بررسی سامسونگ گلکسی اس۷ اج (S7 Edge): آقای خاص!

Samsung S7 Edge 37

اگر بخواهیم نگاهی به روند خمیده سازی در گوشی‌های سامسونگ بیندازیم، اولین تلاش این کمپانی به گلکسی راند برمی‌گردد، محصولی که شاید بیشتر از تلویزیون‌های خمیده الهام گرفته بود و برای یک گوشی چنین سبکی از طراحی، ارزش افزوده خاصی را ایجاد نمی‌کرد.

پس از آن سامسونگ روی به گلکسی نوت اج آورد و در اینجا بود که همگان با واژه Edge آشنا شدند. برخی آن خمیدگی نسبتا بزرگ در کنار گوشی غول پیکر سامسونگ را پسندیدند و بَه بَه و چَه چَه گفتند و بعضی از بزرگی و عجیبی و غریبی‌اش نالیدند و اَه اَه و پیف پیف کردند! اما این بار قرار نبود که پروژه شکسته خورده گلکسی راند دوباره رقم بخورد، سامسونگ آمده بود تا با نام Edge یک روند جدید بسازد، روندی که پس از ورود به نسل هفتم از سری S سامسونگ تبدیل به اهرم اصلی پیروزی برای این کمپانی شده و حتی جای پای بزرگ‌تری نسبت به S7 مغرور بسازد.

حال در این مطلب بر آن شدیم تا ببینیم S7 Edge که چهارمین و آخرین گوشی تولید شده در این رده است، چه حرف‌هایی برای گفتن دارد که سامسونگ تا این حد بر آن می‌بالد!

Samsung S7 Edge 27

کدامین اج بهتر است؟

اگر گلکسی نوت اج را به کناری بگذاریم، سه محصول بعدی از نظر ظاهری، شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند. همگی از دو طرف دارای خمیدگی به سمت بیرون بوده و از دیزاینی دوست داشتنی بهره می‌گیرند. شاید چیزی که آن‌ها را از یکدیگر بیشتر متمایز کرده باشد، سایز نمایشگرشان است. جایی که ابتدا با ۵.۲ اینچ آغاز شد، سپس در یک حرکت انتحاری به ۵.۷ اینچ رسید و بعد از آن به ۵.۵ اینچ تنزل یافت. البته از نظر ضخامت و وزن، جدیدترین محصول یعنی اس۷ اج، از دو مدل قبلی برتر (به نوعی بدتر!) است. این امر را بایستی در باتری حجیم‌تر این گوشی جستجو کرد، جایی که با اختلاف از دو مدل قبلی بهتر بوده و با این حال نمی‌توان آن را یک گوشی ضخیم و حتی سنگین قلمداد کرد.

سامسونگ آمده بود تا با نام Edge یک روند جدید بسازد، روندی که پس از ورود به نسل هفتم از سری S سامسونگ تبدیل به اهرم اصلی پیروزی برای این کمپانی شده و حتی جای پای بزرگ‌تری نسبت به S7 مغرور بسازد

گوشی‌های Edge در کل دوست داشتنی هستند و به‌طور قطع همین عشق کاربران به این مدل از محصولات بود که سامسونگ را به ادامه راه ترغیب کرد، به شکلی که نسخه اج توانست حتی از مدل استاندارد S7 هم در فروش پیشی بگیرد.

Samsung S7 Edge 25

تا چه حد کاربردی است؟

چرا دروغ بگویم! این مدل از طراحی بیشتر از آنکه کاربردی باشد، زیباست. اینکه شما در هنگام کار با دستگاه دو انحنای نورانی در سمت راست و چپ خود دارید، وقتی بازی می‌کنید احساس عمق بیشتری شما را فرا می‌گیرد و در زمان تماشای فیلم خودتان را تا حدی غرق در نمایشگر می‌بینید، همگی به‌خاطر این انحنای باریک و هنرمندانه است.

تک اسپیکر دستگاه، علاوه بر اینکه مونو است، در جای مناسبی نیز تعبیه نشده و با توجه به آنکه سطح اتکای دستان شما در اس۷ اج نسبت به محصولات دیگر به دو سمت بالا و پایین گوشی بیشتر متمایل است، احتمال قرار گرفتن آن‌ها بر روی حفره‌های اسپیکر وجود دارد.

البته سامسونگ تلاش کرده تا به نوعی کاربردی بودن را هم بدان بیفزاید. به عنوان مثال، اضافه کردن یک نوار باریک که با کشیدن انگشت دست بر رویش، برنامه‌های دلخواه شما سریع‌تر باز می‌شود، یکی از همین کاربردهاست؛ چیزی که در همان رابط‌های کاربری اولیه سامسونگ و در محصولاتی قدیمی چون F480 به صورت ساده‌ترش نیز قرار داشت اما این بار دوست داشتنی‌تر است.

Samsung S7 Edge 40

چه ایرادی دارد؟

یکی از ایراداتی که به گوشی‌های با حاشیه باریک گرفته می‌شود، برخورد ناخواسته کناره‌های دست با نمایشگر دستگاه است که سبب می‌شود تا لمسی غیر ارادی بر روی آن شکل بگیرد و یا به دلیل تشخیص تاچ نخست در کناره‌ها، نمایشگر به‌خوبی عمل نکند. در آخرین پرچم‌دار سامسونگ نه‌تنها گوشی هیچ حاشیه‌ای ندارد، بلکه محل قرار گرفتن دست شما حتی در دورترین مکان نسبت به مرکز نمایشگر باز با کناره‌ها برخورد می‌کند. البته، اشتباه نکنید! سامسونگ تا این حد ساده نیست که چنین ایراد بزرگی را در دل پرچم‌دارش بگنجاند و در شرایط عادی، این دو انحنا در برابر لمس هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند، پس ایراد کجاست؟

گوشی‌های Edge در کل دوست داشتنی هستند و به‌طور قطع همین عشق کاربران به این مدل از محصولات بود که سامسونگ را به ادامه راه ترغیب کرد، به شکلی که نسخه اج توانست حتی از مدل استاندارد S7 هم در فروش پیشی بگیرد

شاید کابوس‌وارترین لحظاتی که در کار کردن با S7 Edge داشتم، در زمان تایپ متن به صورت عمودی بود. مثلا شما می‌خواهید حرف «چ» را تایپ کنید. بخشی از این کلید به‌دلیل نزدیک بودن به انحنای گوشی رسما کار نمی‌کند و شما دایما مجبور هستید تا انگشت خود را به حرف بعدی یعنی «ج» نزدیک نمایید و همین ابتدای اعصاب خرد کنی شماست! به‌خصوص اگر به تایپ سریع عادت داشته باشید، بارها با این ایراد و اشتباهات فراوان املایی روبه‌رو می‌شوید، امری که در گوشی‌های دیگر به این شدت وجود ندارد. در واقع سامسونگ برای برطرف کردن ایراد لمس از کناره‌ها، مرتکب اشتباه دیگری شده است و آن پایین آمدن حساسیت لازم در کناره‌ها و در مواردی چون تایپ و حتی بازی‌هایی است که کلیدهایشان به سمت کناره‌ها طراحی شده‌اند. البته این مورد بستگی زیادی به طراحی آن نرم‌افزار دارد و در ارتباط با اپلیکیشن‌های استاندارد و عمومی، به شکل آزار دهنده‌ای نیست.

Samsung S7 Edge 18

یکی دیگر از چالش‌هایی که در S7 Edge با آن روبه‌رو شدم، برخورد ناخودآگاه پایین دست با کلیدهای لمسی زیر نمایشگر، در هنگامی که به صورت افقی گوشی را در دست داشتم، بود. در واقع به دلیل فاصله بسیار کم این دو کلید با گوشه‌های دستگاه، بارها و بارها دستم با آن‌ها برخورد می‌کرد و برای نخستین بار به این موضوع پی بردم که کلید خارج از نمایشگر، همیشه هم خوب نیست!

Samsung S7 Edge 17

البته سامسونگ برای حل این موضوع از یک آیکون کوچک استفاده کرده که در هنگام بازی کردن برای شما نمایان می‌شود و می‌توان کلیدهای زیر نمایشگر را غیر فعال کرده یا اجازه ندهید که هیچ نوتیفیکیشنی مزاحم شما شود!

Samsung S7 Edge 31

اگر از طرفداران سامسونگ هستید، شاید کم کم اعصاب‌تان خرد شده باشد که چرا به چنین محصول فوق‌العاده‌ای انقدر گیر می‌دهم و آرزو کنید که این بخش را به پایان برسانم! پس فقط یک مورد دیگر را بگویم و برویم. این مورد در ارتباط با محل قرارگیری اسپیکر است که البته چیز جدیدی نیست اما در هر صورت محل قرارگیری و تعداد نسبتا کم حفره‌ها به شکلی است که شک نکنید حداقل چندین بار دست شما بر روی آن قرار گرفته و خروجی صدا را کاملا می‌بندید تا زمانی‌که عادت کنید دست خود را بر روی این ناحیه جیز قرار ندهید!

البته جا دارد تا یادی هم بکنم از اثرات بسیار زیاد انگشتان بر روی گوشی که همیشه شما را به این فکر می‌اندازد که آیا بدنه مات و حتی غیر شیشه‌ای، نمی‌توانست انتخاب بهتری برای این پرچم‌دار زیبا باشد؟

Samsung S7 Edge 14

طراحی‌اش در کل چگونه است؟

اگر از واژه نامانوس و بیگانه پرفکت نخواهم برای ظاهر S7 Edge استفاده کنم، حداقل بایستی گفت که بسیار خوب است! در واقع شما یک گوشی متفاوت، خوش دست و زیبا با جنس بدنه عالی دارید که حس لوکس بودن را به بهترین شکل منتقل می‌کند. در سمت راست تک کلید پاور جای گرفته و خوشبختانه کلیدهای صدا در سمت دیگر تعبیه شده‌اند تا به صورت اشتباهی آن‌ها را نفشارید. اسلات سیم کارت و کارت حافظه نیز در بالا تعبیه شده است و اسپیکر به همراه محل اتصال هدفون و شارژر در پایین هستند. نکته قابل توجه در این بخش، عدم استفاده سامسونگ در استفاده از یواس‌بی تایپ C است، پورتی که در نکسوس‌های جدید وجود داشت و به‌نظر می‌رسد که سامسونگ به نشانه قهر با گوگل، تصمیم گرفته تا از این درگاه جدید چندان تبعیت نکند، اگرچه پیش‌بینی می‌شود که در آینده و با همه‌گیر شدن این پورت جدید، شاهد حضور آن بر روی سری‌های بعدی گلکسی‌ها باشیم.

یکی دیگر از چالش‌هایی که در S7 Edge با آن روبه‌رو شدم، برخورد ناخودآگاه پایین دست با کلیدهای لمسی زیر نمایشگر، در هنگامی که به صورت افقی گوشی را در دست داشتم، بود. در واقع به دلیل فاصله بسیار کم این دو کلید با گوشه‌های دستگاه، بارها و بارها دستم با آن‌ها برخورد می‌کرد و برای نخستین بار به این موضوع پی بردم که کلید خارج از نمایشگر، همیشه هم خوب نیست!

با برگرداندن گوشی به پشت، خوشبختانه لنز از حدقه در آمده دیگر شما را نمی‌آزارد، قسمتی که به نوعی پاشنه آشیل طراحی محصولات سامسونگ در سری S6 محسوب می‌شد و حال به دلیل ضخامت بیشتر به‌خاطر باتری حجیم‌تر و البته ظرافت بهتر سامسونگ در ساخت، چهره مناسب‌تری به‌خود گرفته است.

Samsung S7 Edge 11 Samsung S7 Edge 13 Samsung S7 Edge 12 Samsung S7 Edge 15 Samsung S7 Edge 16

نمایشگرش را دوست دارید؟

سامسونگ از همان نخستین گوشی‌های سری S که نمایشگرهای AMOLED را وارد بازار کرد، علی‌رغم انتقادات که برخی به رنگ‌های غلیظ و بعضی به عمر کوتاه‌تر پنل‌هایش وارد می‌کردند، اما همیشه تحسین اکثریت را نیز به همراه داشت و همین امر سبب شد تا در هر نسل از این نمایشگرها، شاهد بهبود در کارکرد باشیم و به‌طور قطع در اس۷ اج برترین نمونه را خواهید دید، چیزی که برای یک نمایشگر با حاشیه‌های خمیده و وضوح تصویر QHD از برترین سازنده تلفن همراه، انتظار می‌رود.

اگر از واژه نامانوس و بیگانه پرفکت نخواهم برای ظاهر S7 Edge استفاده کنم، حداقل بایستی گفت که بسیار خوب است! در واقع شما یک گوشی متفاوت، خوش دست و زیبا با جنس بدنه عالی دارید که حس لوکس بودن را به بهترین شکل منتقل می‌کند

وقتی که به مشکی عمیق نمایشگر خیره می‌شود، خود را در آن غرق می‌یابید و خوانایی بالای آن در زیر نور آفتاب شما را مجذوب خودش می‌کند. در کل بایستی بر کیفیت و توانایی این بخش احسنت گفت که این‌چنین کاربر را راضی نگاه می‌دارد. حتی یکی از دلایلی که همیشه اعتقاد دارم بسیاری دوربین عکاسی سامسونگ و عکس‌های گرفته شده آن را با دیده تحسین و برتر بودن می‌نگرند، به همین نمایشگر باز می‌گردد، چرا که به شما تصاویر را زیباتر و دلپذیرتر نشان می‌دهد و دیگر چه چیزی بهتر از آنکه چشم بپسندد و عقل تحسین کند؟ حرف رقبا کیلویی چند!

Samsung S7 Edge 33

برای آنکه ببینیم آیا سامسونگ در کیفیت نمایشگر، تغییری نسبت به نسل قبلی یعنی گلکسی اس۶ اج داشته است، این دو را در کنار یکدیگر گذاشته و چند عکس به یادگاری گرفتیم که در ادامه، می‌توانید ماحصل آن را مشاهده کنید (تصویر سمت راست، گوشی بزرگ‌تر و جدیدتر ماست).

Samsung S7 Edge 19

Samsung S7 Edge 20 Samsung S7 Edge 21 Samsung S7 Edge 22

یکی از قابلیت‌های جدید که هم سامسونگ و هم ال‌جی (برای گوشی G5) بر رویش مانور می‌دهند، قابلیت روشن ماندن نمایشگر یا On Display‌ است که به شما ساعت، تقویم و برخی اعلانات همچون تماس از دست رفته و یا پیغام رسیده را نشان می‌دهد. البته به شخصه اعتقاد دارم این قابلیت، اصلا در حد و اندازه‌ای که برایش تبلیغات شده، نیست! خب که چی نمایشگر به شما همیشه زمان را نشان می‌دهد؟ ساعت هوشمند هم که به‌راحتی همین کار را می‌کند و یا می‌توان یک اپلیکیشنی نوشت که چنین قابلیتی را به هر اسمارت فونی بدهد! البته سامسونگ ادعا می‌کند این روش، سبب خواهد شد تا کاربر برای اطلاع از زمان، دایما گوشی خود را روشن و خاموش نکند و همین امر به صرفه‌جویی در مصرف باتری کمک شایانی می‌کند، امری که به شخصه با آن مخالفم! در واقع چیزی که تجربه کردم، مصرف بیشتر باتری در استفاده از این قابلیت بود و این روزها انقدر اطراف هر کاربری دستگاهی برای نشان دادن زمان وجود دارد که نخواهد فقط به گوشی خودش پناه ببرد!

Samsung S7 Edge 28

اسنپدراگون یا اگزینوس؟

سال‌هاست که این بحث قوی بودن سخت‌افزار و رقابت پرچم‌داران برای قرار گرفتن در جایگاه نخست این بازی بی‌حاصل وجود دارد. حالا چرا بی‌حاصل؟ خیلی ساده بگویم، من هنوز یک گوشی دارم که پرچم‌دار ۲ سال پیش است و اسنپدراگون ۸۰۱ بر رویش استفاده شده، اما کوچک‌ترین ضعفی در اجرای بازی‌ها و برنامه‌های روز در آن نمی‌بینم. خب، اگر بین آن و این گوشی جدید اقدام به گرفتن بنچمارک بکنیم، بی‌تردید محصول سامسونگ امتیازی حتی چند برابری می‌آورد، اما که چه؟ این امتیاز که برای من نون و آب نمی‌شود! مهم اجرای خوب برنامه‌ها و بازی‌هاست که همچنان همان اسنپدراگون ۸۰۱ هم به‌خوبی از پسش بر می‌آید، پس اسنپدراگون ۸۲۰ در وهله اول یک قدرت‌نمایی در برابر محصولاتی است که تنها امتیاز بنچمارک‌شان در مقابل آن توانایی عرض اندام ندارد! البته، این مورد بیشتر درباره پرچم‌داران صادق است و قاعدتا گوشی‌های میان رده و ارزان‌تر، در این قسمت دچار ضعف‌هایی خواهند شد.

یکی از دلایلی که همیشه اعتقاد دارم بسیاری دوربین عکاسی سامسونگ و عکس‌های گرفته شده آن را با دیده تحسین و برتر بودن می‌نگرند، به همین نمایشگر باز می‌گردد، چرا که به شما تصاویر را زیباتر و دلپذیرتر نشان می‌دهد و دیگر چه چیزی بهتر از آنکه چشم بپسندد و عقل تحسین کند؟

البته سامسونگ طبق معمول همیشه، از نسخه اگزینوس برای بازار ایران استفاده می‌کند، چیپستی که به شما اطمینان می‌دهم کوچک‌ترین تفاوتی نسبت به اسنپدراگونش نخواهد داشت، پس دایما بازار را بالا و پایین نکنید که آن یکی چیپست را پیدا کنید و ای‌کاش سامسونگ مثل سال گذشته، کلا از همان چیپست ساخت خودش استفاده می‌کرد تا برخی از کاربران را دو به شک نکند که چرا این و نه چرا اون؟!

Samsung S7 Edge 34

اگزینوس ۸۸۹۰ مجهز به دو دسته ۴ هسته‌ای است که یک دسته در حداکثر فرکانس ۱.۵۳ گیگاهرتز و برای کارهای سبک‌تر بهینه شده‌اند و دیگری که نام مَنگوس (چه اسم عجیبی!) را بر روی خود می‌بیند، تا فرکانس کاری ۲.۳ گیگاهرتز بالا رفته و به دلیل معماری نوینی که دارد، قدرت بالایی هم در بازوهایش نهفته است. حال این را از کجا فهمیدیم؟ خب خبرها را خوانده بودیم دیگر! اما به غیر از این، خودمان هم دست به‌کار شدیم.

در مرحله نخست از آخرین نسخه نرم‌افزار انتوتو استفاده کردیم که در بررسی هواوی میت ۸ که چندی پیش انجام داده بودیم، آن محصول چینی به‌خوبی توانسته بود در صدر بایستد. اما زهی خیال باطل برای میت، چرا که تاج پادشاهی مدت کوتاهی در اختیارش قرار گرفت و حال با امتیاز بسیار بالایی که اس۷ اج به‌دست آورد، این تاج متعلق به پسر زیباروی سامسونگ است (حالا چرا پسر؟!).

Samsung S7 Edge 7

در گام بعدی به سراغ برنامه آنلاین Vellamo رفتیم که در ۳ آزمون ترکیبی مختلف، گوشی را سنجیده و امتیازاتی را به آن اعطا می‌کند. واژه احسنتم، تنها کلمه‌ای بود که پس از هر تست از دهان ما خارج شد و به گوشی سامسونگ تعلق گرفت.

Samsung S7 Edge 9 Samsung S7 Edge 10 Samsung S7 Edge 8

آخرین آزمون هم مربوط به بونسای بود که یک برنامه صرفا گرافیکی است و طبق معمول، گلکسی اس۷ اج نتیجه‌ای را گرفت که از آن انتظار داشتیم!

Samsung S7 Edge 32

در کل بایستی این گوشی سامسونگ که از رم ۴ گیگابایتی هم بهره می‌گیرد را یک محصول بی‌نقص در بخش سخت‌افزار دانست که نه تنها برای امسال، بلکه برای چندین سال به‌خوبی می‌تواند نیازهای کاربر را در زمینه قدرت سخت‌افزاری برآورده کند.

۱۲ بهتر است یا ۱۶؟

زمانی بود (و شاید هم هنوز هست!) که بسیاری عدد مگاپیکسل بالاتر را نشانه بهتر بودن کیفیت دوربین می‌دانستند و اولین سوالی که درباره یک گوشی پرسیده می‌شد، این بود: چند مگاپیکسله؟! البته این داستان همچنان در بین قشر عامه‌تر وجود دارد ولی سازندگان به‌خوبی این داستان را درک کرده‌اند که کیفیت این پیکسل‌ها، بسیار مهم‌تر از تعدادشان است و حال سامسونگ پس از مدت‌ها که این عدد را نسبت به سال گذشته‌اش افزایش می‌داد، ۱۶ را به ۱۲ کاهش داده اما از طرف دیگر ادعا می‌کند که بهترین دوربین جهان را دارد. ضمن آنکه برآمدگی لنز نسبت به نسخه قبلی تا حد زیادی کاهش یافته و به نوعی تو دل بروتر شده است!

Samsung S7 Edge 23
گلکسی S6 Edge‌ در کنار S7 Edge که تفاوت برآمدگی لنزها کاملا مشهود است

ای‌کاش سامسونگ مثل سال گذشته، کلا از همان چیپست ساخت خودش استفاده می‌کرد تا برخی از کاربران را دو به شک نکند که چرا این و نه چرا اون؟!

حال چرا؟ میزان گشودگی دیافراگم در لنز دوربین به بهترین میزان خود یعنی f/1.7 رسیده و همین امر سبب می‌شود تا شما در تاریکی، تصاویری واقعا حیرت انگیز بگیرید! به طوری‌که یک بار شب هنگام عکسی از محیط باز گرفتم و جزئیاتی چون ابرها در تصویر ثبت شد که با چشم هم با این دقت و زیبایی مشخص نبود! (در نمونه تصاویر زیر وجود دارد) از طرفی سامسونگ سرعت فوکوس را با فناوری جدیدی به نام دوال پیکسل افزایش داده است و این امر به‌خصوص در شکار عکس در تاریکی، کمک شایان توجهی می‌کند. همچنین لرزش‌گیر اپتیکال و یک منوی حرفه‌ای برای عکاسی با تنظیمات دستی نیز فراهم شده تا امکانات شما برای تصویربرداری کامل‌تر شود. شاید تنها نکته‌ای که سامسونگ همچون دیگر سازنده معروف در بخش عکاسی یعنی سونی، بر روی آن پافشاری بیهوده‌ای می‌کند، استفاده از فقط یک فلاش LED است، امری که شاید در محیط‌های باز بین یکی تا ده تایش هم تفاوت خاصی احساس نشود اما برای محیط‌های بسته با نور کم، وجود دو فلاش تاثیر خوبی بر روی روشنایی اطراف خواهد گذاشت.

در ادامه چند تصویر که با این دوربین باکیفیت گرفته‌ایم را مشاهده می‌کنید.

Samsung S7 Edge 1 Samsung S7 Edge 3 Samsung S7 Edge 2 Samsung S7 Edge 4 Samsung S7 Edge 6 Samsung S7 Edge 5

در بخش دوربین سلفی، شما یک نمونه ۵ مگاپیکسلی با همان f/1.7 را دارید که با توجه به زاویه گسترده‌ای که می‌گیرد، برای عاشقان سلفی قابل قبول خواهد بود. از سوی دیگر، دوربین فیلم‌برداری هم سنگ تمام گذاشته و بالاخره از حالت اسلوموشن ۲۴۰ فریم بر ثانیه و در وضوح اچ‌دی، پشتیبانی می‌کند، امری که باعث می‌شود تا بتوانید ویدئوهای جالبی را ثبت کنید. حداکثر سرعت در حالت فول اچ‌دی به ۶۰ فریم رسیده و برای ۴K نهایتا ۳۰ فریم است، اما در کل کیفیت فیلم‌برداری عالی بوده و همچنان سرعت فوکوس برایتان دلربایی می‌کند.

Samsung S7 Edge 26

فیلم می‌بینی یا موسیقی گوش می‌دهی؟

شما با یک گوشی خاص طرف هستید که این خاص بودنش در مواردی چون دیدن یک فیلم یا کلیپ، بیشتر خودنمایی می‌کند، چرا که در این بخش نخستین تاثیر در لذت بردن شما را نمایشگر برعهده دارد. در واقع لبه‌های خمیده گوشی، حسی متفاوت را به کاربر منتقل کرده و وی ارتباط بهتری با تصویر برقرار می‌کند.

در کل بایستی این گوشی سامسونگ که از رم ۴ گیگابایتی هم بهره می‌گیرد را یک محصول بی‌نقص در بخش سخت‌افزار دانست که نه تنها برای امسال، بلکه برای چندین سال به‌خوبی می‌تواند نیازهای کاربر را در زمینه قدرت سخت‌افزاری برآورده کند

کیفیت بالای نمایشگر در نشان دادن تصاویر و رنگ‌ها نیز خود دلیلی دیگر بر علاقه‌مند شدن به این گوشی سامسونگ برای شماست. اما صدا چه؟ اگر بخواهید به صدای هدفون پناه ببرید، قاعدتا مشکلی نخواهید داشت اما تک اسپیکر دستگاه، علاوه بر اینکه مونو است، در جای مناسبی نیز تعبیه نشده و با توجه به آنکه سطح اتکای دستان شما در اس۷ اج نسبت به محصولات دیگر به دو سمت بالا و پایین گوشی بیشتر متمایل است، احتمال قرار گرفتن آن‌ها بر روی حفره‌های اسپیکر وجود دارد. گویی سامسونگ همچون تعبیه تک فلاش ال‌ای‌دی، در این بخش هم اصرار زیادی بر استفاده از یک اسپیکر دارد.

Samsung S7 Edge 29

از هنرهای دیگرش چه خبر؟

گلکسی اس۷ اج را بایستی معجونی کامل از امکانات کامل دانست و در این بین، شاید عدم استفاده از پورت اینفرارد فقط سوال برانگیز باشد. سامسونگ در این محصول و برادرش، دوباره روی به استفاده از کارت حافظه جانبی آورد و نیک دانست که حذف آن، یک تفکر اشتباه بوده است. ضمن آنکه استفاده از لایسنس IP68 آن را تبدیل به لوکس‌ترین گوشی ضد آبی ساخته که تا کنون بشر در دست خودش دیده است!

Samsung S7 Edge 38

از طرفی سنسور اثر انگشت با آنکه اگر در پشت گوشی قرار می‌گرفت، کارایی بهتر و راحت‌تری داشت، دارای حساسیت بسیار مناسبی بوده و یک درگاه امنیتی قابل اطمینان برای ورود شما به درون دریایی از داده‌های دستگاه‌تان است.

Samsung S7 Edge 24

یک بار شب هنگام عکسی از محیط باز گرفتم و جزئیاتی چون ابرها در تصویر ثبت شد که با چشم هم با این دقت و زیبایی مشخص نبود!

اگر نگاهی به باتری بیندازیم، سامسونگ بسیار دست و دلبازانه عمل کرده است، به‌طوری‌که حجم آن حتی از گلکسی اس۶ اج پلاس که نمایشگر بزرگ‌تری هم دارد، تا حد زیادی بیشتر شده و از ۳۰۰۰ به ۳۶۰۰ میلی‌آمپر رسیده است. البته در طول مدتی که با این گوشی کار می‌کردم، نمی‌دانم چرا عملکرد باتری خارق‌العاده نبود و در واقع تا حد زیادی معمولی به‌نظر می‌رسید و تقریبا مجبور بودم هر شب آن را به دستان پرتوان شارژر بسپارم تا روز بعد، یک گوشی تازه نفس داشته باشم! احساسم می‌گفت که این قابلیت روشن بودن دائمی نمایشگر، همان خورنده باتری است، چیزی که سازنده اعتقادی بدان ندارد!

Samsung S7 Edge 35

گلکسی اس۷ اج در دو نسخه ۳۲ و ۶۴ گیگابایتی و به همراه اندروید نسخه ۶ وارد بازار شده است. رنگ‌های در نظر گرفته شده برای آن نیز شامل سفید، نقره‌ای، طلایی و مشکی می‌شود و می‌توان انتظار داشت که پس از سپری شدن چند ماه، شاهد ورود رنگ‌های جدید نیز برای آن باشیم.

Samsung S7 Edge 39

سخن پایانی

سامسونگ در هنگام عرضه و فروش S7 Edge برای نخستین بار تمرکز اصلی خودش را بیشتر از آنکه بر روی نسخه استاندارد بگذارد، بر روی مدل خمیده قرار داده و همین امر نشان می‌دهد که کاربران نیز از یک کالای خاص‌تر، حتی اگر پرچم‌دار بزرگ‌ترین سازنده موبایل در دنیا باشد، بیشتر استقبال می‌کنند. این گوشی که در چهارمین نسل خودش دچار تکامل هم شده، همچنان می‌توانید در این بخش رو به جلو حرکت کند. برچسب قیمتی ۲.۴۰۰.۰۰۰ تومانی، حتی برای یک گوشی پرچم‌دار هم رقم بالایی محسوب می‌شود و بی‌تردید سامسونگ برای آنکه Edge را در قلوب کاربران بیشتری جای دهد، نیاز به کمی انعطاف در این بخش دارد.

Samsung S7 Edge 30

به سوپر گروه گوشی‌های سامسونگ ملحق شوید

  
54 دیدگاه
 1. احسان می گوید

  بسیار بررسى خوبى بود !
  تشکر …

 2. امیرحسین می گوید

  قابلیت همیشه روشن بودن صفحه رو نمیشه غیر فعال کرد؟

  1. پیمان گل‌کار می گوید

   امکانش وجود داره

  2. محمدامين می گوید

   میشه

 3. محسن می گوید

  واقعا گران است معنی نداره مگه میشه پرچمدار جدیدش رو با قیمتی خیلی پایین عرضه کنه چرا همین حرف رو نسبت به اپل نمیزنید مال اونا ماله مال اینا بیت الماله

  ۱
  ۱
  1. پیمان گل‌کار می گوید

   یکی از ایراداتی که ما همیشه به گوشی‌های اپل گرفته‌ایم و حتی آن‌ها را نسبت به قیمت‌شان، دارای ارزش خرید پایینی دانستیم، همین بحث قیمت است!

 4. Moslem می گوید

  چرا بنچمارک pi رو نگرفتید ؟

  1. پیمان گل‌کار می گوید

   بنچمارک پی در برخی از چیپست‌ها با هسته‌های ضعیف‌تر عمل می‌کند و در این گوشی هم اینچنین عمل کرد، به همین خاطر نتوانستیم از آمار اون بهره بگیریم

 5. علیرضا می گوید

  عالی بود مرسی از همه چیز ایشالا ۲یا ۳سال دیگه میخرمش خخخخخخ

  ۱
 6. farhad می گوید

  این گوشی یه ایراد دیگه هم داره. از ۲ سیم فقط یه سیم ۳g-4g هست و سیم دیگه ۲g هست. نسخه ۶۴ gig ش هم تو بازار موجود نیست.

 7. MasoudLeo می گوید

  مرسی عالی بود
  تو نوشتن متن با اس ۷ اج واقعا مشکل داشتین ،چون قصد خریدش رو دارم !!!

 8. احسان می گوید

  اقای گلکار میشه درمورد ولکان که مثل اینکه بسیار مهمم هست و میتونه یه انقلاب در زمینه ی گرافیک و….باشه و در خانواده ی galaxy s7استفاده شده مطلبی بکزارید باسپاس

 9. امیرمحمد می گوید

  سلام آقای گلکار.من تازه هوا وی جی۸ خریدم.
  برنامه Google play service روی گوشیم نصب است ولی برای استفاده پیداش نمیکنم.
  خواهش می کنم کمکم کنید.
  با تشکر . خدا نگهدار.

  1. Ali می گوید

   داش فکرکنم پنهان کردنو زدی

 10. Amin می گوید

  سلام ایا درسته گه صفحه اج اگه در مجاور هوای سرد باشه و دست گرم بهش بخوره میشکنه.و ایا گارد برای گوشی هست

  1. MASIH می گوید

   چی میگی حاجی قابلمه پیرکس که نیست S7 edge بخدا

   1. Mehdi می گوید

    ???????‌ دمت گرم.پاچیدم از خنده

 11. م.م می گوید

  ایکاش شما عشق عکس و دوربینها به کیفیت صدای خروجی و مشخصات دقیق پردازشگر صدای این موبایل هم اشاره ای میکردید بلاخره عاشقان موسیقی از شماها کمتر نیستن ! یا علی

 12. امیرمحمد می گوید

  سلام اقای گلکار. خواااااااااااااااااهش می کنم پاسخ دهید.یک سوال داشتم : من روی گوشیم (هواوی جی۸) گوگل پلی استور نسخه ۶.۵.۰۸ نصب است در صورتی که نخسه ۶.۷.۰۷ هم امده.میشه بگید چگونه می توانم گوگل پلی استورم را آپدیت کنم.با تشکر فراوان.

 13. mhn_13619 می گوید

  ممنون مثل همیشه عالی بود

 14. ALireza24 می گوید

  گوشیه خوبیه شخصا خیلی ازش خوشم اومد اما از استاندارد های روز کمی دوره مثل یو اس بی تیپ سی اما من هواوی پی ۹ رو ترجیح میدم.گوشی ایده ال تریه فقط سخت افزارش از اس سون ضعیف تره و صفحش که در نوع خوش عالیه اما تو مقایسه با اس ۷ کم میاره

 15. erfan می گوید

  بسیار خوب و مفید

 16. REZA8430 می گوید

  عاالی بود

 17. افشین می گوید

  اشغاله له درد نخوره …لعنت بر سامسونگ

  ۱
  ۲
  1. وحید می گوید

   ای بابا باز یه برندباز اومد نظر بده!!!

 18. s.hosseyn می گوید

  سلام
  من درباره شکستن صفحه نمایش این گوشی چیزایی شنیدم، میخواستم بدونم صحت داره یا نه.
  اگه لطف کنید و یه مطلب در این باره بذارید ممنون میشم.

  ۱
  1. s.hosseyn می گوید

   البته شکستن از قسمت لبه های خمیده

 19. Mehri می گوید

  سلام خسته نباشید من سامسونگ اس ۷ ایج دارم ، امروز افتاد وگوشه ی پایین سمت شکست ، اگه بدم درستش میکنن؟؟؟

 20. Mehri می گوید

  میشه خواهش کنم زودتر جواب بدیندممنون

 21. آتوسا می گوید

  سلام میشه بگین گلکسی s7 قابلیت کنترل از راه دور «اینفرارد» داره یا نه؟

 22. Majid می گوید

  سلام میشه یکی بگه نسخه ۷ اندروید بتا کی بروزرسانیش برای S7 ایج میاد؟

 23. faran. می گوید

  سلام.خسته نباشید
  پوزش میخوام من گوشی s7 اج گرفتم.امرو رفتم گلس بخرم گفتن رو این مدل گوشی گلس ببشتر از یک هفته دوام نمیاره.صحت داره؟

  1. mehdi می گوید

   آره درسته.من دوبار انداختم بلند شد.ننداز پولت ضرر میشه

 24. Mr.kha3 می گوید

  والا راسش من ده ساله کارم موبایله و سامسونگ باز هم هسم.این گوشی واقعن بهترین گوشی دنیاست.
  ایراد هاش: باتریش و قیمت فضاییش
  برتری هاش:کیفیت دوربین.کیفیت تصویر(LED).کیفیت و قدرت سخت افزار.لوکس و شیک

 25. وحید می گوید

  سلام
  من به تازگی گوشی اس ۷ اج خریدم و خیلی هم ازش راضیم و از همه لحاظ حرف نداره. هر کی توان خریدنش رو داره، شک نکنه.
  یا علی

 26. بینام می گوید

  هووووو چه خبرته خوب پولشو نداری چرا عقدتو اینجوری خالی میکنی تا بوده و هست سامسونگ بهترینه طرفداراشم با این مزخرفات نظرشون عوض نمیشه حالا تو هرچقدر میخوای ازش بد بگو

  ۱
 27. بهمن بیگلری می گوید

  سلام.منم یه ماهی میشه که خریدم این گوشی رو…واقعا همه چیزش رو ابرها حرکت میکنه،حتی باطری هم خیلی بادوامه..در مورد انتخابش هیچ شکی نداشته باشین
  موفق و پیروز باشین..

 28. m می گوید

  سلام
  اقا یک سوال میخواستم بدونم اس ۷ اج موقع فیلمبرداری توی شب فلش هم داره؟

 29. مسعود می گوید

  سلام من دوماهه این گوشیو خریدم خیلی شیک و بی نقصه.نزدیک ۱۰بار هم از دستم افتاده وصحفه نمایشش هیچ اسیبی ندیده.فقط گلس نانو میتونید روش بندازید که بلند نشه.درکل عالیه

  ۱
 30. Behruz می گوید

  سلام،بهترین گوشی سامسونگs7edjساخت کدوم کشوره؟لطفامیشه راهنمایی کنید؟ممنون

  1. پیمان گل‌کار می گوید

   گوشی اگر تحت لایسنس سامسونگ باشه، زیاد تفاوتی نداره که در کدام کشور تولید شده است

   ۱
 31. mostafa می گوید

  از راهنمایی هاتون ممنونم
  بسیار مفید بود

 32. آناهید می گوید

  سلام ببخشید s7 edge قابلیت اینکه مموری بگیره داره؟؟

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   سلام
   بله

 33. محمد مهدی می گوید

  سلام برسی عالی بود بهتر از جی اس ام و… من ۳تا سوال خیلی مهم دارم لطفا جواب بدون تعصب بدید خیلی ممنون ۱ قیمت این گوشی توبازار چنده و نوش پیدا میشه؟اگر پیدا بشه اصلی هستش یا کلا فیک هستند منظورم اینه اصلش توبازار هست اگرهست قیمتش چنده.۲.بهترین گوشی تو رنج قیمت ۱میلیونو ۵۰۰تا۱میلیونو ۸۰۰چی هستش اچ تی سی یواولترا الجی وی۲۰ اس۷ایج کل گوشی برام مهمه دوربین صفحه سخت افزارو…اگر گوشی بهتری دارید بگید بالاخره شما بهتر میدونید.وسوال اخر استحکامش چه طوره خوبه؟ببخشید سرترو درد اوردم اخه برام خیلی مهم هستش باتشکر ازاقای سینا و سایت ای تی رسان?

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   سلام
   کلا قیمت در بازار ایران حدودی هست و هیچکس نمیتونه قیمت دقیقی رو بگه! حدودا یک میلیون ۹۰۰ هزار تومان قیمت این گوشی هست
   با توجه به تایمی که از معرفی این گوشی گذشته احتمال اینکه گوشی اصلی رو بتونید بخرید خیلی کم هست بنابراین بهتره که از نمایندگی‌های رسمی و معتبر خرید کنید ( این گوشی کمی نایاب هست در بازار اما بگردین می‌تونید پیدا کنید)
   اگه مشکل نایاب بودن رو کنار بگذاریم در این رنج S7 Edge یکی از بهترین گوشی‌های بازار هست و پکیج نسبتا کاملی رو بهتون میده بعد از اون می‌تونید به U Ultra و یا هواوی P10 فکر کنید
   خرید محصولات ال‌جی و بخصوص پرچمدارها به دلیل مشکلات نسبتا زیادی که دارن فعلا توصیه نمیشه!

 34. محمد مهدی می گوید

  والا بین اس۷ایج و یواولترا موندم معیارم ضد اب باشه مهم نیست ولی باشه خوبه کیفیت صداهم خوب باشه مهمه .قدرت مند باشه باتری خوب .سریع و بی لگ دوربین دوربین دوربین وظاهر برام مهمه کلاس هم داشته باشه که چه بهتر و امکانات کودوم بهتره بگیرم باتشکر

 35. محمد مهدی می گوید

  +راستی اینم بگم تا دلت بخواد از گوشی کار میکشم بدنه محکم باشه هم خوبه حالا کودوم رو شما ترجیح میدهید باتشکر مجتبی مسکینی و ای تی رسان

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   اگه می‌خواین پکیج کاملی رو داشته باشین در ایران و در این رنج (اگه بتونید پیدا کنید) S7 Edge بهترین گزینه برای خرید هست

   1. محمد مهدی می گوید

    با تشکر اقای مجتبی مسکینی

 36. حامد می گوید

  من شخصا راضی هستم هیچ وقت هنگ نرده هیچ وقت تو بازی لگ نداشته و هیچ وقت داغ نکرده دوربین خوبی داره s7 رو با هیچ گوشی نمیشه مقایسه کرد تازه وقتی چشمتان عادت کنه به تصویر این گوشی هیچ گوشی دیگه ای به دلت نمیشیم انگار بقیه گوشی ها خودشون زیره و مرده هست

 37. Mohammad می گوید

  سلام بنده میخوام این گوشی رو بخرم با توجه به گذشت تولید گوشی اصل پیدا میشه یا رفرش هستن؟
  در مورد خط صورتی رنگی که عمودی در صفحه ظاهر میشه شامل همه گوشیای اس٧ اج میشه ؟
  یا باایجاد مشکل خاصی به وجود میاد؟
  لطفا کسایی که استفاده میکنن راهنمایی بفرمایند..

 38. amin می گوید

  با سلام
  اقای مسکینی من میخوام یه پرچمدار تا ۱۸۰۰۰۰۰ بخرم. موندم کدومو بخرم.
  اول ازهمه هم دوربین برام مهمه و بعد باتری و غیره .
  نظر خودم بین s7 و v20 هست.
  میخواستم بدونم نظر شما چیه ؟

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   سلام
   S7 گوشی بسیار خوبی هست اما تایم زیادی از معرفیش گذشته که ممکنه در آینده مشکل‌ساز بشه
   V20 ال‌جی هم ارزش خرید نداره
   شاید بهترین گزینه برای شما P10 هواوی باشه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم