afrak

باید از چه اپلیکیشن پیام‌رسانی استفاده کنیم؟

استفاده از تلفن‌های همراه به شکل سنتی و پیامک در سراسر دنیا رو به کاهش است. در عوض، حالا اپلیکیشن‌های بسیاری برای ارسال پیامک در بازار وجود دارند. اما کدام‌یک از این‌ها بیشتر از دیگران برای ایرانیان مناسب است؟ و البته کدام یک آن قدر بزرگ هستند که بتوانند در چنین بازار رقابتی دوام بیاورند؟

ما نگاهی به سه اپلیکیشن بزرگ در ایران انداخته‌ایم.

social

واتس آپ

واتس آپ یکی از اولین سرویس‌های پیام رسان عمومی (messenger) است و بیشترین تعداد کاربر را دارد اما از زمانی که فیس‌بوک واتس آپ را به قیمت حیرت آور 20 میلیارد دلار خرید، شایعه شده که فیسبوک به دنبال راهی برای تلافی این سرمایه گذاری و برگشت این رقم است. به گفته وب‌سایت واتس آپ، شاید لازم شود همه ما چیزی حدود 1 دلار در سال برای ادامه استفاده از این خدمات پرداخت کنیم. این کار چندان در ایران عملی نیست.

تلگرام

در ماه‌های اخیر، تلگرام به دلیل سادگی، انتخاب مطرحی در میان ایرانیان بوده است. اما هر چند که شما می‌توانید با استفاده از ویژگی ساده بودن خدمات خود در شروع، راه خود را باز کنید ولی در طول زمان، کاربران به دنبال جنبه‌های دیگری هم خواهند رفت. هر چند تلگرام برای متن ساده و ارسال فایل کاربرد دارد، گزینه‌های اصلی مثل تماس صوتی یا تصویری را کم دارد. به دلیل ” سادگی”، برای کابران تنظیم این اپلیکیشن با ترجیحات شخصی کار مشکلی است. ماهیت تلگرام بسیار خشک و فنی و خالی از “روح” است.

لاین

لاین، اپلیکیشن پیام رسانی است که شهرت آن در خاورمیانه و آسیا رو به افزایش است. این اپلیکیشن با بیش از 211 میلیون کاربر فعال، فضای جدیدی برای ارسال پیام ارایه می‌دهد که با حساسیت‌های شرقی همخوانی دارد. علاوه بر خدمات پیام رسانی اصلی که شامل تماس‌های صوتی و تصویری رایگان نامحدود می‌گردد، لاین پر است از گزینه‌های ارتباطی-اجتماعی جالب و قابل تنظیم. وقتی کاربران، لاین را دانلود و استفاده می‌کنند، دانلود کردن باقی اپلیکیشن‌های خانوادگی و بازی‌ها خیلی آسان می‌شود. لاین فضایی جامع و کامل است که به سرعت بخشی ضروری از زندگی روزمره می‌شود و به کمک گزینه‌هایی همچون تایم لاین به چیزی فراتر از یک اپلیکیشن ارسال پیام بدل می‌شود.  اشکالش چیست؟ گزینه‌های مختلف زیادی هستند که ممکن است کمی زمان ببرد تا از همه آنها سر دربیاورید.

و بالاخره این که انتخاب شما برای یک اپلیکیشن پیام رسان به نیازها و شخصیت شما بستگی دارد. اگر شما کسی هستید که فقط به دریافت و ارسال پیام‌های ساده نیاز دارید، تلگرام برای شما کفایت می‌کند. اما اگر به دنبال کارکردی غنی‌تر و امکان حفظ ارتباط با خانواده و دوستان بدون فوت وقت هستید، احتمالا لاین بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. به هر حال، همین حالا هم لاین کشورهای آسیای شرقی که از نظر فن آوری پیشرفته هستند را به تسخیر خود درآورده است.

نمایش نظرات (9)
تسکو