لیست دستگاه‌هایی که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد (به‌روز‌رسانی در ۱۳۹۵/۰۶/۳۱)

گوگل پس از معرفی کردن نسخه‌های آزمایشی برای اندروید ۷، نهایتا آن را به طور رسمی در اختیار گوشی‌های نکسوس قرار داد. نسخه هفتم اندروید که نوقا نام دارد، تفاوت‌های زیادی در مقایسه با قالب کلی نمونه قبلی یعنی اندروید مارشملو ندارد ولی به هر حال سازندگان سعی داشته‌اند برخی از قسمت‌های داخلی سیستم عامل را عوض کرده و در نهایت، آن را بهینه‌تر سازند.

مسلما اولین دستگاه‌هایی که محصول جدید گوگل را دریافت کرده‌اند، گوشی‌های نکسوس ۶P و نکسوس ۵X هستند. نکسوس ۶ و همچنین نسخه قبلی آن یعنی نکسوس ۵ نیز در جایگاه دوم زمانبندی دریافت آپدیت اندروید نوقا قرار دارند. اخبار حاکی از آن است که علاوه بر دستگاه‌های نامبرده، نکسوس ۹ که محصول کمپانی اچ‌تی‌سی هست نیز در لیست دریافت اندروید نوقا قرار گرفته است.

گوشی‌های اچ‌تی‌سی که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

thumb

اچ‌تی‌سی اعلام کرده که در ابتدا پرچمداران جدید این کمپانی، آپدیت مربوط به اندروید ۷ را دریافت خواهند کرد. البته این شرکت هنوز لیست رسمی خود را منتشر نکرده است اما پیش بینی می‌شود به جز نکسوس ۹، فعلا پرچمداران اصلی این کمپانی در اولویت باشند. طبق اعلام این شرکت، آپدیت اندروید چند ماه پس از عرضه آن بر روی دستگاه‌های نکسوس به همراه بسته مخصوص امنیتی محصولات اچ‌تی‌سی قابل دسترس خواهد بود. لیست گوشی‌هایی که احتمال می‌رود به اندروید ۷ مجهز شوند، از این قرار است.

گوشی‌های سامسونگ که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

landscape-1459803989-samsung-smartphones

سامسونگ هم هنوز به طور رسمی، لیست دستگاه‌هایی را که قرار است اندورید جدید را دریافت کنند، معرفی نکرده است اما به هر حال قابل پیش‌بینی است که پرچمداران سری S و نوت این کمپانی بتوانند از نوقا استفاده کنند. لیست این محصولات عبارت است از:

گوشی‌های ال‌جی که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

xl_Smartphones2016-LG-650-80

جدا از نکسوس ۵X، پیش‌بینی می‌شود که پرچمداران سری G و سری V این کمپانی کره‌ای بتوانند از اندروید نوقا استفاده کنند. به هر حال در آینده حتما به تعداد دستگاه‌هایی که در پایین معرفی می‌کنیم اضافه خواهد شد.

گوشی‌های سونی که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

Xperia-Z5-Main

کمپانی سونی، تعدادی از اسمارت‌فون‌های سری Z را که قرار است آپدیت اندروید نوقا را دریافت نمایند، معرفی کرده است. اما به هر حال علاوه بر این لیست، انتظار می‌رود گوشی‌های دیگر مانند سری X سونی هم بتوانند این آپدیت را دریافت کنند. لیست این گوشی‌ها عبارت است از:

گوشی‌های موتورولا که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

Moto-Shells

موتورولا یکی از کمپانی‌هایی بوده که توانسته آپدیت‌های نرم افزاری گوشی‌های خود را در مدت زمان کمی که از ارایه نسخه‌های جدید گذشته است، در اختیار کاربران قرار دهد. این بار هم طبق گفته مسئولان این کمپانی، قرار است که آپدیت‌ها، مدتی پس از عرضه شدن آن‌ها بر روی نکسوس ۶، برای سایر محصولات هم ارایه شوند. لیست گوشی‌هایی که آپدیت نوقا را دریافت خواهند کرد عبارت است از:

گوشی‌های وان‌پلاس که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

۱۴۶۳۵۳۷۶۲۷۱۲۰

به نظر می‌رسد این کمپانی چینی قصد دارد آپدیت اندروید ۷ را در ابتدا، تنها برای پرچمداران اصلی خود عرضه کند. لیست دستگاه‌های وان‌پلاس که به اندروید نوقا مجهز خواهند شد عبارت است از:

  • وان‌پلاس ۳
  • وان‌پلاس ۲
  • وان‌پلاس X

گوشی‌های هواوی که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

یکی از ایراداتی که همیشه به هواوی گرفته می‌شد، این بود که کمپانی، نسبت به سایر رقیبان فعال در این زمینه سرعت کمتری در ارائه جدیدترین آپدیت ها برای محصولات خود دارد. اما به هر حال این کمپانی چینی، الان به عنوان سومین تولید کننده بزرگ تلفن‌های هوشمند در سطح جهان شناخته شده و لازم است که بخش پشتیبانی نرم افزار را برای تولیدات خود تقویت نماید. لیست گوشی‌های هواوی که قرار است آپدیت اندروید نوقا را دریافت نمایند عبارت است از:

گوشی‌های ایسوس که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

همان‌طور که قبلا هم اشاره داشتیم برخی از دستگاه های ایسوس هم از اندروید جدید پشتیبانی خواهند کرد. نام برخی از آن ها را در پایین مشاهده می‌کنیم:

گوشی‌های لنوو  که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

گوشی‌های لنوو هم در لیست دریافت آپدیت اندروید نوقا قرار گرفته‌اند و این کمپانی، اعلام کرده که کدام تولیداتش به اندروید نوقا به روز رسانی خواهند شد. لیستی از گوشی‌های لنوو که قرار است اندروید ۷ را دریافت نمایند دریافت نمایند را در پایین می‌بینیم:

به هر حال، این لیست در طول زمان، به تدریج کامل‌تر خواهد شد و کمپانی‌هایی که محصولات خود را با پلتفرم اندروید عرضه می‌کنند، سعی خواهند داشت تا بتوانند اندروید ۷ را بر روی دستگاه‌هایشان استفاده نمایند.  این لیست را به مرور زمان آپدیت خواهیم کرد. با آی‌تی‌رسان همراه باشید…

نمایش نظرات (26)