استفاده از نسل دوم فناوری ۱۴ نانومتری FinFET سامسونگ در اسنپدراگون ۸۲۰

در میانه یک کنفرانس خبری، اعلام شد که سامسونگ تولید انبوه نسل دوم چیپست‌های خود را با بهره گیری از نسل دوم فناوری ۱۴ نانومتری FinFET شروع کرده است. این شرکت خبری را اعلام کرد که پیش از این در حد یک شایعه بود. قبلا در خبرها گفته شد که سامسونگ چیپ‌های اسنپدراگون ۸۲۰ را تولید می‌کند و حالا اعلام شده در تولید این چیپست هم از نسل دوم فناوری ۱۴ نانومتری FinFET استفاده می‌شود.qualcomms-snapdragon-820-reportedly-leaked

این به معنای استفاده اسنپدراگون ۸۲۰ از قابلیت Low Power Plus است. با استفاده از این فناوری بازدهی پردازنده ۱۵ درصد افزایش و در مقابل مصرف انرژی آن ۱۵ درصد کاهش می‌یابد.

Charlie Bae، مدیر ارشد فروش و بازاریابی و تجارت سامسونگ الکترونیک گفت:

ما از آغاز تولید نسل دوم فناوری ۱۴ نانومتری FiinFET که امکان عملکرد بهتر و مصرف انرژی کمتری را برای پردازنده به همراه دارد، بسیار خوش‌حالیم. سامسونگ استفاده از این فناوری پیشرفته را سر مشق خود در تولید پردازنده‌هایش قرار می‌دهد.

بی‌شک سامسونگ از این فناوری در تولید اگزینوس ۸۸۹۰ که گفته می‌شود قرار است در گلکسی S7 به کار گرفته شود هم استفاده خواهد کرد. نسل اول فناوری ۱۴ نانومتری FinFET سامسونگ در چیپ A9 اپل و همینطور اگزینوس ۷۴۲۰ استفاده شد. اگزینوس ۷۴۲۰ همان چیپستی است که در پرچمداران سری S و Note سال ۲۰۱۵ سامسونگ قرار گفت.

نمایش نظرات (2)