چگونه هنگام کار با یک‌دست در Google Map زوم کنیم؟!

این روزها با بزرگ شدن صفحه نمایش دیوایس‌ها و روی آوردن کاربران به استفاده از آنها، کار کردن با یک دست با اینگونه گجت‌ها امری دشوار به نظر می‌رسد. اما اغلب برنامه‌نویسان سعی بر این دارند تا با روش‌ها و ایده‌های مختلف، این امر را برای کاربران خود آسان‌تر کنند. این موضوع درباره اپلیکیشن‌های معروف و پرکاربرد نیز صدق می‌کند و نرم‌افزار Google Maps نیز مدتی است که از ویژگی زوم در هنگام کار با یک دست بهره می‌برد. با استفاده از این قابلیت، کاربران می‌توانند بدون نیاز به دخالت انگشت‌های دست دوم، اقدام به زوم روی نقشه نمایند. ساز و کار این امکان بسیار ساده است.

بعد از باز کردن اپلیکیشن Google Maps کافی است روی قسمتی که مایل به زوم هستید، دوبار تپ کنید و بعد از انجام مرحله دوم، انگشت خود را روی تصویر نگه دارید. حال می‌توانید با بالا یا پایین کشیدن انگشت خود روی صفحه نمایش، روی نقشه به سمت داخل یا خارج زوم کنید. این قابلیت برای کاربران بسیار کاربردی به نظر می‌رسد. چرا که اگر مشغول رانندگی یا داخل اتوبوس باشید و نتوانید از دو دست خود برای کار با اپلیکیشن بهره بگیرید، این قابلیت به کمک شما می‌آید و می‌توانید از این طریق، نیاز خود را برطرف نمایید.

این قابلیت در نسخه وب این اپلیکیشن که با آدرس maps.google.com در دسترس است، کاربرد ندارد و برای زوم کردن روی نقشه به این صورت، باید از ترکپد دستگاه خود کمک بگیرید. متأسفانه این قابلیت در اپلیکیشن پیش‌فرض نقشه اپل کاربرد ندارد و برای زوم کردن روی تصویر، باید در هر مرتبه دو بار روی قسمت مورد نظر تپ کنید و برای زوم به سمت بیرون نیز‌  می‌توانید با دو انگشت روی صفحه نمایش ضربه بزنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH