشی های G3و S5 و A7 موندم میشه راهنماییم کنید کدومو بخرم ؟ سخت افزار و دوربین برام مهمه

 34. joker می گوید

  سلام دوستان من نوت۴ داشتم خیلی خوبه ولی الان اپل ایفون۶s لاس گرفتم واقعا عالیه اپل رو دست نداره

 35. یکی می گوید

  با سلام و وقت بخیر
  من بین جی۳ و پی۷موندم.نمیدونم کدومو بخرم جی۳خدمات خاص و زیادی رو عرضه کرده و هواوی پی۷هم در برابر این غول کم نذاشته و دوربین خوبی رو داره مشکل من اینه که جی۳باتریش زود داغ میکنه و نسبت به پی۷ قیمت بالایی داره از طرفی دوربین جلوی پی۷ هشت مگاپیکسل هست
  دوستانی که با هرکدوم از اینا کارکردن وبهشون اشراف دارن و میتونن خوب راهنماییم کنن پاسخ بدن لطفا
  راستی ایا با عرضه جی۴ قیمت جی۳ پایین میاد و همین اتفاق با عرضه پی۸برای پی۷ هم میفته
  لطفا راهنماییم کنید ممنون

  1. علی می گوید

   به نظر من جی۳ بهتره

 36. علی می گوید

  ایشالا میخوام مرداد ماه برم mate7رو بخرم….چون ک::

  ۱.نسبت ب مشخصات و امکاناتش خیلی مفت و ارزون تره(هم فقط حسگر اثر انگشتش ب کل note4 می ارزه!!!!)
  ۲.برندی مثل هوآوی ک توی ۳_۴سال رکورد جهانی فروش رو بزنه…یعنی برندیه ک کیفیت داره مشتری ها میخوانش….
  ۳.هوآوی ایندفعه کولاک کرده..!!!آره قبول دارم در مدل های قدیمی هوآوی هنگ و تیک و….یکم وجود داشتش..اما تو mate7شما هیچ مشکلی رو نمیبینید..(من خودم توی youtubeرفتم و کلیپاشو بررسی کردم..تو بازی هایی مثل fifa15یاasphalt8هیچ تیک و هنگی نداشت!!!!!!!…
  juust huawei……
  اینم رنکینگ جهانی فروش گوشی در سال ۲۰۱۴::
  ۱.samsung
  ۲.apple
  ۳.huawei
  خدا وکیلی با انصاف باشین و فکر کنید چرا هوآوی همچین پیشرفتی کرده!.؟؟….مرسی از توجهتون

 37. ♠alireza♠ می گوید

  اونایی که میگن ال جی جی۳ مثبت اونایی که میگن میت هفت منفی رو بزنن

 38. ♠alireza♠ می گوید

  باسلام من بین ال جی جی۳ ومیت ۷ موندم کدومو بخرم
  اونایی که میگن ال جی جی۳ ++++++اونایی که میت۷ رو پیشنهاد میکنن ——
  ال جی عالیه فقط باتریش زود خالی میشه بااین مشکلی ندارم
  هواوی خیلی بزرگه و ساخت هواوی هست که میگن بعداز مدتی صفحه لمسش کند میشه آیا این حرف صحت داره ؟؟؟
  لطفا پاسخ بدین

  1. ahmad می گوید

   کی همچین حرفی رو زده!!!!!!!!!من ک الان ۳ ماهه mate7رو دارم همچین مشکلی ندارم……!!کار میکنه مثل فرفره…نخری ضرر کردی!

   1. a می گوید

    من میخوام حافظه داخلیش ۳۲ باشه وجی۳ نسبت به کاراییش قیمت پایین تری داره
    میت۷ هم خوبه دوربین میت۷ درحد جی۳ هست یاخیر

  2. farshad می گوید

   کلا گوشی های هاوایی بعد از یک سال تاچشون ب شدت ضعیف میشه اینو توی ۵ مدل مختلف دیدم شخصا البته با G3 کار نکردم و نمیتونم دقیق بگم اما اگه من بخوام انتخاب کنم G3 رو انتخاب میکنم

 39. عرفان می گوید

  اقای مسکینی شما جای من در حال حاضر کدومش از هر لحاظ بهتره و میشه خرید؟

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   هر سه جز خوب‌های بازار هستند و بستگی به شما داره که اولویتتون در خرید چی هست
   اما به شخصه جی ۳ رو با قیمت خوبی که الان داره بیشتر می‌پسندم
   شاد باشید

   1. a می گوید

    واسه منکه واسه کارایی مثل فیلم دیدن وبازی کردن وب گردی میخوام کدومشون بهتره
    بین ال جی جی۳ و میت۷

 40. مهدی می گوید

  آقا شما فقط برند پرستید . کجاش جنس بدنه نوت بهتره .جنس بدنه میت فلز کامله . میت حس گری داره ک از اپل ۶ هم بالا تره . میت چیزی کم از اون دوتا نداره

 41. محمد می گوید

  واقعا در حق هواوی بی انصافی کردین کاملا مشخصه که میت ۷ از هرنظر غیر از دوربین از جی۳ سرتره

 42. ehsan می گوید

  بنظر من huawei mate7خیلی گوشیه محشریه….هم خیلی ارزونه هم واقعا شیک و باکیفیت……خدا وکیلی من بین این ۳ گوشی میت۷ رو انتخاب میکنم….مفته!!!!

 43. امید می گوید

  باسلام از تست کاربردیتون خوب بود اگه تست اجرای هارد اکسترنال و سرعت otg هماضافه میکردید که بدانیم کدام از وسایل جانبی بیشتری میتونه استفاده کنه البته بی واسطه نه با روت و غیره چون خیلی مهمه و من خودم اینو تست کردم میت۷اجرا میکنه ولی بقیه خیر اینم یک امتیاز مثبت به هواوی سیم دوم هم میشه توش گذاشت که بقیه ندارن قیمتی هم پایینتره تست بچمارکش هم۴۳۱۹۰ گوشی خودمه که۱۶گیگشه با رم سه داور سامسونگیه دوباره تست کن با امکانات جدید ببین کی بهتره ضمنا هردو گوشی در زمان تست۹۸%پر باشن

 44. 3pehr می گوید

  خوب نقد و بررسی نکردید در رابط کاربری قسمت تم اسند میت را نگففتید یه اشکال دیگه این بود که قیمت اسند رو خیلی زیاد گفتید

  با تشکر

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   اتفاقا بخش رابط کاربری خیلی بیشتر از بقیه در رابطه با اسند میت صحبت کردیم! اگه بررسی تخصصی یه محصول باشه جاش هست و میشه بیشتر در رابطه با اون صحبت کرد اما هنگام مقایسه و اونم بین ۳ مدل باید کمی کلی تر به بخش ها نگاه کرد! بررسی تخصصی اسند میت هم در سایت هست و میتونید بخونید
   در رابطه با قیمت هم این مقاله ۱۶ آبان منتشر شده و در اون زمان به ندرت اسند میت در بازار پیدا میشد و به همین دلیل قیمت بالایی داشت
   شاد باشید

 45. عبدالحق مهران می گوید

  من از نوت ۴ استفاده میکنم ازش راضی هستم.
  اما یک چیز را یاد نکردید آون مسله داغ آمدن گوش ها است. نوت ۴ خیلی گرم می آید ولی قابلیت fast charging را در نوت ۴ نباید فراموش کرد در افغانستان قیمت نوت۴ (۳۲۰۰۰) افغانی است.

 46. سجاد می گوید

  سلام د وستان به نظر من نوت۴گوشی خوبی است اما قیمت بالایی دارد در برابر هواوی وال جی با این که کیفیت هرستا خوبه به نظر من هواوی تو این چند ماه حرف اول میزنه از لیاز قیمت و کیفیت بازم ممنون از این مقابله

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان