خودروی هیدروژن سوز تویوتا با نام میرای (Mirai) را اینجا ببینید

Toyota-Mirai-1

خودرویی با نام میرای برای اولین بار در ژوئن سال 2014 پرده‌برداری شد، پسماند این خودرو که به زبان ژاپنی به معنای آینده بوده، بخار است. این سواری چهار در قرار است سال 2016 در آمریکا عرضه شود و همراه با عرضه آن و طبق آنچه تویوتا اعلام کرده است، 12 پمپ هیدروژن هم راه اندازی می‌شود.

این پمپ‌ها قرار است در مناطق بزرگ بوستون و نیویورک قرار بگیرند و شبکه‌ای متشکل از شهرهای نیویورک، نیو جرسی، ماساچوست، کانتیکت و رود آیلند را تحت پوشش قرار دهند. تویوتا اعلام کرده است که زمان دقیق عرضه به زودی و طی ماه‌های آتی اعلام خواهد شد.

toyota-fcv-concept-tms1_653

مدیر عامل شرکت اظهار داشته که این خودرو می‌تواند تا 300 مایل (482.803 کیلومتر) با یک بار پر کردن باک از هیدروژن برود. سلول‌های هیدروژنی تعبیه شده در خودرو قادر به تامین برق یک خانه به مدت یک هفته هستند و تنها به 5 دقیقه زمان برای شارژ شدن نیاز دارند.

تویوتا ادامه می‌دهد: مرکز ثقل پایین این خودرو باعث شده که کنترل آن بسیار پویا باشد. در ضمن سازندگان خودروهای هیدروژنی بارها اعلام کرده‌اند که این خودروها از تمام تست‌های مربوطه سربلند بیرون آمده‌اند.

toyota-mirai1

ماه ژوئن تویوتا مدت زمان شارژ را 3 دقیقه و مسافت طی شده با یک باک را 435 مایل (700.065 کیلومتر) اعلام کرده بود که مشخصا با آنچه الان می‌بینیم تفاوت دارد.

این خودرو در ژاپن به قمیت 60185 دلار قیمت گذاری شده است.

1 در مورد “خودروی هیدروژن سوز تویوتا با نام میرای (Mirai) را اینجا ببینید”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH