کدام کشور پرسرعت‌ترین شبکه ۴G LTE را دارد؟!

مدتی است که اپراتور دوم کشور نسل چهارم ارتباطات همراه یا همان ۴G را وارد کشور کرده است، پس از آن اپراتورهای اول و سوم هم این خدمات را به مشترکین خود عرضه کردند. اما آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که کشور ما در بین کشورهای دنیا از لحاظ سرعت و پوشش ۴G در چه وضعی قرار دارد؟! یا کدام کشور پر سرعت‌ترین شبکه ۴G LTE و بهترین پوشش را دارد؟!

در این عصر که عصر ارتباطات هم نامیده شده است، این سوال اهمیت زیادی دارد، به ویژه که با رشد گوشی‌های هوشمند، استفاده از اینترنت تا حد زیادی وابسته به گجت‌های موبایل و دیتای سلولی (سیم کارت) شده است. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی داشته باشیم به برترین کشورها در زمینه سرعت و پوشش آخرین نسل موجود از ارتباطات یا همان ۴G LTE که در کشور خودمان هم در دسترس است.

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید برخی کشورهای در حال توسعه در این زمینه شرکت‌های پیشرفته و اقتصادهای بزرگ دنیا را پشت سر گذاشته و از لحاظ سرعت و نواحی تحت پوشش به جایگاه خوبی دست یافته‌اند. در این گزارش که توسط آمارهای OpenSignal تهیه شده است، برترین و بدترین شرکت‌ها در زمینه سرعت و پوشش ۴G LTE مشخص شده‌اند.

جای تعجب ندارد که دو کشور صنعتی معروف دنیا، در این زمینه پیشرو باشند؛ کره جنوبی ۹۵.۷ و ژاپن ۹۲ درصد از مناطق کشورشان را تحت پوشش ۴G LTE قرار داده‌اند. ایالات متحده هم با ۸۱.۳ درصد در رتبه دهم این لیست از لحاظ دسترسی به ۴G LTE قرار دارد. چین که پر جمعیت‌ترین کشور دنیاست هم با ۷۳.۸ درصد پوشش سراسری LTE در رتبه ۱۹ جای گرفته است.

البته این را در نظر داشته باشید که میزان دسترسی در OpenSignal با پوشش جغرافیایی متفاوت است. در آمارهای OpenSignal میزان دسترسی با زیر نظر گرفتن تناسب زمانی دسترسی کاربران به یک شبکه مخصوص اندازه گیری می‌شود. اگر کشوری ۵۰ درصد پوشش ۴G داشته باشد، بر اساس OpenSignal، کاربران ۴G باید در نیمی از زمان به سیگنال LTE دسترسی داشته باشند. این یک راه عجیب و غریب برای اندازه گیری است که مزیت‌ها و کاستی‌هایی دارد.

اما نتایج بررسی‌ها در مورد سرعت حتی عجیب‌تر از نتایج مربوط به مناطق تحت پوشش است. تا نوامبر ۲۰۱۶، سنگاپور با متوسط سرعت ۴۵.۹ مگابایت بر ثانیه پرسرعت‌ترین شبکه ۴G LTE در دنیا را دارد و توانست کره جنوبی را که میانگین سرعت آن ۴۵.۸ مگابایت بر ثانیه است، شکست دهد. مجارستان با میانگین سرعت ۴۰.۶ مگابایت بر ثانیه در رتبه سوم و رومانی و بلغارستان با سرعت‌های ۳۶.۵ مگابایت بر ثانیه و ۳۴.۲ مگابایت بر ثانیه در رتبه‌های چهارم و ششم قرار دارند.

باز هم ایالات متحده در این بخش نتیجه غیر قابل انتظاری را ثبت کرده است، میانگین سرعت تنها ۱۳ مگابایت بر ثانیه است و با کشورهای در حال توسعه مانند ونزوئلا، کمبوج و ایران قابل مقایسه است.

۴g-lte-speeds-and-availability-across-the-globe-in-november-20166 ۴g-lte-speeds-and-availability-across-the-globe-in-november-20167 ۴g-lte-speeds-and-availability-across-the-globe-in-november-20168 ۴g-lte-speeds-and-availability-across-the-globe-in-november-20169 ۴g-lte-speeds-and-availability-across-the-globe-in-november-2016

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH