قابلیت جدید ویندوز 10 موبایل، موبایل شما را به فبلت و فبلت شما را به تبلت تبدیل خواهد کرد!

windows-10-mobile-06_story

به‌تازگی، یک ویژگی جدید در آخرین بیلد نامبر از سیستم‌عامل ویندوز 10 موبایل عمومی شده است که احتمالا شما را هیجان‌زده خواهد کرد. با تغییر در مقدار ‌ DPIاز بخش تنظیمات، کاربران می‌توانند تجربه تازه‌ای را از کار با گوشی‌های معمولی خود به‌دست آورند. برای جزئیات بیشتر، با آی‌تی‌رسان همراه باشید.

هنگامی‌که این قابلیت فعال می‌شود، امکانی برای کاربران فراهم خواهد شد تا از تجربه رابط‌کاربری فبلت مانند ویندوز 10 موبایل برروی گوشی‌های معمول نظیر لومیا 640XL و 930 لذت ببرند. به‌همین دلیل، بسیاری انتظار دارند با تغییر در مقدار ‌ DPIاز بخش تنظیمات در فبلت‌های لومیا، از کار با دستگاه خود شگفت‌زده شوند. همان‌طور که انتظار می‌رود، با اعمال تغییرات، رابط‌کاربری ویندوز 10 موبایل برروی فبلت‌ها همانند تبلت خواهد شد. این ویژگی، پیش‌تر با آنلاک و هک‌کردن لومیا 830 در دسترس بود اما این گوشی برای بهره‌بردن از رابط‌کاربری جدید بسیار کوچک است.

هنگامی‌که این قابلیت برروی نمایشگر 6 اینچی لومیا 1520 فعال می‌شود، رابط‌‌کاربری هم‌چنان برای استفاده مناسب است. در ادامه، می‌توانید تصاویری را از این قابلیت، مشاهده کنید. جهت مقایسه، تصاویری را از رابط‌کاربری عادی ویندوز 10 موبایل نیز ارایه شده است:

Messaging_port applist-620x579 Messaging_land- Edge_port Edge_landهمان‌طور که می‌توانید در تصاویر فوق مشاهده کنید، برنامه‌ها از حالت “Phone” خارج شده و به‌حالت “Tablet” خود وارد می‌شوند. آشکار و واضح‌ترین تغییر، به‌مرورگر Edge مایکروسافت متعلق است. هنگامی‌که مقدار DPI تغییر می‌کند، مرورگر Edge برروی گوشی‌های هوشمند همانند نسخه “دسکتاپ” خود اجرا خواهد شد. البته محتوا و دکمه‌ها، بسیار کوچک هستند.

با این‌حال، بعضی اعتقاد دارند که هنوز کار با برنامه‌ها در حالت جدید ساده است و آیکون‌های هر برنامه، به‌درستی فشرده می‌شود. اگرچه برای برخی افراد خاص نظیر افراد مسن‌تر، کار با رابط‌کاربری جدید دشوار است!

متاسفانه، این قابلیت هنوز برای Start Screen، برنامه‌های آفیس، ایمیل و تقویم بهینه‌سازی نشده است. هم‌چنین، تعدادی باگ در برنامه “ماشین‌حساب” مشاهده می‌شود. برای مثال، برخی نوشته‌ها یا دکمهها به‌درستی نشان داده نمی‌شوند. به‌نظر می‌رسد این باگ‌ها، تنها یک مشکل جزئی باشند و در به‌روزرسانی‌های آینده مرتفع گردند. به‌علاوه، در حالت Landscape همه‌چیز به‌درستی نشان داده می‌شود.

آیا می‌خواهید این قابلیت را امتحان کنید؟ به‌ تنظیمات ←  تلفن ← نمایشگر وارد شده و سپس، اسلایدر را برروی کم‌ترین مقدار قرار دهید. درباره این قابلیت، چه‌نظری دارید؟ واقعا قابلیت جذابی است!

 

2 در مورد “قابلیت جدید ویندوز 10 موبایل، موبایل شما را به فبلت و فبلت شما را به تبلت تبدیل خواهد کرد!”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا