مرورگر اج مایکروسافت با تاخیر برای سایر پلتفرم‌ها عرضه خواهد شد

ms-edge-build2015-02-640x359از چند ماه پیش مشخص شد که مایکروسافت در حال کار بر روی مرورگر جدیدی است که به طور کامل از پایه ساخته شده و قرار است جایگزین اینترنت اکسپلورر گردد. این مرورگر حالا اج نام گرفته و همزمان با ارائه نسخه نهایی ویندوز ۱۰، عرضه خواهد شد. صحبت‌های هم وجود دارد مبنی بر اینکه مایکروسافت قصد دارد این مرورگر را برای سایر سیستم‌عامل‌ها نظیر OS X و اندروید نیز عرضه نماید، اما این شرکت بلافاصله پس از انتشار نسخه ویندوز، نسخه مخصوص دو پلتفرم یاد شده را ارائه نخواهد کرد.

ردموندی‌ها هیچگاه اعلام نکرده‌اند که احتمال انتشار همزمان برای سایر سیستم‌عامل‌ها وجود ندارد و کماکان شاید این مورد رخ دهد ولی برای فهمیدن این موضوع باید صبر کنیم تا ببینیم مرورگر اج قرار است چه زمانی برای سایر پلتفرم‌ها پورت شود.

در خلال کنفرانس سالانه ‌Build 2015 هنگامی که از مایکروسافت سوال شد که امکان انتشار مرورگر اج برای سایر پلتفرم‌های غیر ویندوزی وجود دارد یا خیر، این شرکت پاسخ داد که در این مورد فعلا دست نگه‌ داشته تا یک تصمیم اساسی بگیرد.

دلیل اینکه بسیاری از افراد انتظار دارند مرورگر مورد بحث برای سایر سیستم‌عامل‌ها نیز منتشر شود، این است که این روزها مایکروسافت اقدام به ارائه بسیاری از سرویس‌های کلیدی خود برای سیستم‌عامل‌های دیگر نموده و اکثرا بر این باورند که همین اتفاق در مورد مرورگر اج هم رخ خواهد داد.

همانطور که می‌دانید در حال حاضر ردموندی‌ها تمامی منابع خود را بکار گرفته‌اند تا مرورگر یاد شده را برای عرضه همزمان با نسخه نهایی ویندوز ۱۰ آماده سازند و پس از آن باید ببینیم تصمیم و نقشه راه این شرکت برای مرورگر اج چیست.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم