یک سگ بمب‌یاب توانست دو بمب خطرناک را در یک هواپیما با بو کشیدن بیابد!

hellfire-missiles-640x479

وجود برخی از موارد غیر مجاز مانند مواد مخدر در یک هواپیما امر چندان غیر معمولی به نظر نمی‌رسد اما اگر دو بمب در یک هواپیما باشند چه؟! با توجه به جنس بمب‌ها به نظر شاید اینگونه برسد که نتوان با استفاده از بوییدن به وجود آن‌ها پی برد. اما باید بگوییم که اخیرا سگ‌هایی برای این منظور تربیت شده‌اند و حالا خبر رسیده که یک سگ توانسته به وجود دو بمب در یک هواپیما در صربستان پی ببرد.

بر اساس گزارشی که در این‌باره منتشر شده، مقامات محلی پس از بررسی‌ها به این نتیجه رسیدند که قرار بر این بوده این دو بمب در هواپیمای یاد شده که به سمت آمریکا در حال حرکت بوده منفجر شود و در این هواپیما دو نفر از اعضای هیئت مدیره حضور داشته‌اند. بمب‌های مورد اشاره ساخت کشور آمریکا هستند و قابلیت این را دارند که از راه دور در هوا،  دریا، زمین و هرجای دیگری منفجر شوند.

بنا به اعلام گزارش یاد شده این بمب‌ها به صورت مخفی در یک تابوت چوبی جاسازی شده بودند که توسط سگ‌های بو کش، و در فرودگاه بلگراد نیکولا تسلا کشف شدند. بر اساس گفته جنیفر آدامز که یکی از سخنگویان زن FBI است، به نظر می‌رسد بر اساس گفته این شخص، آن‌ها به دنبال مشکلی باشند. مهمترین بخش حرف‌های خانم آدامز از زبان خودش این بوده:

ما هنوز هیچ اطلاعاتی در دست نداریم.

این فکر بسیار ساده لوحانه است که برخی افراد فکر می‌کنند امکان گول زدن سگ‌های تربیت شده بو کش وجود دارد، ولی برای یک لحظه فکر کنید اگر این کشف صورت نمی‌گرفت اکنون هواپیمای یاد شده و تمام مسافران آن به احتمال زیاد در قید حیات نبودند!

ممکن است شما دوست داشته باشید