تقاضا برای آیفون SE همچنان از تولید آن بیشتر است!

بعد از اینکه اپل در مورد آیفون ۵C با شکست روبه‌رو شد، تمام تلاش خود را به‌کار گرفت و آیفون SE را تولید نمود که با وجود گذشت سه ماه از معرفی این محصول، سر تولید‌کنندگان قطعات آن همچنان بدجور مشغول است و تقاضای آیفون SE از ابتدای ورود به بازار تا به این لحظه، از میزان تولیدش بیشتر بوده است.

بر اساس گزارش Apple Insider و طبق اعلام فروشگاه‌های فیزیکی اپل، در حال حاضر مدت زمان دو هفته‌ای برای تحویل آیفون SE در نظر گرفته شده است. اگرچه تقاضای زیاد برای محصولات اپل امری طبیعی به نظر می‌رسد، اما جای تعجب است که تولید کنندگان همچنان نتوانسته‌اند که آیفون SE را بر مبنای تقاضای مشتریان به تولید برسانند.

کمی بعد از عرضه این محصول، در رسانه‌ها اعلام شد که اپل درخواست خود برای تولید آیفون SE را افزایش داده است و تصمیم دارد تا در سه ماهه اول، حدود ۵ میلیون دیوایس را به فروش رساند. اگر فرض کنیم که شرایط ارسال این محصول برای مشتریان در حالت نرمال خود قرار دارد، یا این گزارش با ایراد مواجه هست و یا تقاضای مشتریان در حال افزایش است.

تیم کوک در کنفرانس ماه آوریل این کمپانی، اعلام نمود که از حجم درخواست برای خرید آیفون SE شگفت‌زده شده و این موضوع، بیشتر از حد انتظار مسئولان شرکت اپل بوده است.

کمی سخت به نظر می‌رسد که بتوان به آسانی از کنار این موضوع گذشت. چرا که این آمار، نکته مثبتی برای شرکت اپل به حساب می‌آید. این موضوع که یک شرکت بتواند بر اساس میزان تقاضای مشتریان خود، محصولات را به تولید برساند، یک امتیاز مثبت تلقی می‌شود. اما اگر این موضوع تنها به تقاضای زیاد مشتریان وابسته بوده و مشکل از تولید‌کنندگان نباشد، وجود این کاستی می‌تواند نقطه روشنی برای اپل محسوب شود. چرا که در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶، این شرکت برای اولین بار از سال ۲۰۰۷ که آیفون معرفی شد، با کاهش فروش این محصول روبه‌رو شده بود.

3 دیدگاه
 1. garenaplus می گوید

  خوبیش اینه همون امکانات ایفون ۶ رو داره با قیمت پایین تر و البته کوچیکتر !

  1. BEH_leopard می گوید

   کجا امکانات آیفون ۶ رو داره؟ یه چیزی گفتیا

   1. مهدی ده نبی می گوید

    تا حدودی حق با ایشونه دوست من ? آیفون SE از نظر سخت افزاری تا حد زیادی با آیفون ۶S برابری میکنه. در واقع میشه میگفت آیفون ۶S هستش در بدنه آیفون ۵S … اما خب برخی قطعاتش از آیفون ۵S و برخی دیگر از آیفون ۶S گرفته

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم