با قابلیت Multi window در اندروید N می‌توانید هم‌زمان از دو صفحه مختلف مرورگر کروم در کنار هم استفاده کنید!

یکی از بزرگ‌ترین تغییراتی که در نسخه هفتم اندروید یا همان اندروید N شاهد خواهیم بود، قابلیت چند پنجره‌ای (Multi window) است که به کاربر امکان می‌دهد تا صفحه نمایش را به دو قسمت تقسیم کرده و هم‌زمان از دو اپ استفاده نماید. دو نسخه پیش نمایش این سیستم عامل که برای توسعه دهندگان عرضه شده بود، نشان از عملکرد بسیار خوب این قابلیت جدید داشت.

البته اگر با پرچم‌داران سامسونگ و ال‌جی کار کرده باشید، می‌دانید که این قابلیت در اندروید لالی‌پاپ به آن‌ها افزوده شده بود. حال این قابلیت در تمامی دستگاه‌های اندروید که از نسخه هفتم بهره ببرند وجود خواهد داشت، اما آیا می‌شود به جای دو اپ مختلف در کنار هم، از این قابلیت برای یک اپلیکیشن استفاده کرد؟!

اگر چنین باشد، این ویژگی برای برخی اپلیکیشن‌ها مانند مرورگر بسیار کاربردی خواهد بود. در نسخه سوم از پیش نمایش این سیستم عامل که این هفته در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته، گوگل به کاربران این امکان را می‌دهد که از دو صفحه مختلف مرورگر کروم در کنار هم استفاده کنند. با این حساب باید گفت این یک اتفاق مهم در قلمرو اندروید است، به خصوص برای افرادی که بیشتر از هر چیز دیگری به گوشی یا تبلت خود برای وب‌گردی وابسته‌اند. حال در نسخه سوم پیش نمایش مرورگر کروم قابلیت جدیدی به نام “Move to Other Window” وجود دارد که امکان استفاده از مرورگر اختصاصی گوگل در حالت مولتی ویندو را ساده‌تر کرده است. همچنین می‌توانید سایز پنجره‌ها را هم تغییر دهید و با توجه به این که فرمت وب‌سایت چگونه است، ممکن است صفحه مورد نظر را دوباره برای‌تان فرمت کند که البته این کار با سرعت بالایی انجام می‌شود.

با توجه به این که این ویژگی در نسخه پیش نمایش اندروید N عرضه شد، ممکن است گوگل این قابلیت را در نسخه رسمی تغییر دهد یا حذف نماید. همان‌طور که سال گذشته و در اولین نسخه پیش نمایش اندروید مارشملو قابلیت مولتی ویندو وجود داشت اما در نسخه رسمی گوگل از افزودن آن به اندروید صرف نظر کرد. در حال حاضر گوگل باید تلاش خود را بر روی رفع برخی باگ‌های موجود در این ویژگی متمرکز کند.

Chrome-multi-window-AH-02566-710x473

1 در مورد “با قابلیت Multi window در اندروید N می‌توانید هم‌زمان از دو صفحه مختلف مرورگر کروم در کنار هم استفاده کنید!”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس